Starbucks nově na I.P. Pavlova v retro stylu!

autor: | Srp 7, 2012 | Novinky z Gastronomie

;

Společnost Starbucks Coffee (Nasdaq: SBUX) a její joint venture partner AmRest Holdings SE (WSE: EAT) dnes otevírají svou další kavárnu v;Praze, která je čtrnáctou kavárnou v;České republice. Kavárna představuje nový koncept a design značky Starbucks. Nová kavárna se nachází v;rušné části centra Prahy na I. P. Pavlova v;Praze 2 a je vůbec první kavárnou Starbucks v;této čtvrti. Design kavárny, nazvaný Heritage, je inspirován konceptem tradičních kaváren a kombinuje historickou atmosféru s;moderní funkčností.

Nová kavárna reflektuje historii kávy a dědictví kultury pití kávy, promítají se zde různé architektonické styly a časová období. Interiér kavárny byl realizován ve spolupráci s;místními dodavateli, využívá přírodní recyklovatelné materiály, dřevěný rustikální nábytek, organické barvy a dekorace z kůže. Ve spodní části kavárny byla zachována původní oblouková klenba. V kavárně je zakomponována také knihovna s velkým stolem na pohodlné čtení či studium. Designeři společnosti Starbucks si vzali k srdci rovněž závazek k programu Starbucks Shared Planet a zahrnuli do celkového designu kavárny prvky odpovědného pěstování kávy, pozitivního vztahu k životnímu prostředí a angažovanosti v komunitách. Výsledkem všech použitých prvků je nenucená a uvolněná atmosféra, jež z;této kavárny tvoří tzv. “třetí místo“ neboli místo mezi domovem a prací.

Kavárna nabízí přes 50 míst k;sezení a bude otevřena denně od 6:30 do 22:30. Bezdrátové připojení k;internetu zdarma bude k;dispozici všem hostům kavárny, tato služba je nabízena ve všech kavárnách Starbucks v;České republice. Kavárna je situována u důležitého dopravního uzlu se skvělou dostupností pro zákazníky cestující městskou hromadnou dopravou. Ti si tak mohou nyní pohodlně dopřát svou kávu během cest po Praze nebo si odpočinout v;příjemném prostředí kavárny přímo v;rušném centru města.
;
Kavárna Starbucks na I. P. Pavlova je druhou kavárnou otevřenou v;tomto roce. V;březnu byla otevřena kavárna Starbucks v nákupním a zábavním centru FORUM Nová Karolina Ostrava. Jednalo se o první mimopražskou kavárnu v;České republice.
;
Při příležitosti otevření nové kavárny na I. P. Pavlova poděkovali partneři Starbucks společnosti AVON Cosmetics za realizaci projektu AVON – Pochod proti rakovině prsu, který kavárny Starbucks pravidelně podporují v rámci svých komunitních aktivit. Během tohoto ročníku se pomocí dobrovolného prodeje kávy podařilo pro konto proti rakovině prsu vybrat 76;000 Kč. Při otevření kavárny došlo k;předání oficiálního šeku jménem celého týmu Starbucks v;České republice.;
;
„Jsme velmi rádi, že můžeme potěšit milovníky kávy na dalším místě v;Praze. Nová lokalita na I. P. Pavlova nám nabízí vynikající prostor pro vytvoření jedinečné atmosféry třetího místa, které je našimi zákazníky vnímáno jako oblíbené místo mezi domovem a prací. Těšíme se také na spolupráci s;místní komunitou. Tento rok vidíme jako velmi úspěšný, na jaře se nám podařilo otevřít první kavárnu mimo hlavní město, Ostrava nás přivítala více jak vřele. V;další expanzi budeme pokračovat ještě tento rok, “ řekl Erik Zlámal, Regional Director Starbucks pro Českou republiku a část Polska.;