1. červenec – 1. září

Město: Dolní Dunajovice

Místo: Dolní Dunajovice a Březí, vinné sklepy a vinařství

Kontaktní osoba: Dunajovské kopce – spolek vinařů

E-mail: info@dunajovskekopce.cz

WWW stránka: www.dunajovskekopce.cz
Vinaři v Dolních Dunajovicích a Březí u Mikulova připravili pro milovníky vína možnost posezení s ochutnávkou vín ve vinném sklepě bez předchozího objednání. Letní otevřené sklepy budou probíhat od 1. července do 1. září. Každé vinařství bude mít dle rozpisu služeb otevřeno vždy po celý týden. Na tuto akci se nevybírá žádné vstupné, ale ochutnávka ve vinařství je zpoplatněna. Aktuální kalendář otevřených sklepů a otevírací doba je k dispozici na webových stránkách a informačních tabulích v obci.

1. červenec – 29. září

Město: Mutěnice

Místo: Dubňanská hora, vinné sklepy

Kontaktní osoba: Jiří Hartman / Spolek vinařů Dubňanská hora

Telefon: 724214126

E-mail: vinarstvihartman@seznam.cz

WWW stránka: www.osdubnanskahora.cz
Léto a podzim u vinaře je služba otevřených sklepů, která probíhá od 1. července do 29. září Pod Dubňansků horů v Mutěnicích. Každý víkend od pátku do neděle vždy od 13 do 18 hodin bude otevřený minimálně jeden sklípek, kde mohou hosté posedět s vinařem u dobrého vínka. Vinaři budou mít připravených 6 až 10 vzorků vín a chybět nebude ani drobné pohoštění. Služby otevřených sklepů se postupně zúčastní 8 vinařů. Bližší informace a rozpis služeb jednotlivých vinařství je k dispozici na webových stránkách.

3. červenec

Město: Znojmo

Místo: Znojemské podzemí, Slepičí trh 275/2

Kontaktní osoba: NAVAJN s.r.o.

Telefon: 602743301

E-mail: info@navajn.cz

WWW stránka: www.navajn.cz
Řízená degustace vín při svíčkách proběhne ve středu 3. července od 19 do 21 hodin ve Znojmě. Formou řízené degustace vedené zkušenými someliéry Frantičkem Nahodilem a Martinem Vajčnerem hosté ochutnají 7 vzorků špičkových vín v nádherně nasvíceném nádvoří Znojemského podzemí. Bonusově proběhne degustace jednoho druhu kávy s výkladem baristy. Cena ochutnávky je 350 Kč na osobu.

4. červenec

Město: Mikulov

Místo: historická lisovna z roku 1848, Brněnská 26

Kontaktní osoba: Ing. Vojtěch Pazderka

Telefon: 602567640

Telefon (alternativní): 721153049

E-mail: dionysos@breclavsko.com

WWW stránka: www.dionysos.breclavsko.com
Prázdniny s vinařem je návštěvníky Mikulova hojně vyhledávaná akce určená všem milovníkům moravského vína, kteří se chtějí dozvědět více o historii pěstování révy vinné, a podrobnosti o tom, jak se víno vyrábí a degustuje. Tato akce se již tradičně koná každý prázdninový čtvrtek od 19 hodin v historické lisovně v Mikulově. Řízená degustace s výkladem zahrnuje 6 vzorků vín s neutralizačním soustem. V případě zájmu lze domluvit rozšíření nabídky degustovaných vín. Pro zájemce je možné předem domluvit také ukázku prací ve vinici a představení typických odrůd mikulovské vinařské podoblasti.

4. – 7. červenec

Město: Bořetice

Místo: lokalita sklepů Kraví Hora, Na horním Frejdě 59

Kontaktní osoba: Pavla Škrabalová

Telefon: 734477561

Telefon (alternativní): 732135499

E-mail: pavlaskrabalova@seznam.cz

WWW stránka: www.vocmodrehory.cz
Za víny s originální certifikací spolku VOC Modré Hory se mohou zájemci vypravit od 4. do 7. července do lokality sklepů Kraví Hora v Bořeticích. Během prodlouženého víkendu zde bude možné ochutnat rosé a červená vín z regionu obcí Bořetice, Kobylí, Němčičky, Velké Pavlovice a Vrbice. Milovníkům vína se tak naskýtá jedinečná možnost ochutnat výborná červená a rosé vína, právě v srdci regionu Modrých hor, kde se těmto odrůdám výborně daří, mají zde svou tradici a jednoduše sem patří.

5. červenec

Město: Moravská Nová Ves

Místo: areál vinných sklepů Výmol – Zátiší

Kontaktní osoba: Vinařský spolek Moravská Nová Ves

Telefon: 608875445

E-mail: info@vinarimnves.cz

WWW stránka: www.vinarimnves.cz
Letní otevřené sklepy v Moravské Nové Vsi proběhnou ve středu 5. července od 10 do 20 hodin v autentických prostorách sklepních uliček U nádraží, Výmol a Zátiší. Otevřeno bude přibližně 30 vinných sklepů a místní vinaři nabídnou k ochutnávce svěží vína ročníku 2018, která budou doplněna i o vína starší podle aktuální nabídky v jednotlivých sklepích. Připraveno bude občerstvení s krajovými specialitami, speciální nabídka kvalitní kavy a bohatý kulturní program s vystoupením cimbálové muziky.

5. červenec

Město: Valtice

Místo: Valtické Podzemí

Kontaktní osoba: Lenka Dwořáčková

Telefon: 723600423

E-mail: info@valtickepodzemi.cz

WWW stránka: www.valtickepodzemi.cz
Prázdninový večer s cimbálkou ve Valtickém Podzemí plný hudby k tanci a poslechu proběhne v pátek 5. července od 20 hodin v unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 metrů ve Valticích. Hosté zde mohou ochutnat vína Lednicko-valtického areálu i speciality Valtického Podzemí za doprovodu cimbálové muziky.

5. červenec

Město: Popice

Místo: Sonberk

Kontaktní osoba: Sandra Müllerová

Telefon: 730594570

E-mail: sonberk@sonberk.cz

WWW stránka: www.sonberk.cz
Víkendový podvečerní koncert s povídáním a hosty na terase vinařství Sonberk v Popicích se západem slunce a s nejkrásnějším výhledem na Pálavu nabídne akce Sonberské (ne)vinné kulturní léto. V pátek 5. července zde vystoupí Hana a Petr Ulrychovi a nabídnou posluchačům pestrou procházku hudební historií ob beatových počátků po nejnovější písně. To vše se sklenkou sonberského vína a výhledem na Pálavu.

5. – 6. červenec

Město: Čejkovice (okr. Hodonín)

Místo: vinné sklepy

Kontaktní osoba: ČTVRTEČNÍICI, sdružení vinařů Čejkovice, z.s.

