Starbucks uvádí na český trh kávovou inovaci!

autor: | Bře 19, 2013 | Novinky z Gastronomie

Starbucks Coffee Company (Nasdaq: SBUX) a její joint venture partner AmRest Holdings SE (WSE: EAT) tento rok slaví 5 let na českém trhu a u příležitosti tohoto významného výročí představují na lokálním trhu největší kávovou inovaci posledních let – Starbucks VIA® Ready Brew.

Více než 20 let hledal Starbucks způsob, jak zaručit zákazníkům kvalitní kávu Starbucks v rozpustné formě. Výsledkem je nová káva Starbucks VIA® Ready Brew, která má skvělé aroma, tělo a bohatou chuť, jíž zákazníci očekávají od čerstvě připravené překapávané kávy Starbucks. Tato nová káva je vyrobená z nejkvalitnějších kávových zrn 100% arabica a je upražena a připravena dle standardů společnosti Starbucks, takže zákazníkům přináší stejně vysokou kvalitu, na kterou jsou už více než 40 let u Starbucks zvyklí. Nápoj lze připravit velice jednoduše, a to přidáním 180 ml teplé, nebo studené vody, nebo mléka, do šálku s kávou Starbucks VIA® Ready Brew, záleží jen na chuti a preferencích zákazníka.

Tento nový produkt byl pojmenován podle starého italského slova “via”, které je označením pro “cestu”, takže je ideálním názvem pro kávu, kterou si zákazníci mohou vychutnat kdekoliv na cestách. Tento název je také odkazem muže jménem Don Valencia – přítele, partnera a kreativního génia Starbucks, který stojí za tímto produktem. Don zemřel v roce 2007 a VIA obsahuje první a poslední dvě písmena jeho příjmení.

„Chceme držet krok s náročným životním stylem našich zákazníků a umožnit jim vychutnat si šálek výborné kávy, i když právě nemají čas nebo příležitost zastavit se v naší kavárně nebo si připravit nápoj ze zrnkové kávy. Proto představujeme kávu Starbucks VIA® Ready Brew, která může být připravena během okamžiku a bez dalšího nutného vybavení“, řekl Brian Aherne, Regional Director of Operations, a dodal: „Tento nový produkt představujeme na českém trhu s velkým nadšením a vysokým očekáváním, protože víme, že naši čeští zákazníci vždy oceňují nové produkty a užívají si nové způsoby poznávání kávové kultury. Starbucks VIA® Ready Brew zaznamenala velký úspěch na hlavních globálních trzích a my se těšíme na oslavu našeho pátého výročí na českém trhu s touto a dalšími inovacemi, které v průběhu tohoto roku představíme.“

Proces skrývající se za Starbucks VIA® Ready Brew

Starbucks VIA® Ready Brew představuje významnou inovaci v oblasti rozpustné kávy – která přináší stejnou chuť, jako šálek čerstvě připravené překapávané kávy. Starbucks vyvinul vlastní, v USA patentovanou technologii, která dokáže zachovat chuť kávy, její kvalitu a čerstvost. Proces výroby Starbucks VIA ® Ready Brew začíná výběrem těch nejkvalitnějších kávových zrn, která jsou pražena na určitý stupeň tmavosti, následně jsou namleta a uvařena, vzniklá káva je koncentrována a usušena. K této kávě je přidána mikronamletá zrnková káva, vyrobená prostřednictvím patentovaného procesu, díky kterému jsou zrna namleta tak jemně, že se v šálku rozpustí. Díky kombinaci rozpustné a mikromleté kávy vzniká šálek plné chuti stejně jako čerstvá překapávaná káva.

Starbucks VIA® Ready Brew – druhy dostupné na českém trhu

Starbucks VIA® Ready Brew bude na českém trhu dostupná v podobě káv Veranda (Blonde Roast), Colombia (Medium Roast) a Italian Roast (Dark Roast) vždy v balení po 12 kusech za cenu 190 Kč.

Starbucks VIA® Ready Brew:

Starbucks VIA® Veranda BlendTM je směsí latinskoamerických káv, má jemnou chuť s mírnými náznaky kakaa a pražených oříšků.

Starbucks VIA® Colombia je středně plná, sametová a chuťově vyvážená káva s oříškovou příchutí. Zemí původu je Latinská Amerika.

Starbucks VIA® Italian Roast je směsí kávových zrn arabica pěstovaných ve vysoko položených oblastech, která jsou upražená do mírně temnější barvy. Káva je charakteristická středně plnou sladkou a mírně kouřovou chutí.

Další produkty představené v rámci jarní nabídky
Nápoj tohoto období:

· Caramel Macchiatto – nápoj jarního období může potěšit zákazníky v horké i studené verzi. Základ skládající se z espressa, mléka, vanilkového sirupu a karamelové polevy může být totiž připraven podle přání a nálady zákazníka, aby zahřál v průběhu studených dní a osvěžil za horkých jarních dní.

Zrnková káva jarního období:

· Starbucks® Tribute Blendje speciální kombinací kávových zrn – letité Sumatry, na slunci sušených zrn z Etiopie, Papuy Nové Guiney a Kolumbie. Tato káva se vyznačuje plnou chutí s kořenitou příchutí a tóny po bobulovém ovoci a tmavých višních.

Zákusky – NOVINKY!:

· Tiramisu pohár – Klasická pochoutka! Lahodná směs mascarpone krému s amaretto likérem a kousky sušenek, to vše pokryté vrstvou nasáknutou kávou a dalším mascarpone krémem a posypané kakaovým práškem.

· Malinovo-jogurtový pohár – Nebeské pokušení! Tato pochoutka obsahuje sladké maliny v kombinaci s aromatickým vanilkovým krémem a je završena vynikajícím mixem malin a ovoce.

Jarní nabídka také přináší nové designy hrnků a termohrnků.