Thermomix®, partner profesionálů se švýcarskou tradicí

autor: | Zář 11, 2017 | Nezařazené | 0 komentářů

Švýcaři vždy věděli, jak na dobré věci. Od lahodné čokolády, přes spolehlivé strojky v hodinkách až po víceúčelové ostré nože pro každou příležitost. A právě láska k jídlu, preciznost a účelnost jsou slova, která definují Thermomix® TM5 od švýcarsko-německé společnosti Vorwerk.

Silné srdce

Srdce Thermomixu® tvoří účinný motor o výkonu 500 Wattů. Během několika vteřin, kdy jemně mele oříšky na závěrečné posypání moučníku při 40 otáčkách za minutu, dokáže následně vystřelit do rychlosti přesahující 10 tisíc otáček za minutu, aby během několika sekund rozdrtil a rozsekal maso nebo například ovoce na sorbet. Vše jemně a plynule koordinujete pomocí barevného dotykového displeje. Ostré nože rozmixují cokoli od hladkého pyré nebo kaši s kousky brambor přesně podle charakteru samotného pokrmu. Veškerá výroba přístroje je soustředěna v Evropě. Protože právě špičková kvalita zpracování (např. zlaté kontakty) zaručí dokonalý výsledek bez kompromisů a maximální životnost.

Ostrý jako břitva

Rozsah použití Thermomixu® dále rozšiřuje možnost přepínat mezi rotací nožů po směru a proti směru hodinových ručiček. Tupou stranu nožů tak lze použít k míchání, aniž by hrozilo rozmělnění obsahu v mixovací nádobě. Samotné nože mají ještě jednu praktickou vlastnost: věrně napodobují ruční hnětení. V pravidelných intervalech se střídá rotace po směru a proti směru hodinových ručiček, čímž se zajišťuje optimální kynutí těsta a následné rovnoměrné pečení. Výsledkem jsou křupavé bagety nebo chléb se vzduchovými oky stejně jako nadýchaná vánočka s mandlemi. Na tuto funkci nedají dopustit např. ve vyhlášené pražské restauraci Eska, kde denně upečou několik druhů vlastního pečiva.

Vše v jednom

Intuitivní ovládání a chytré řešení spočívající ve skloubení 12 kuchyňských spotřebičů do jednoho výkonného. To navíc umocňuje použití jediného nástavce. Odpadá tak věčné hledání náhradních hlavic a příslušenství. Všechno totiž dokáže ta samá sada nožů v té samé mixovací nádobě, na kterou v případě potřeby nasadíte pouze šlehací metličku. Tu oceníte při přípravě všech druhů omáček, sladkých i slaných krémů, tuhé šlehačky, pevného sněhu z bílků nebo domácího másla. I takové detaily, jako umět si připravit tento základ pokrmů, odlišují skutečné profesionály. Proto Thermomix® najdete i v kuchyni šéfkuchaře Přemka Forejta z restaurace Entrée.

Bez kompromisů

Thermomix® nejen že míchá, seká, mele, hněte, mixuje, vaří klasicky i na páře, šlehá, ohřívá na určenou teplotu a promíchává. Dokáže i emulgovat. Přes víko mixovací nádoby postupně stéká olej a další přísady pro dokonale hladkou majonézu, studené i teplé omáčky nebo zálivky na salát. Bez nutnosti další asistence nebo ručního míchání máte zaručený perfektní výsledek.

Je na stupeň přesný

To vše bez přichycení nebo spálení, které si ohlídá funkce regulovaného ohřevu. Thermomix® totiž dokáže zahřát jídlo na požadovanou teplotu v rozmezí 37–120°C. Zatímco při vaření na sporáku můžete aktuální teplotu uvnitř nádoby pouze odhadovat, Thermomix® tuto informaci neustále zobrazuje na displeji. Připravíte tak pudinky, krémy nebo pokrmy pro vyznavače Raw food, u kterých si Thermomix® pohlídá, aby teplota nepřekročila požadovaných 42-45 °C.

Detailní informace o multifunkčním kuchyňském pomocníkovi Thermomix® naleznete na http://www.thermomix.cz/