Telefon: 776013730

E-mail: info@vinozcejkovic.cz

WWW stránka: www.vinozcejkovic.cz
Začátek prázdnin si mohou milovníci vína užít 5. a 6. července ve vinných sklepích v Čejkovicích. V tyto sváteční dny mohou zájemci navštívit nejen otevřené sklepy místních vinařů, ale nahlédnout také do výrobních prostor a ochutnat ve skleničce jedinečný rukopis každého vinaře a pozorovat pozvolna zapadající slunce. Od 13 do 19 hodin bude na výběr několik vinařství, která umožní prohlídku a degustaci. Degustace jsou v jednotné ceně 100 Kč a vína lze na místě také zakoupit. V tyto dny bude volně přístupný místní bylinkový ráj Sonnentor a výrobní prostory ve vinařství Sýkora. A protože k dobrému vínu patří také dobré jídlo, jsou připraveny nejrůznější kulinářské speciality. Pro případ nepřízně počasí jsou připraveny párty stany

6. červenec

Město: Mikulov

Místo: Vinařství Fučík, Zlámalova 2

Kontaktní osoba: Vinařství Fučík

Telefon: 770135094

E-mail: recepce@hotelryzlink.cz

WWW stránka: www.vinarstvi-fucik.cz
Velká soubojová degustace vlašáků proběhne v sobotu 6. července ve Vinařství Fučík v Mikulově. Milovníci této odrůdy by si rozhodně neměli nechat ujít tuto jedinečnou možnost ochutnat nejlepší mikulovské vlašáky a porovnat je s vlašáky z rázných vinařství z Rakouska, Slovinska či Maďarska.

6. červenec

Město: Terezín

Místo: areál sklepních uliček

Kontaktní osoba: Vítězslav Vrba

Telefon: 728313911

Telefon (alternativní): 602778155

E-mail: vitavrba@seznam.cz

WWW stránka: www.vinariterezin.cz
Čtrnáctý ročník dne otevřených sklepů proběhne v sobotu 6. července v areálu vinných sklepů v Terezíně. Terezínští vinaři nabídnou ochutnávku kvalitních vín ve svých vinných sklepech, které jsou soustředěny do areálu tří svérázných kaskádovitých uliček, bez nutnosti přejíždění na větší vzdálenosti. Sklepy budou otevřené od 12 do 18 hodin a od 19 hodin si mohou hosté vychutnat vína s doprovodem cimbálové muziky.

6. červenec

Město: Němčičky (okr. Břeclav)

Místo: Vinařský dvůr

Kontaktní osoba: Víno J. Stávek / Alena Šmídová

Telefon: 777906991

E-mail: alena@jstavek.cz

WWW stránka: www.jstavek.cz
Vinařská akce Grilování s rosé víny proběhne v sobotu 6. července ve Vinařském dvoře v Němčičkách. Připraveno je speciální grilované munu sestavené k místním rosé vínům a mnoho grilovaných specialit a dalších pochutin. Na večer je připravena hodová zábava pod májů.

6. červenec

Město: Valtice

Místo: Valtické Podzemí

Kontaktní osoba: Lenka Dwořáčková

Telefon: 723600423

E-mail: info@valtickepodzemi.cz

WWW stránka: www.valtickepodzemi.cz
Prázdninový večer s cimbálkou ve Valtickém Podzemí plný hudby k tanci a poslechu proběhne v pátek 5. července od 20 hodin v unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 metrů ve Valticích. Hosté zde mohou ochutnat vína Lednicko-valtického areálu i speciality Valtického Podzemí za doprovodu cimbálové muziky.

6. červenec

Město: Mikulov

Místo: vinné sklepy

Kontaktní osoba: Sdružení vinařů Mikulovské vinařské podoblasti

Telefon: 736489351

E-mail: info@vinarimikulovska.cz

WWW stránka: www.vinarimikulovska.cz
Den otevřených sklepů proběhne v sobotu 6. července od 10 do 19 hodin ve vinných sklepech v Mikulově. V den konání akce bude pro návštěvníky otevřeno 14 vinných sklepů, kde budou místní vinaři nabízet k ochutnání svá nejlepší vína. Ve sklepích bude připraveno také pohoštění, kde budou k ochutnání místní speciality.

6. červenec

Město: Mutěnice

Místo: amfiteátr Pod Búdama

Kontaktní osoba: Ing. Roman Šmíd

Telefon: 606727351

E-mail: mutenskahorazs@gmail.com
Vinařský spolek Mutěnská hora srdečně zve milovníky vína na již tradiční vinné trhy, které se uskuteční v sobotu 6. července od 15 hodin v amfiteátru Pod Búdama v Mutěnicích. O hudební doprovod se postará v 16 hodin cimbálová muzika Slovácko ml. a od 21 hodin hudební skupina Kanci paní nadlesní. Vstupné je 400 Kč a zahrnuje neomezenou konzumaci vystavovaných vín, vstup na kulturní program, sklenku a katalog.

6. červenec

Město: Znojmo

Místo: NAVAJN s.r.o., Zelenářská 19/16

Kontaktní osoba: NAVAJN s.r.o.

Telefon: 602743301

E-mail: info@navajn.cz

WWW stránka: www.navajn.cz
Populární noční romantická prohlídka města Znojma s řízenou degustací 6 vzorků sladkých bílých a růžových vín ze znojemské vinařské podoblasti si mohou zájemci vychutnat v sobotu 6. července od 20.30 do 23.30 hodin. V rámci noční prohlídky hosté navštíví Vlkovu věž, která je pro veřejnost ve večerních hodinách jinak nepřístupná a ochutnají tak víno ve výšce 32 m nad zemí s nádherným výhledem na osvětlené Znojmo. Po celý čas prohlídky se o hosty bude starat zkušený průvodce a someliér. Chybět nebude ani ukázka sabrage, tedy odseknutí hrdla láhve šavlí a sladký dezert připravení v Balance coffeelwine. Vstupné je 350 Kč na osobu.

6. červenec

Město: Kelčany

Místo: Kelčanské búdy

Kontaktní osoba: p. Němec

Telefon: 603576309

E-mail: stepan.nemec55@seznam.cz

WWW stránka: www.kelcany.cz
Akce otevřených sklepů proběhne v sobotu 6. července od 14 hodin v areálu Kelčanských búd v Kelčanech. Připraveny jsou degustace a ochutnávky místních vín, bohaté občerstvení a doprovod cimbálové muziky.

6. červenec

Město: Vítonice

Místo: sklepní ulička za obcí (směr Hostěradice)

Kontaktní osoba: Vítoničtí vinaři, z.s.

Telefon: 724583939

E-mail: vinari@vitonictivinari.cz

WWW stránka: www.vitonictivinari.cz
Tradiční akce otevřených sklepů vítonických vinařů proběhne v sobotu 6. července od 14 hodin ve sklepní uličce v katastru obce Vítonice. Pro veřejnost bude otevřeno 16 sklepů a k ochutnání budou vína místních i přespolních malovinařů převážně ročníku 2018. Otevřené sklepy bude tradičně provázet cimbálová muzika, nejrůznější soutěže i bohatá tombola. V podvečerních hodinách se hlavně děti mohou těšit na setkání se sklepním strašidlem baronem Faulencem Huhlou z Huhlova, který ve sklepní uličce od nepaměti pobývá.

