Světové špičky v Praze přednášeli o tom, jak být úspěšnou kongresovou destinací

autor: | Úno 23, 2012 | Novinky z Gastronomie

Jak může destinace využít svůj potenciál na kongresovém trh či jaká je návratnost veřejných investic do kongresové infrastruktury – o těchto a mnoho dalších tématech v Praze přednášeli špičky kongresového průmyslu na semináři „Jak být úspěšnou kongresovou destinací?“, který se konal 9. února v;pražském hotelu Marriott.

Jsme velmi šťastní, že se nám v;poměrně krátké době podařilo zorganizovat tuto unikátní akci a pozvat tak významné odborníky na jedno místo. Vzdělávání v ;oboru a výměna informací se zahraničím je velmi důležitou součástí rozvoje jakéhokoliv průmyslu, a proto bychom se chtěli této oblasti více věnovat,“ konstatovala ředitelka Prague Convention Bureau Lenka Žlebková.

Tento seminář byl prvním krokem, který má pomoci otevřít vrátka k hlubšímu pochopení problematiky kongresového průmyslu zástupci veřejných institucí a zvýšit povědomí o tomto významném oboru cestovního ruchu jak mezi subjekty činnými v turistickém ruchu, tak širokou veřejností.

„Velmi rádi jsme podpořili iniciativu Prague Convention Bureau zorganizovat tento seminář. Kongresový průmysl jako jeden z;nejvýznamnějších odvětví cestovního ruchu je pro ekonomický rozvoj destinace značně důležitý, a to nejen v;Praze, ale i v;ostatních regionech,“ řekl ředitel Czech Convention Bureau Zdeněk Giormani.

“Tajemství úspěchu je, když má destinace vizi a produkt, který správně prezentuje, stejně jako účinný sales a marketing. Destinace, které vítězí, definují svůj cíl a všechny zúčastněné strany spolupracují,” tvrdí Bruce Redor, Senior Associate ve společnosti;GainingEdge – mezinárodní konzultační společnosti působící v kongresovém průmyslu – který také moderoval celý seminář. Ředitel Copenhagen Convention Bureau a místopředseda ICCA (Mezinárodní kongresové a konferenční asociace) Steen Jakobsen dodal: “Přímý obrat z výdajů delegátů a organizátorů kongresů dělá téměř 1 miliardu Eur ročně. Více než 20 000 pracovních míst v Kodani je přímo spojených s tímto odvětvím. Kongresy podporují výměnu znalostí, nových mezinárodních partnerství, a zvyšují prestiž země.”

Ve Vídni utratí každý delegát kongresu 645 Euro za den, což významně přispívá k rozpočtu města. Zástupkyně ředitele Vienna Convention Bureau a členka představenstva ICCA Ulrika von Arnold potvrdila, že podpora vlády a úzká spolupráce mezi leteckými společnostmi, letištěm, venues, cateringem, hotely a dalšími subjekty je klíčem k;úspěchu: “Vídeň je vedoucí kongresovou destinací mnoho let. A nebylo by tomu tak bez convention bureau – to garantuje ve Vídni jednotný přístup ke klientům.”

Ojedinělou akci organizovalo Prague Convention Bureau ve spolupráci s;oddělením Czech Convention Bureau agentury CzechTourism pod záštitou radního MHMP pro kulturu, památkovou péči, výstavnictví, cestovní ruch a zahraniční vztahy Ing. Václava Novotného. Partnery byly Letiště Praha, technologickým partnerem AV Media, mediálními partnery pak odborné vydavatelství COT, deník E15 a televize Metropol.