Stavba roku Libereckého kraje zná své vítěze

autor: | Zář 26, 2013 | Novinky z Gastronomie

Hotel Port získal hlavní cenu a zároveň se stal nejsympatičtějším stavebním počinem

Výsledky veřejné soutěže STAVBA ROKU 2013 LIBERECKÉHO KRAJE, kterou vyhlašuje Liberecký kraj a partnerské profesní organizace pod záštitou krajského hejtmana, byly zveřejněny ve středu 18. září v Liberci. Letošní 9. ročník byl rekordní. V pěti kategoriích soutěžilo celkem 15 staveb a návrhů. Porota složená z odborníků ve stavebnictví a vedoucích úředníků Krajského úřadu Libereckého kraje navštívila všechny přihlášené stavby a důkladně si je prohlédla. V kategorii Sympatie hlasovala veřejnost a zapojilo se celkem 1394 lidí.

Stavba roku Libereckého kraje

V hlavní kategorii o Cenu Doc. Ing. arch. Hubáčka Dr.h.c. bylo nominováno celkem 11 staveb. Absolutním vítězem se stala “Rekonstrukce a dostavba hotelu Port” u Máchova jezera. Druhou příčku obsadila “Budova L Technické univerzity v Liberci” a na třetím se umístila “Neutralizační a dekontaminační stanice NDS10” ve Stráži pod Ralskem.

Cena Sympatie

Hotel Port zároveň bodoval i v kategorii Sympatie občanů Libereckého kraje 2013, kde získal nejvyšší počet (386) hlasů a zvítězil tak i v hlasování veřejnosti, do kterého byly zařazeny stavby a návrhy ze všech kategorií. Druhou nejsympatičtější stavbou se stala “Přístavba městského bazénu Liberec” a třetí v pořadí byla “Rekonstrukce a dostavba Liberecké výšiny”.

Autorka návrhu Rekonstrukce a dostavby hotelu Port: Ing. arch. Senka Příhodová,ateliér IKA VIN 112, a.s.

Generální dodavatel stavby: STEP, spol. s r.o.

Investor a provozovatel hotelu: Regata Čechy a.s.