6. – 7. červenec

Město: Blatnice pod Svatým Antonínkem

Místo: areál vinných búd Kamenice

Kontaktní osoba: Jan Cícha

Telefon: 777625414

E-mail: jancicha@viniblat.cz

WWW stránka: www.viniblat.cz
Souznění s blatnickým vínem, akce typu otevřených sklepů, se koná o víkendu 6. až 7. července od 18 hodin v areálu vinných búd Kamenice v Blatnici pod Svatým Antonínkem. Své sklepy veřejnosti otevře a svá vína nabídne Vinařství Jan Cícha, Rodinné vinařství Hanákovi, Vinařství Polehňa a Mladé vinařství. Občerstvení bude zajištěno formou krajových specialit a o zábavu se postará harmonika. Vstupné na akci je doprovodné a za deště se akce nekoná.

6. červenec

Město: Mikulčice

Místo: Mikulčice a okolí

Kontaktní osoba: Turistické informační centrum Mikulčice

Telefon: 731159010

Telefon (alternativní): 604310990

E-mail: infomikulcice@seznam.cz

WWW stránka: www.vinobartonik.cz
Tour de vinohrad je oblíbená akce určena všem, kteří se chtějí dozvědět něco víc o vinohradnictví a vinařství na Podluží a současně mají zájem vidět sklepní uličky a turistům neznámé viniční tratě této oblasti. Tato oblíbená akce je v letošním roce obohacena o novinku v podobě ochutnávky specialit z vína a hroznů. Tour de vinohrad nabízí také návštěvu sklepních uliček muzea Starý kvartýr v Lužicích a vinohradnické muzeum v Mikulčicích za účasti certifikovaného průvodce. Na závěr je připravena ochutnávka špičkových vín v archivním sklepě. Tour začíná v uvedených termínech v Mikulčicích vždy v 18 hodin.

6. červenec

Město: Velké Pavlovice

Místo: vinné sklepy

Kontaktní osoba: Víno z Velkých Pavlovic

Telefon: 605886640

E-mail: info@vinozvelkychpavlovic.cz

WWW stránka: www.vinozvelkychpavlovic.cz
Víno v oranžovém aneb Noční otevřené sklepy je letní vinařská akce, která proběhne v sobotu 6 července od 17 do 24 hodin ve vinných sklepech ve Velkých Pavlovicích. V tuto nezvyklou dobu budou ve vinných sklepech připraveny ochutnávky místních vín, včetně úžasných rosé vín a krásný půlnoční ohňostroj. Další informace jsou k dispozici na webových stránkách.

6. červenec

Město: Hrušky (okr. Břeclav)

Místo: ulice Sklepní a Záhumenní

Kontaktní osoba: Jan Nešpor

Telefon: 607946301

Telefon (alternativní): 602470262

E-mail: czshrusky@seznam.cz

WWW stránka: www.hrusky.net
V sobotu 6. července proběhne v ulice Sklepní a Záhumenní v Hruškách ochutnávka kvalitních vín přímo z rukou vinařů. Své sklepy je připraveno otevřít až 20 vinařů, od těch nejmenších až po profesionály. Po celou dobu akce bude zajištěno občerstvení a kyvadlová doprava koňskými povozy. Odpoledne bude u jednotlivých sklepů vyhrávat cimbálová muzika a navečer zahraje živá hudba.

11. červenec

Město: Mikulov

Místo: historická lisovna z roku 1848, Brněnská 26

Kontaktní osoba: Ing. Vojtěch Pazderka

Telefon: 602567640

Telefon (alternativní): 721153049

E-mail: dionysos@breclavsko.com

WWW stránka: www.dionysos.breclavsko.com
Prázdniny s vinařem je návštěvníky Mikulova hojně vyhledávaná akce určená všem milovníkům moravského vína, kteří se chtějí dozvědět více o historii pěstování révy vinné, a podrobnosti o tom, jak se víno vyrábí a degustuje. Tato akce se již tradičně koná každý prázdninový čtvrtek od 19 hodin v historické lisovně v Mikulově. Řízená degustace s výkladem zahrnuje 6 vzorků vín s neutralizačním soustem. V případě zájmu lze domluvit rozšíření nabídky degustovaných vín. Pro zájemce je možné předem domluvit také ukázku prací ve vinici a představení typických odrůd mikulovské vinařské podoblasti.

11. červenec

Město: Brno

Místo: Otevřená zahrada, Údolní 33

Kontaktní osoba: Partnerství, o.p.s.

Telefon: 515903121

E-mail: vinozblizka@nap.cz

WWW stránka: www.vinozblizka.cz
Víno z blízka, další večer s vínem z exkluzivní série několika volných degustací pod širým nebem, proběhne ve čtvrtek 11. července od 17:30 hodin, v příjemném prostředí Otevřené zahrady pod Špilberkem, která je oázou klidu v ruchu velkoměsta. Tento večer bude patřit vinařům z Hovoran, kteří ve svahu otevřené zahrady nabídnou k ochutnání svá lahodná vína a zodpoví veškeré všetečné otázky. Hosté si tak mohou vychutnat tři příjemné hodiny se skleničkou v ruce za zvuků živé hudby a letní podvečerní atmosféru překrásné zahrady. K dispozici bude také lahodné občerstvení. Během letní série degustací Víno z blízka, se v letních měsících představí ti nejlepší vinaři a díky tomu může být festival považován za reprezentativní přehlídku současného vinařství na Moravě.

12. červenec

Město: Borotice

Místo: areál firmy Vinné sklepy Lechovice

Kontaktní osoba: Vinné sklepy Lechovice

Telefon: 777173589

E-mail: info@vslechovice.cz

WWW stránka: www.vslechovice.cz/z-vinice-do-vinice
Na kole z vinice do vinice, to je cyklistický výlet do vinic, které nejsou veřejnosti běžně dostupné. Cyklovýlet vinicemi proběhne v pátek 12. července v Boroticích. Na trase je připraveno několik příjemných zastávek s ochutnávkou vín a komentářem průvodce. Akce je kapacitně omezena, proto pořadatelé doporučují včasnou rezervaci. Výlet pro jednoho stojí 250 Kč.

12. červenec – 30. srpen

Město: Kutná Hora

Místo: klášter sv. Voršily, Jiřího z Poděbrad 288

Kontaktní osoba: Petr Javůrek

Telefon: 736536489

WWW stránka: www.vinokutnahora.cz
Netradiční prohlídku kláštera sv. Voršily s ochutnávkou vín si mohou zájemci užít každý pátek od 12. července do 30. srpna v Kutné Hoře. Prohlídka trvá přibližně 2 hodiny a exkluzivně zde mohou hosté nahlédnout do části kláštera, která není veřejnosti běžně přístupná, klášterního kostela Nejsvětějšího Srdce Ježíšova. Během komentované prohlídky účastníci ochutnají vybraná vína a dozví se, jak úzce je víno spojeno s proslulou dobou těžby stříbra na Kutnohorsku. Vstupné s degustací vína je 200 Kč na osobu a snížené vstupné, bez degustace vína je 70 Kč.

