Cílem produktového designu je co nejúčelněji propojit funkční a estetickou stránku navrhovaného předmětu. Že templáři dokáží dělat nejen originální víno, ale i obal, se potvrdilo v rámci soutěže DESIGN VD 2013 a INOVACE VD 2013. K mnoha oceněním za vína přidalo Templářské družstvo Čejkovice také ocenění za design láhve řady vín „Castle“.
Svaz českých a moravských výrobních družstev v souladu s koncepcí propagace družstevní produkce
a podpory podnikatelských inovačních aktivit družstev vyhlásil pro rok 2013 další ročník soutěže DESIGN VD 2013 a INOVACE VD 2013. Soutěž DESIGN VD 2013 se konala již čtrnáctým rokem a soutěž INOVACE VD byla vyhlášena pošesté, oboje pro povzbuzení inovačních aktivit družstev.

V kategorii DESIGN VD 2013 získalo ocenění Templářské družstvo Čejkovice za láhev řady vín „Castle“.
Autor láhve Mgr. Lukáš Lukáš k láhvi říká: „Láhev „Castle“ navazuje na jednotný vizuální styl Templářských sklepů Čejkovice. V originálním tvaru láhve je reliéfem zvýrazněná značka výrobce, která představuje její původ z historie. Té odpovídá i reliéf hradeb vyjadřující název „Castle“. V odpovídajícím vizuálním stylu je zpracována přední i zadní etiketa. U přední etikety kvalitu a obsah láhve umocňuje klasická pečeť a důstojnost a originalitu reprezentuje visačka.“

Vychutnejte si tedy originální templářská vína. Aktuální informace lze sledovat na facebooku Templářské sklepy Čejkovice a www.templarske-sklepy.cz.

V KATEGORII DESIGN VD 2013 získaly dále ocenění Moděva oděvní družstvo Konice za Dámskou pelerínku, jejíž autorkou je Ing. Iveta Lužná a Granát, d.u.v. Turnov za soupravu šperků „TRIANGL“, jejímiž autory jsou Milan Hejral a Marek Duffek.