T.G.I. Friday´s – burger a šťavnatá žebírka, na které nezapomenete, slaví 15 let v Praze

autor: | Čvn 27, 2012 | Novinky z Gastronomie

T.G.I. Fridays, americká síť restaurací, slaví 15.té narozeniny v;České republice. Oblíbená restaurace všech milovníků pravých burgerů a šťavnatých žebírek upravila u této příležitosti své menu, plné výtečných pokrmů, na které jen tak nezapomenete.

Díky bohu, že je pátek. Thank´s God it is Friday. Takhle přesně zní název oblíbené americké síťě restaurací, který ve zkratce zní jako T.G.I. Friday´s. A právě letos slaví již 15.té výročí svého působení v;České republice. T.G.I. Friday´s si získala své příznivce především díky výjimečné kvalitě jídel a koktejlů a dalších specialit. ;Již na první pohled si všimnete hned celé řady rozdílů. Prostředí, funky barmanů házející láhvemi, číšníků s;úsměvem na rtech a kšandami či skvělých artefaktů na zdech a neposledně ingrediencí dovezených přímo z;USA.

Není burger, jako burger

Je burger a burger. Jak poznáme ten kvalitní? Tajemství dobrého a kvalitního burgeru, do kterého se zamilujete, je skryto v;receptuře se směsí koření a specifickou hrubostí mletí. Základem je samozřejmě kvalitní výběr masa. Správný poměr kvalitního tuku a masa dále zajistí, že burger zůstane šťavnatý přesně tak, jak má být. Americká síť restaurací T.G.I. Friday´s připravuje své pokrmy podle originálních receptů z;USA. Pro získání co nejlepší kvality a originality je proto spousta ingrediencí dovážena přímo z;USA. Výjimečnou kvalitu masa se správnou hrubostí mletí poznáte podle chuti již po prvním soustu. Vše musí být vyvážené. ;

T.G.I. Friday´s nabízí dva druhy burgerů – Classic a Prime choice. Oba se pyšní výjimečnou kvalitou masa. Prime Choice se liší v;tom, že se zpracovává pouze z hovězího plemene Black angus (vyšší kategorie kvality masa).

Classic burgery jsou grilovány na medium well. Podávají se na opečené a máslem potřené sezamové housce s;čerstvými rajčaty, nakládanými okurkami, sladkou červenou cibulí, salátem a křupavými hranolkami.

Prémiové, tedy Prime choice burgery připravované z;výběrové kvality hovězího masa Black Argus vyniká výraznou chutí a jedinečnou jemností. Podává se na celozrnné housce.

Patentovaná omáčka z;Jack Daniel´s

Restaurace T.G.I. Friday´s ;po celém světě servíruje svou jedinečnou; omáčku; Jack Daniel´s, kterou mohou jako jediná restaurace používat. Vše je stvrzeno patentem.

Jack Daniel´s Burger

Hamburger přelitý patentovanou omáčkou Jack Daniel´s s;rozpušteným sýrem Jack a křupavou slaninou.; ;;;;;;;;; ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Jack Daniel´s half-rack ribs and shrimp

Šťavnatá žebírka z;pečeně, jemně okořeněné cajunským kořením a přelité patentovanou omáčkou Jack Daniel´s společně s;křupavými smaženými krevetami představují další specialitu věhlasné sítě amerických restaurací T.G.I. Fridays.

Long Island Iced Tea – jeden z koktejlů, které Toma Cruise naučil ;barmanský tým T.G.I. Friday´s pro film Cocktail!
Kdo by neznal film Koktejl, kde zazářil dnes již Hollywoodem ošlehaný Tom Cruise. Právě jeho trénovali zkušení barmani z;týmu T.G.I. Friday´s pro tento film.
Long Island Iced Tea
Receptura:;Bacardi, Finlandia, Triple Sec, ;Bombay Saphire Gin promíchaný s;naším originálním mixem SweetSour , ozdobený čertvým citrónkem a jemně přelitý Colou!
Happy B-Day!

V;roce 2012 slaví síť amerických restaurací T.G.I. Friday´s 15 let svého působení v;Čechách. V;roce 2005 oslavil T.G.I. Friday´s celosvětových narozenin „ve věku 40 let“.;