12. červenec

Město: Valtice

Místo: Valtické Podzemí

Kontaktní osoba: Lenka Dwořáčková

Telefon: 723600423

E-mail: info@valtickepodzemi.cz

WWW stránka: www.valtickepodzemi.cz
Prázdninový večer s cimbálkou ve Valtickém Podzemí plný hudby k tanci a poslechu proběhne v pátek 12. července od 20 hodin v unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 metrů ve Valticích. Hosté zde mohou ochutnat vína Lednicko-valtického areálu i speciality Valtického Podzemí za doprovodu cimbálové muziky.

13. červenec

Město: Dobšice

Místo: vinné sklepy a okolí obce

Kontaktní osoba: Spolek dobšických vinařů

Telefon: 732791858

E-mail: vinari.dobsice@seznam.cz

WWW stránka: www.vinari.dobsice.cz
Dobývání dobšických sklípků je tradiční letní vinařská akce, která se koná v sobotu 13. července od 13 do 21 hodin v Dobšicích. Tato akce probíhá v době výročí napoleonské bitvy u Znojma a je spojena s bohatým hudebním multižánrovým programem. V obci bude otevřena dvacítka sklepů, kde mohou hosté ochutnat místní vína a pohovořit s vinaři. Program je doplněn hudbou a zajištěné je také bohaté občerstvení. Slavnost nabídne jako obvykle dobrá vína, bitvu, hudbu a zpěv ve sklepních uličkách.

13. července

Město: Valtice

Místo: Valtické Podzemí

Kontaktní osoba: Lenka Dwořáčková

Telefon: 723600423

E-mail: info@valtickepodzemi.cz

WWW stránka: www.valtickepodzemi.cz
Prázdninový večer s cimbálkou ve Valtickém Podzemí plný hudby k tanci a poslechu proběhne v sobotu 13. července od 20 hodin v unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 metrů ve Valticích. Hosté zde mohou ochutnat vína Lednicko-valtického areálu i speciality Valtického Podzemí za doprovodu cimbálové muziky.

13. červenec

Město: Znojmo

Místo: Hradební příkop se Střelniční věží (vstup z ulice Kollárové, naproti Vlkově věži)

Kontaktní osoba: NAVAJN s.r.o.

Telefon: 602743301

E-mail: info@navajn.cz

WWW stránka: www.navajn.cz
Řízená degustace vín při svíčkách s hudebním doprovodem proběhne v sobotu 13. července od 19 do 21 hodin ve Znojmě. Formou řízené degustace vedené zkušenými someliéry Františkem Nahodilem a Martinem Vajčnerem hosté ochutnají 6 vzorků špičkových vín v nádherně nasvíceném nádvoří Znojemského podzemí. Hosté si tak mohou vychutnat západ slunce a noční romantickou oblohu za poslechu vlastní hudební tvorby znojemského barda Luďka Minky a sklenkou dobrého vína. Ochutnávka trvá zhruba 2 hodiny a vstupné, které zahrnuje degustaci vín a neutralizační sousto s vodou je 350 Kč na osobu. Pořadatelé doporučují přinést si deky na sezení na lavičkách ve venkovním amfiteátru. Sraz je nejméně 15 minut před začátkem prohlídky. Akce se koná za příznivého počasí a je nutná včasná rezervace míst.

13. červenec

Město: Mikulčice

Místo: Mikulčice a okolí

Kontaktní osoba: Turistické informační centrum Mikulčice

Telefon: 731159010

Telefon (alternativní): 604310990

E-mail: infomikulcice@seznam.cz

WWW stránka: www.vinobartonik.cz
Tour de vinohrad je oblíbená akce určena všem, kteří se chtějí dozvědět něco víc o vinohradnictví a vinařství na Podluží a současně mají zájem vidět sklepní uličky a turistům neznámé viniční tratě této oblasti. Tato oblíbená akce je v letošním roce obohacena o novinku v podobě ochutnávky specialit z vína a hroznů. Tour de vinohrad nabízí také návštěvu sklepních uliček muzea Starý kvartýr v Lužicích a vinohradnické muzeum v Mikulčicích za účasti certifikovaného průvodce. Na závěr je připravena ochutnávka špičkových vín v archivním sklepě. Tour začíná v uvedených termínech v Mikulčicích vždy v 18 hodin.

13. červenec

Město: Mikulčice

Místo: Slovanské hradiště

Kontaktní osoba: Turistické informační centrum Mikulčice

Telefon: 731159010

Telefon (alternativní): 604310990

E-mail: infomikulcice@seznam.cz

WWW stránka: www.vinarinahradisti.cz
Slovanské hradiště v Mikulčicích ve spolupráci s Turistickým informačním centrem v Mikulčicích připravili pro své hosty letní vinařskou akci v krásném prostředí lužních lesů. Vinaři ze střední Evropy nabídnou v sobotu 13. července k ochutnání svá vína a speciality z vín jako například vinné želé, hroznové mošty či vinnou kyselku, a to přímo z míst, kde dříve bývalo největší velkomoravské hradiště Velké Moravy. K ochutnání budou také bezové produkty a speciality. Akce Vinaři na hradišti nabízí tradičně skvělou atmosféru doprovázenou živou hudbou. Vystoupí cimbálová muzika, folklórní soubor, mužské sbory, francouzská šansonová zpěvačka a další.

17. červenec

Město: Znojmo

Místo: Znojemské podzemí, Slepičí trh 275/2

Kontaktní osoba: NAVAJN s.r.o.

Telefon: 602743301

E-mail: info@navajn.cz

WWW stránka: www.navajn.cz
Řízená degustace vín při svíčkách proběhne ve středu 17. července od 19 do 21 hodin ve Znojmě. Romantickou atmosféru budou dotvářet tematicky vybraná vína od znojemských vinařů. Formou řízené degustace vedené zkušenými someliéry Františkem Nahodilem a Martinem Vajčnerem hosté ochutnají 7 vzorků špičkových vín v nádherně nasvíceném nádvoří Znojemského podzemí. Bonusově proběhne degustace jednoho druhu kávy s výkladem baristy. Cena ochutnávky je 350 Kč na osobu a trvat by měla přibližně 1,5 hodiny.

