Úspěšná expanze kaváren Starbucks na českém trhu pokračuje. Nově otevřené, rozšířené Centrum Černý Most nabídne oázu klidu na ostrově Starbucks

Společnost Starbucks Coffee(Nasdaq: SBUX) a její joint venture partner AmRest Holdings SE (WSE: EAT) zítra otevírají svou patnáctou kavárnu v České republice. Nová kavárna se stala součástí rozšířeného Centra Černý Most v Praze, a je vůbec první kavárnou Starbucks v této části Prahy. Své první zákazníky uvítá v pátek 22. března. Kavárna je situována na širokém bulváru obchodního centra, kde působí jako klidný ostrov ideální pro relaxaci u šálku kávy. Moderní design kavárny vychází z tradičního konceptu kávové kultury, propojuje prvky kovu, dřeva, kůže a živých rostlin a vytváří otevřený a vzdušný prostor.

Nová kavárna reflektuje požadavky současné doby na kulturu pití kávy a přináší zcela nový model otevřeného prostranství (beze stěn) tzv. ostrov. Interiér kavárny byl realizován ve spolupráci s lokálními dodavateli a využívá především přírodní materiály – dřevo, ze kterého je vyrobena značná část vybavení, dále kůži a dekoraci rostlinami (pro interiér je použit bambus) v propojení s prvky kovu. Světlé barvy materiálů dodávají kavárně pocit pohody a uvolnění. Designéři společnosti Starbucks si vzali k srdci rovněž závazek k programu Starbucks™ Shared Planet™ a zahrnuli do celkového designu kavárny prvky odpovědného pěstování kávy, pozitivního vztahu k životnímu prostředí a angažovanosti v komunitách.

Kavárna se nachází na ploše 170 m2 a nabízí přes 60 míst k sezení. Bar kavárny je umístěn uprostřed prostoru a rozčleňuje ho na dvě části. Otevírací doba kavárny se bude každý den pohybovat v souladu s otevírací dobou Centra Černý Most od 9:00 do 21:00 hod. Hostům nabídne také bezdrátové připojení k internetu, které mají zdarma k dispozici ve všech kavárnách Starbucks v České republice. Celý koncept kavárny tak představuje oázu klidu, pohody a relaxace uprostřed pulzujícího obchodního centra.

„Jsme velice rádi, že jsme se přiblížili zákazníkům na dalším místě v Praze, můžeme tak nabízet naše služby širšímu okruhu milovníků kávy. Černým Mostem expanze na českém trhu v letošním roce začíná a v nadcházejících měsících se budeme kromě Prahy dále zaměřovat také na Moravskoslezský kraj. Naším cílem je přinášet zákazníkům do jejich každodenního života spolu s lahodnou kávou také radost a pohodu a vytvářet pro ně tzv. „třetí místo“ neboli místo mezi domovem a prací,“ řekl Brian Aherne, Regional Director of Operations pro Starbucks Česká republika a jižní Polsko.

Redakce Gastro&Hotel