THE MANES Boutique Hotel Prague prošel zásadní rekonstrukcí, díky které vznikl velmi originální produkt, jaký v České republice dosud nenajdete. V budově z roku 1891 se ve všech prostorách skvěle mísí moderní design s historickými detaily a vytváří tak perfektní kombinaci nadčasové elegance.

V tomto 4* hotelu je k dispozici 50 pokojů, včetně šesti patrových Duplex Suitů v nejvyšším patře. Budova má 6 podlaží. Všechny pokoje jsou nadstandardně prostorné, s vysokými stropy a jsou vybaveny moderním designovým nábytkem. V přízemí hotelu bude nejen hotelovým hostům k dispozici útulná kavárna a bistro.

Hotel se nachází v Myslíkově ulici, která v posledních 5 letech prošla radikální proměnou. Ulice vedoucí od Karlova náměstí k nábřeží Vltavy se ze špinavého a nepříjemného místa stala atraktivním bulvárem, plným originálních obchodů, bister a restaurací, lákajícím zahraniční a tuzemské turisty, i místní obyvatele.

Hlavními architekty celého projektu byli Jan Hodan a Jan Hendrych, kteří projektují pod jménem Czech Hans Design. Rádi navrhují objekty do detailů a používají i atypická svítidla a nábytek. Práce pro THE MANES Boutique Hotel Prague tak byla pro ně jako stvořená. Pro oba to nebyla první práce pro hotel – úspěšně zrealizovali kompletní rekonstrukci MOSAIC HOUSE Design Hotelu v roce 2019, který patří do stejné hotelové skupiny.

Švýcarský atelier oï, jehož projekty našly uznání po celém světě, vnesl do nové podoby veřejných prostor hotelu nezaměnitelný styl. Vytvořil novou podobu schodiště a také světelné instalace v několika prostorách hotelu.  Již 29 let se jeho členové snaží odstraňovat bariéry mezi žánry a podporovat mezioborovou kreativitu. V průběhu svých úspěchů se architektura, design a scénografie propletly v mezinárodním měřítku.

Unykat Interior Design z Rakouska se podíleli na designu pokojů, Cafe a recepce. „V našem vývojovém procesu se vždy snažíme navázat hluboké spojení s dispozicemi a výchozí situací. Jakmile nalezneme hlavní motiv, pečlivě vyvíjíme koncept interiérového designu, který odpovídá filozofii daného prostoru. To znamená, že naše hotelové projekty jsou vždy jedinečné, a proto „Unykat“. Každé místo, každá budova, každý koncept a každý provozovatel nebo investor jsou jiní. Snažíme se být tedy „bez stylu“, abychom umožňovali znovu a znovu vznikat novým věcem,“ říká Gregor Wöckl | Head of Design z Unykat Interior Design.

Mosaic House Hotel Group
Majitely THE MANES Boutique Hotelu Prague a výše zmíněného MOSAIC HOUSE Design Hotelu je dvojice zkušených podnikatelů a realitních developerů Jürg Zwahlen a Ludwig G. Kuttner, kteří v Praze provozují již 2 hotely a 2 rezidence pod jménem MOOo Apartments.
Jürg Zwahlen byl spoluzakladatelem společnosti pro správu nemovitostí pro kancelářské budovy IMPACT-CORTI. V roce 2013, poté, co společnost prodal společnosti CBRE, byl Jürg dva roky seniorním ředitelem v CBRE. Kromě svých aktivit v oblasti správy nemovitostí byl Jürg zodpovědný za více než 100 realitních developerských a revitalizačních projektů po České republice. Od roku 2015 se Jürg zaměřuje na soukromý realitní rozvoj. Je Managing Partner v Hampshire Investments v České republice a také podporuje Hampshire v projektech v USA.

Ludwig G. Kuttner je investor, developer nemovitostí, rizikový kapitalista, filantrop a patron umění narozený v Mnichově v roce 1946, vyrůstal v poválečném Německu a studoval právo na univerzitách v Mnichově a Řezně. V roce 1977 se s rodinou přestěhoval do Spojených států, kde pracoval jako CEO, prezident a předseda Hampshire Group Ltd, úspěšné oděvní společnosti. Nyní je CEO společnosti K Holdings a prezidentem realitní a investiční společnosti Hampshire Investments. Ludwig vyvíjel projekty po celém světě, od Německa po New York, Texas, Rusko, Českou republiku, Itálii a mnoho dalších. Ludwig je spoluzakladatelem New York Academy of Art, podporovatelem Albert Schweitzer Foundation, člen představenstva Tibet House a dlouholetý patron mnoha uměleckých projektů v Charlottesville. V Praze Ludwig vyvinul více než 20 realitních projektů – rezidenční a smíšené využití, hotely a kancelářské budovy.

Více o hotelu na www.themanes.cz