18. červenec

Město: Mikulov

Místo: historická lisovna z roku 1848, Brněnská 26

Kontaktní osoba: Ing. Vojtěch Pazderka

Telefon: 602567640

Telefon (alternativní): 721153049

E-mail: dionysos@breclavsko.com

WWW stránka: www.dionysos.breclavsko.com
Prázdniny s vinařem je návštěvníky Mikulova hojně vyhledávaná akce určená všem milovníkům moravského vína, kteří se chtějí dozvědět více o historii pěstování révy vinné, a podrobnosti o tom, jak se víno vyrábí a degustuje. Tato akce se již tradičně koná každý prázdninový čtvrtek od 19 hodin v historické lisovně v Mikulově. Řízená degustace s výkladem zahrnuje 6 vzorků vín s neutralizačním soustem. V případě zájmu lze domluvit rozšíření nabídky degustovaných vín. Pro zájemce je možné předem domluvit také ukázku prací ve vinici a představení typických odrůd mikulovské vinařské podoblasti.

19. července

Město: Valtice

Místo: Valtické Podzemí

Kontaktní osoba: Lenka Dwořáčková

Telefon: 723600423

E-mail: info@valtickepodzemi.cz

WWW stránka: www.valtickepodzemi.cz
Prázdninový večer s cimbálkou ve Valtickém Podzemí plný hudby k tanci a poslechu proběhne v pátek 19. července od 20 hodin v unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 metrů ve Valticích. Hosté zde mohou ochutnat vína Lednicko-valtického areálu i speciality Valtického Podzemí za doprovodu cimbálové muziky.

19. červenec

Město: Popice

Místo: Vinařství Sonberk

Kontaktní osoba: Sandra Müllerová

Telefon: 730594570

E-mail: sonberk@sonberk.cz

WWW stránka: www.sonberk.cz
V rámci akce Sonberské (ne)vinné kulturní léto přijede v pátek 19. srpna do Popic kousek filmového festivalu Salvonice Fest. Hosté na Sonberku se mohou těšit na povídání s Davidem Vávrou, architektem, hercem a spisovatelem, který v 70. letech spoluzakládal divadlo SKLEP. Hudebně letos doprovodí festival Martin Kudla Kudlička písničkář, textař, moravský atašé rádia Beat a zakládající člen brněnských skupin Lidopop a Zadáci. Víkendový podvečerní povídáním na terase vinařství Sonberk se západem slunce a s nejkrásnějším výhledem na Pálavu začíná v 18 hodin.

20. – 21. červenec

Město: Hovorany

Místo: vinné sklepy

Kontaktní osoba: Spolek Hovoranských vinařů

Telefon: 602581867

Telefon: 724265791

E-mail: vinozhovoran@seznam.cz

WWW stránka: www.facebook.com/events/309248246665730
O víkendu 20. – 21. července proběhne ve vinných sklepech a na tenisových kurtech v Hovoranech již 12. ročník akce otevřených sklepů. Své sklepy je připraveno otevřít kolem dvacítky vinařů, kteří nabídnou svá vína, vodu i drobné občerstvení a po celý den budou zpívat folklórní sbory. Ve 20 hodin zahraje v areálu tenisových kurtů cimbálová muzika. Vstupné je 700 Kč v předprodeji nebo 800 Kč na místě a zahrnuje volnou ochutnávku vín, sklenku, katalog vinařů s mapkou, 3 kupony k odběru vína, každý v hodnotě 100 kč, vstup na večerní program i jízdu vinným autobusem.

20. července

Město: Sedlec

Místo: Mikulovsko, vinařské stezky

Kontaktní osoba: Partnerství, o.p.s.

Telefon: 515903121

E-mail: dominika.bauchelova@nap.cz

WWW stránka: www.stezky.cz
Letní putování po vinařských stezkách Mikulovska je seriál cyklo-turisticko-vinařských výletů krajem vína. V soboru 20. července zamíří letní putování na Mikulovskou vinařskou stezku. Výlet je určený pro cyklisty i pěší, pro zdatné turisty i rodiny s dětmi. Účastníci objeví tajemství vinných sklepů, ochutnají místní speciality a v cíli si zasoutěží o zajímavé ceny. Na výběr jsou 2 různě náročné trasy pro cyklisty a jedna pro pěší s plánovanými zastávkami ve vinných sklepech s ochutnávkami vína přímo z rukou vinařů i zastavení u zajímavých turistických cílů. Letní putování s krásnými výhledy na Pálavu bude zakončeno v Sedleci v areálu Sedleckých vín, kde je pro účastníky připraven hudební program, víno a speciality místní kuchyně.

20. července

Město: Znojmo

Místo: Zelenářská 19/16

Kontaktní osoba: NAVAJN s.r.o.

Telefon: 602743301

E-mail: info@navajn.cz

WWW stránka: www.navajn.cz
V pořadí druhá noční romantická prohlídka Znojma s řízenou degustací 6 vzorků špičkových vín včetně sektu si mohou zájemci vychutnat v sobotu 20. července od 20 hodin. V rámci prohlídky hosté navštíví Vlkovu věž, která je pro veřejnost ve večerních hodinách jinak nepřístupná a ochutnají víno ve výšce 32 m nad zemí s nádherným výhledem na osvětlené Znojmo. Po celý čas prohlídky se o hosty budou starat sommelieři Martin Vajčner s Františkem Nahodilem a certifikovaný průvodce. Chybět nebude ani ukázka sabrage, tedy odseknutí hrdla láhve šavlí a sladký dezert připravený v Balance coffeelwine. Vstupné je 350 Kč na osobu a prohlídka trvá 2,5 až 3 hodiny. Sraz je nejméně 15 minut před začátkem prohlídky. Ta se koná za každého počasí a je nutná včasná rezervace míst.

20. červenec

Město: Valtice

Místo: Valtické Podzemí

Kontaktní osoba: Lenka Dwořáčková

Telefon: 723600423

E-mail: info@valtickepodzemi.cz

WWW stránka: www.valtickepodzemi.cz
Prázdninový večer s cimbálkou ve Valtickém Podzemí plný hudby k tanci a poslechu proběhne v sobotu 20. července od 20 hodin v unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 metrů ve Valticích. Hosté zde mohou ochutnat vína Lednicko-valtického areálu i speciality Valtického Podzemí za doprovodu cimbálové muziky.

20. červenec

Město: Mikulčice

Místo: Mikulčice a okolí

Kontaktní osoba: Turistické informační centrum Mikulčice

Telefon: 731159010

Telefon (alternativní): 604310990

E-mail: infomikulcice@seznam.cz

WWW stránka: www.vinobartonik.cz
Tour de vinohrad je oblíbená akce určena všem, kteří se chtějí dozvědět něco víc o vinohradnictví a vinařství na Podluží a současně mají zájem vidět sklepní uličky a turistům neznámé viniční tratě této oblasti. Tato oblíbená akce je v letošním roce obohacena o novinku v podobě ochutnávky specialit z vína a hroznů. Tour de vinohrad nabízí také návštěvu sklepních uliček muzea Starý kvartýr v Lužicích a vinohradnické muzeum v Mikulčicích za účasti certifikovaného průvodce. Na závěr je připravena ochutnávka špičkových vín v archivním sklepě. Tour začíná v uvedených termínech v Mikulčicích vždy v 18 hodin.

