Starbucks působí 5 let na českém trhu!

autor: | Led 29, 2013 | Novinky z Gastronomie

Starbucks Coffee Company (Nasdaq: SBUX) a její joint venture partner AmRest Holdings SE (WSE: EAT) letos slaví 5. výročí působení na českém trhu. V období od otevření první pobočky na Malostranském náměstí v lednu 2008 se této společnosti podařilo proniknout na trh v dalších 13 lokalitách, z toho 12 je rozmístěno po Praze a jedna kavárna byla v loňském roce otevřena v Ostravě. Starbucks i v nadcházejících letech plánuje regionální expanzi.

V průběhu svého působení na českém trhu Starbucks svým zákazníkům představuje kávové bohatství z různých koutů světa, kde tři hlavní kávové regiony světa tvoří Latinská Amerika, Afrika/Arábie a Asie/Tichomoří, a vždy podává pouze tu nejkvalitnější kávu. Svým etickým přístupem k nákupu a zpracování kávových zrn společnost v rámci svého programu Starbucks Shared Planet přispívá ke zlepšení života lidí, kteří je vypěstovali. Podporu a pomoc Starbucks směřuje nejen na pěstitele kávy, ale také na potřebné v komunitách, ve kterých působí – v České republice tedy od zahájení svého působení partneři kaváren podpořili mnoho nejrůznějších charitativních projektů, jako například: dlouhodobá podpora stacionáře Modrý klíč, podpora projektu AVON pochod proti rakovině prsu, podpora Nadace Terezy Maxové dětem, spolupráce s Českým červeným křížem a mnohé další.

Do dalších let působení se Starbucks těší na setkávání se svými zákazníky v kavárnách u lahodného šálku kávy nebo v rámci speciálních kávových seminářů, které pravidelně pořádá. Zákazníci se také mohou těšit na řadu kávových inovací, které budou postupně představovány v tomto roce a blízké budoucnosti. První novinka bude představena již v březnu tohoto roku, kdy na český trh vstoupí zcela nový druh kávy.