Od pondělí 30. 9. do soboty 5. 10. si budete moci v rámci již 4. ročníku Swiss Food Festivalu vychutnat švýcarské speciality, které do své nabídky zařadily vybrané kavárny a restaurace v Praze a okolí. Vrcholem celé akce bude v sobotu 5. 10. prezentace Švýcarska na farmářském trhu na Náplavce.

Do letošního Swiss Food Festivalu se zařadilo deset zajímavých kaváren a restaurací v Praze a blízkém okolí. Hlavní program a vyvrcholení celého festivalu vás čeká v sobotu 5. 10. od 8:00 do 14:00 na Náplavce pod železničním mostem, kde bude v rámci Farmářských trhů připraven speciální švýcarský koutek s bohatou nabídkou. Čekají na vás sýry, čokolády, raclette, fondue, hot dog od společnosti Swiss Cheese, polévky kavárny Bali cafe, švýcarské speciality od kavárny Deserterie, Zermatt Kaffee Rösterei, Klubu cestovatelů a nadačního fondu Slunce pro všechny. Na místě bude připravena ochutnávka švýcarské čokolády Lindt a milovníky ostřejšího pití potěší stánek obchodu Warehouse #1 s nabídkou delikátních švýcarských pálenek Fassbind. Na místě se budete moci inspirovat pro svou dovolenou aktuálními turistickými tipy Switzerland Tourism a regionu Jungfrau s magickým vrcholem Schilthorn, seznámit se s nabídkou ubytovacích možností v rekreačních domech a apartmánech společnosti Interhome nebo si také zakoupit švýcarské nože Victorinox distribuované společností M-PROFI Nožířství. O skutečně alpskou atmosféru se během celé akce postará folklórní hudební skupina Kappelle Schwyzergruess z regionu Jungfrau.

Švýcarská gastronomie je tak pestrá jako země sama, Švýcarsko má čtyři úřední jazyky, a tedy také minimálně čtyři kulturní oblasti. K tomu přidejte regionální speciality, které se liší údolí od údolí. Ve Švýcarsku na otázku o národním jídle nedostanete jednoznačnou odpověď. První, co se většině lidí vybaví z gastronomie, když se řekne Švýcarsko, je sýr a čokoláda. Oba produkty sem určitě patří a Švýcaři patří v jejich konzumaci vysoko na světovém žebříčku, ale je toho mnohem a mnohem víc, co švýcarská gastronomie nabízí…

 

Text: Redakce Foto: Archiv