20. červenec

Město: Vlkoš

Místo: vlkošské búdy

Kontaktní osoba: Ing. Bohumil Vardan

Telefon: 606231642

E-mail: varbo@centrum.cz

WWW stránka: www.vlkos.cz
První ročník nové akce noční otevřené sklepy pod heslem “po tmě vše vypadá jinak” proběhne v sobotu 20. července ve Vlkoši u Kyjova. Sklepy vinařů se otevřou v 19 hodin a zavírat budou až kolem půlnoci. Možnost delšího posezení je nutné dohodnout přímo s vinaři. Tato akce nabídne návštěvníkům jedinečnou možnost vyzkoušet si degustaci vín při měsíčku, kdy vše vypadá jinak a kolem není tolik práce. Atmosféru mezi sklepy dokreslí zpěvy mužského pěveckého sboru.

25. červenec

Město: Mikulov

Místo: historická lisovna z roku 1848, Brněnská 26

Kontaktní osoba: Ing. Vojtěch Pazderka

Telefon: 602567640

Telefon (alternativní): 721153049

E-mail: dionysos@breclavsko.com

WWW stránka: www.dionysos.breclavsko.com
Prázdniny s vinařem je návštěvníky Mikulova hojně vyhledávaná akce určená všem milovníkům moravského vína, kteří se chtějí dozvědět více o historii pěstování révy vinné, a podrobnosti o tom, jak se víno vyrábí a degustuje. Tato akce se již tradičně koná každý prázdninový čtvrtek od 19 hodin v historické lisovně v Mikulově. Řízená degustace s výkladem zahrnuje 6 vzorků vín s neutralizačním soustem. V případě zájmu lze domluvit rozšíření nabídky degustovaných vín. Pro zájemce je možné předem domluvit také ukázku prací ve vinici a představení typických odrůd mikulovské vinařské podoblasti.

25. červenec

Město: Brno

Místo: Otevřená zahrada, Údolní 33

Kontaktní osoba: Partnerství, o.p.s.

Telefon:515903121

E-mail: vinozblizka@nap.cz

WWW stránka: www.vinozblizka.cz
Víno z blízka, exkluzivní série několika volných vinných degustací a setkání s osobnostmi současného vinařství proběhne ve čtvrtek 25. července od 17.30 hodin, v příjemném prostředí Otevřené zahrady pod Špilberkem, která je oázou klidu v ruchu velkoměsta. Tentokrát přijede do Brna představit sebe a 4 vína svého srdce pan Leoš Horák. Po krátké řízené degustaci mohou hosté ve volné degustaci ochutnat vína z Vinařství Horák a neformálně se potkat se špičkou současného vinařství u nás. Cyklus víno z blízka již pravidelně nabízí svým hostům tři příjemné hodiny se skleničkou v ruce za zvuků živé hudby a letní podvečerní atmosféra překrásné zahrady. Tradičně nechybí lahodné občerstvení. Během degustací se v letních měsících představí ti nejlepší vinaři a díky tomu může být festival považován za reprezentativní přehlídku současného vinařství na Moravě.

26. – 27. červenec

Město: Velké Bílovice

Místo: areál sklepů

Kontaktní osoba: Milan Damborský

Telefon: 777565599

E-mail: milan.damborsky@gmail.com

WWW stránka: www.sites.google.com/radekosicka.cz/julyrendezvous/home
Letní slavnost autentických vín proběhne v pátek 26. července od 16 do 21 hodin a v sobotu 27. července od 14 do 21 hodin v areálu vinných sklepů ve Velkých Bílovicích. Na akci bude možné ochutnat netradiční vína autentických vinařů a jejich příznivců. Návštěvníci zde mohou vína ochutnat, ale také si popovídat přímo s vinaři, kteří představí své netradiční postupy a jejich výsledky. Vína našich předků možná nebyla tak uhlazená a vycizelovaná jako mnohá dnešní. Určitě však byla autentická. A právě onu autenticitu si vepsali do štítu Autentisté, které spojuje nejenom stejná regionální příslušnost, ale především snaha o přípravu hodnověrných, rukodělných vín a v neposlední řadě i hlubší zájem o starou vinařskou krajinu, již svými vinohrady dotvářejí.

26. – 27. červenec

Město: Pardubice

Místo: areál Automatických mlýnů

Kontaktní osoba: Vínovníci

Telefon: 775588977

E-mail: vino@vinovnici.cz

WWW stránka: www.ovineni.cz/clanek/pardubicke-ovineni-2019
Pardubické ovínění nabídne v pátek 26. července od 14 do 22 hodin a v sobotu 27. července od 11 do 22 hodin ochutnávky kvalitních vín v dokonalé kombinaci s vybraným jídlem a perfektní atmosférou. K ochutnání budou ta nejlepší vína z Moravy a ze světa, ale i hromada vybraných lahůdek. Chybět nebudou živá vystoupení a bohatý doprovodný program. Vstupenky budou k mání za 100 Kč v předprodeji a za 130 Kč na místě. Vstupenky platí po celou dobu akce.

26. červenec

Město: Valtice

Místo: Valtické Podzemí

Kontaktní osoba: Lenka Dwořáčková

Telefon: 723600423

E-mail: info@valtickepodzemi.cz

WWW stránka: www.valtickepodzemi.cz
Prázdninový večer s cimbálkou ve Valtickém Podzemí plný hudby k tanci a poslechu proběhne v pátek 26. července od 20 hodin v unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 metrů ve Valticích. Hosté zde mohou ochutnat vína Lednicko-valtického areálu i speciality Valtického Podzemí za doprovodu cimbálové muziky.

27. červenec

Město: Moravská Nová Ves

Místo: sklepní ulička Výmol

Kontaktní osoba: Vinaříček o.s.

Telefon: 777062129

Telefon (alternativní): 777561535

E-mail: info@vinaricek.cz

WWW stránka: www.vinaricek.cz
Akce hodovní otevřené sklepy proběhne v sobotu 27. července v Moravské Nové Vsi. Pro návštěvníky je připravena ochutnávka vzorků vín z ročníku 2018. Ochutnávka ve sklepní uličce Výmol začne ve 13 hodin a bude zde připraveno také drobné stylové občerstvení a živá hudba. Vstupné, v němž je zahrnuta ochutnávka vína, je 200 Kč a hosté otevřených sklepů mohou plynule navázat na večerní folklorní zábavu, Předhodovní zpívání pod májů.

27. červenec

Město: Borotice

Místo: areál firmy Vinné sklepy Lechovice

Kontaktní osoba: Vinné sklepy Lechovice

Telefon: 777173589

E-mail: info@vslechovice.cz

WWW stránka: www.vslechovice.cz/z-vinice-do-vinice
Na kole z vinice do vinice, to je cyklistický výlet do vinic, které nejsou veřejnosti běžně dostupné. Cyklovýlet vinicemi proběhne v sobotu 27. července v Boroticích. Na trase je připraveno několik příjemných zastávek s ochutnávkou vín a komentářem průvodce. Akce je kapacitně omezena, proto pořadatelé doporučují včasnou rezervaci. Výlet pro jednoho stojí 250 Kč.

27. červenec

Město: Znojmo

Místo: Zelenářská 19/16 (vchod nad radniční pasáží)

Kontaktní osoba: NAVAJN s.r.o.

Telefon: 602743301

E-mail: info@navajn.cz

WWW stránka: www.navajn.cz
Noční prohlídka Znojma se znovínským vínem nabídne řízenou degustací špičkových vín v sobotu 27. července od 20 hodin. V rámci prohlídky se bude degustovat na netradičních místech historické části Znojma. Hosté navštíví Vlkovu věž, vyhlídku v okolí Kostela svatého Mikuláše nebo Rotundu svaté Kateřiny. Po celý čas prohlídky se o hosty budou starat sommelieři Martin Vajčner s Františkem Nahodilem a certifikovaný průvodce. Hosté ochutnají 5 vzorků vín Znovínu Znojmo, 1 vzorek z firmy Navajn a 1 sekt, který bude otevřen odseknutím hrdla láhve šavlí, sabrage. Vstupné je 350 Kč na osobu a prohlídka trvá 2,5 až 3 hodiny. Sraz je nejméně 15 minut před začátkem prohlídky. Ta se koná za každého počasí a je nutná včasná rezervace míst.

27. červenec

Město: Valtice

Místo: Valtické Podzemí

Kontaktní osoba: Lenka Dwořáčková

Telefon: 723600423

E-mail: info@valtickepodzemi.cz

WWW stránka: www.valtickepodzemi.cz
Prázdninový večer s cimbálkou ve Valtickém Podzemí plný hudby k tanci a poslechu proběhne v sobotu 27. července od 20 hodin v unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 metrů ve Valticích. Hosté zde mohou ochutnat vína Lednicko-valtického areálu i speciality Valtického Podzemí za doprovodu cimbálové muziky.

27. červenec

Město: Mikulčice

Místo: Mikulčice a okolí

Kontaktní osoba: Turistické informační centrum Mikulčice

Telefon: 731159010

Telefon (alternativní): 604310990

E-mail: infomikulcice@seznam.cz

WWW stránka: www.vinobartonik.cz
Tour de vinohrad je oblíbená akce určena všem, kteří se chtějí dozvědět něco víc o vinohradnictví a vinařství na Podluží a současně mají zájem vidět sklepní uličky a turistům neznámé viniční tratě této oblasti. Tato oblíbená akce je v letošním roce obohacena o novinku v podobě ochutnávky specialit z vína a hroznů. Tour de vinohrad nabízí také návštěvu sklepních uliček muzea Starý kvartýr v Lužicích a vinohradnické muzeum v Mikulčicích za účasti certifikovaného průvodce. Na závěr je připravena ochutnávka špičkových vín v archivním sklepě. Tour začíná v uvedených termínech v Mikulčicích vždy v 18 hodin.

27. červenec

Město: Letovice

Místo: zámek Letovice

Kontaktní osoba: Jiří Beer

Telefon: 728414828

E-mail: culinary@jiribeer.com

WWW stránka: www.vinonazamku.com
Víno na zámku, Festival dobrého vína a kvalitní gastronomie, proběhne v sobotu 27. července na zámku v Letovicích. Připraveno je více než 30 pečlivě vybraných vinařů a dodavatelů vína, kteří se budou na zámku Letovice prezentovat a představí ta nejlepší vína, které lze v České republice ochutnat. Společnost Rémy Cointreau si připravila masterclass o koňaku Louis XIII, který jako jediný koňak na světě nese označení „Ultra Premium Cognac“ a hosté tak budou mít unikátní příležitost se o tomto legendárním koňaku dozvědět více. Pomyslnou třešničkou na dortu je zahraniční host, Anna Julie Faude z vinařství Griesel Sekt, které patří mezi nejlepší producenty šumivých vín v Německu a bude mít zde v Letovicích českou premiéru.
Více vinařských akcí na www.vinazmoravy.cz, www.vinazcech.cz.

Dále trvá:
12. duben – 29. září

Město: Šatov

Místo: sklepní ulice a okolí

Kontaktní osoba: Spolek šatovských vinařů

Telefon: 602545594

E-mail: martin.rajnoha@email.cz

WWW stránka: www.vinarisatov.cz
Pro každého milovníka vína, který kdy zažil zklamání, když přijel ochutnat vína a všechny sklípky do jednoho byly zavřené se Sdružení vinařů Šatov rozhodlo držet od 12. dubna do 29. září vinařskou pohotovost. Každý týden si v Šatově budou místní drobní vinaři střídat službu otevřených sklepů, aby pocestným zaručili alespoň jeden otevřený sklípek, kde hosty obslouží a nalijí jim svá skvělá vína. Rozpis jednotlivých vinařů bude zveřejněn na webových stránkách sdružení.

25. duben – 4. září

Město: Velké Bílovice

Místo: areál sklepů a města

Kontaktní osoba: Michal Tetur / Velkobílovičtí vinaři

Telefon: 775595561

E-mail: info@velkebilovice.com

WWW stránka: www.velkebilovice.com
V období od 25. dubna do 4. září probíhá akce otevřených sklepů, Za vinařem do Velkých Bílovic. Po dobu 19 týdnů postupně otevře své sklepy 50 vinařství. Každý týden od čtvrtka do středy otevře 3 až 5 vinařství. Ve vedlejší sezóně bude otevřeno od 15 do 19 hodin a v hlavní sezóně od 13 do 19 hodin. Návštěvníci zde budou mít možnost degustovat minimálně 8 druhů vín za 150,- Kč na osobu. Po zaplacení degustačního poplatku vinař zapůjčí skleničku, kterou si po ukončení ochutnávky vezme zpět. V infocentru a na info-tabuli na náměstí Osvoboditelů ve Velkých Bílovicích je uvedeno, kdo má daný termín otevřený sklep.

29. duben – 29. září

Město: Velké Pavlovice

Místo: vinné sklepy

Kontaktní osoba: Víno z Velkých Pavlovic

Telefon: 605886640

E-mail: info@vinozvelkychpavlovic.cz

WWW stránka: www.vinozvelkychpavlovic.cz
Vinaři ze spolku Víno z Velkých Pavlovic otevřou své sklepy od 29. dubna do 29. září. Během akce Letní otevřené sklepy budou pro veřejnost každý týden od 18 do 21 hodin otevřená vždy dvě vinařství z Velkých Pavlovic. Milovníkům dobrého vína se tak naskýtá jedinečná možnost ochutnat místní vína během jejich letní dovolené. Více informací o otevřených sklepech naleznete na webových stránkách.

30. duben – 30. září

Město: Nový Šaldorf-Sedlešovice

Místo: vinné sklepy Nového Šaldorfa

Kontaktní osoba: Šaldorfské sklepy z.s.

E-mail: info@saldorfske-sklepy.cz

WWW stránka: www.saldorfske-sklepy.cz
Od 30. dubna do konce září se pro všechny milovníky dobrého vína otevírají vinné sklepy vinařů z Nového Šaldorfu. Každý týden bude od 17 do 21 hodin otevřený alespoň jeden ze sklepů Novošaldorfska a nabídne příjemné posezení, degustaci vín a občerstvení podle individuální nabídky vinaře. Rozpis týdnů vinaře naleznete na webu spolku Šaldorfské sklepy, letácích a infotabulích ve vinných sklepech Nového Šaldorfa.

31. květen – 15. září

Město: Blatnice pod Svatým Antonínkem

Místo: celá obec a areál sklepů Stará hora

Kontaktní osoba: Cech blatnických vinařů

Telefon: 602562437

E-mail: info@vinariblatnice.cz

WWW stránka: www.vinariblatnice.cz
Akce do Blatnice k vinařovi, je putovní štafeta otevřených sklepů, která bude probíhat od 31. května do 15. září v celé obci Blatnice pod Svatým Antonínkem a areálu vinných sklepů Stará hora. V tomto období bude každý víkend vždy v pátek od 17 do 19 hodin, v sobotu od 13 do 19 hodin a v neděli od 13 do 17 hodin otevřen minimálně jeden vinný sklep, kde budou probíhat ochutnávky vína přímo u vinaře. Vstupné je 100,- Kč a zahrnuje ochutnávku minimálně 6 druhů jeho vín. Sklenku zapůjčí vinař a vybraná vína si mohou zájemci na místě zakoupit.

31. květen – 8. září

Město: Pavlov

Místo: vinné sklepy

Kontaktní osoba: VINITORES PALAVIENSIS, spolek vinařů v Pavlově

Telefon: 721414575

E-mail: pavel@krska.com

WWW stránka: www.otevrene-sklepy-pavlov.cz
Léto otevřených sklepů v Pavlově proběhne od 31. května do 8. září. Pavlovští vinaři již několik let zvou milovníky vína, aby poznali pavlovská vína přímo v místě jejich vzniku, historických vinných sklepích v Pavlově. Celou letní sezonu bude mít každý týden otevřeno jedno vinařství. Otevřeno bude vždy v pátek od 16 do 20 hodin, v sobotu od 10 do 18 hodin a v neděli od 10 do 14 hodin. Při návštěvě budou mít zájemci možnost prohlédnout si historické sklepy, poznat osobně jednotlivé vinaře, ochutnat skvělá pavlovská vína a samozřejmě si je také nakoupit do svého vinného archivu. K ochutnání bude zpravidla 8 až 10 vzorků. Součástí ceny ochutnávky je výklad vinaře k jednotlivým vínům a voda. Uvedené termíny jsou garantovány jako minimální. Většina sklepů bude mít otevřeno i mimo garantované termíny a návštěvu lze po předchozí domluvě uskutečnit ve všech vinařstvích.

31. květen – 2. červen

Město: Mikulov

Místo: restaurace

Kontaktní osoba: GOURMET FESTIVAL MIKULOV z. s.

Telefon: 736489350

E-mail: info@mgfest.cz

WWW stránka: www.mgfest.cz
Jedinečná oslava moravských pokrmů v harmonickém spojení s chutí moravských vín. To je Gourmet festival, který se letos uskuteční 31. května až 2. června v Mikulově. Podávaná jídla budou opět vycházet z kuchyně rodu Dietrichsteinů. Letošní ročník Mikulov Gourmet Festivalu bude čerpat z kuchyně Waltera Xavera 4. knížete z Ditrichštejna, šestého majitele Mikulova, nositele Řádu zlatého rouna, tajného rady a komorníka císařů Josefa I. a Karla VI.

Festival nabídne vybrané pokrmy z lokálních surovin snoubené s víny místních vinařů, to vše v malebném vinařském městečku, jemuž dominuje Svatý kopeček a vrch Turold.

1. červen – 31. srpen

Město: Vrbice

Místo: vinné sklepy

Kontaktní osoba: Lenka Machovská

Telefon: 776823694

E-mail: predseda@vinarivrbice.cz

WWW stránka: www.vinarivrbice.cz
Na Vrbicu pro opicu, ale hlavně na skleničku za vrbeckými vinaři, je akce typu služeb otevřených sklepů, která bude probíhat od 1. června do 31. srpna ve vinných sklepech ve Vrbici. Rozverný název akce si vrbečtí vinaři zvolili právě proto, že pití vína není o honbě za opicí, ale v tomto případě se jedná především o setkávání vinařů s milovníky vína. Příslovečnou opičku si hosté odvezou v podobě odznaku.

3. červen – 1. září

Město: Hustopeče

Místo: Hustopeče, Velké Němčice, Starovice, Kurdějov, Nikolčice, Horní Bojanovice a Popice,

E-mail: info@vinarihustopecska.cz

WWW stránka: www.vinarihustopecska.cz
Léto otevřených sklepů na Hustopečsku probíhá od 3. června do 1. září ve vinařských obcích Hustopeče, Velké Němčice, Starovice, Kurdějov, Nikolčice, Horní Bojanovice a Popice. Během léta budou mít návštěvníci možnost posedět a ochutnat vína místních vinařů bez předchozího ohlášení. Každý den od 17 do 21 hodin otevře své sklepy široké veřejnosti hned několik vinařství a nabídne to nejlepší, co se jim urodilo.

7. červen – 11. říjen

Město: Milotice

Místo: vinné sklepy Šidleny

Kontaktní osoba: Jaroslav Grufík

Telefon: 777276825

E-mail: jaroslavgrufik@seznam.cz

WWW stránka: www.sidleny.cz
V letní sezoně vždy od pátku do neděle budou mít zájemci možnost navštívit vinné sklepy Šidleny v Miloticích s tím, že vždy bude otevřen nejméně jeden sklep některého z místních malovinařů, s možností prohlídky sklepa, posezením, degustací a koupí vína. Sezónní služba otevřených sklepů začíná 7. června a končí slavným burčákovým pochodem 11. října. Více informací a rozpis otevřených sklepů bude zveřejněn na webových stránkách.

8. červen – 30. září

Město: Mikulčice

Místo: sklepní uličky

Kontaktní osoba: Turistické informační centrum Mikulčice

Telefon: 731159010

Telefon (alternativní): 604310990

E-mail: infomikulcice@seznam.cz

WWW stránka: www.infomikulcice.cz
Na skok k mikuleckému vinaři je akce organizovaná profesionálními vinařstvími v Mikulčicích, která bude probíhat od 8. června do 30. září. Služba otevřených sklepů bude garantovat každodenní možnost návštěvy a ochutnávky vín v některém otevřeném sklepě. Díky této akci mohou mít zájemci vinaře takříkajíc pro sebe bez stresu větších akcí typu otevřených sklepů. Aktuální seznam otevřených vinařství včetně jednotlivých termínů bude včas zveřejněn na stránkách Turistického informačního centra Mikulčice.