Nejstarší palírna v Evropě, prostějovské Palírně U Zeleného stromu, přidává do své řady Stará žitná myslivecká novou whisky, ryze žitnou Stará žitná myslivecká Bourbon Cask Reserve.

Tato whisky zraje čtyři roky k dokonalosti v dubových sudech výhradně po bourbonu, což jí dodává typickou jemnou chuť po vanilce s hřejivým dozvukem ovoce. V chuti novinky Stará žitná myslivecká Bourbon Cask Reserve tak objevíte vanilkový lusk zabalený v medu, bílý pepř a ostružiny s dlouhodobě trvající sladkou dochutí. K dostání je zatím pouze v Makru a ve vybraných restauracích.

Orientační cena: 359 Kč

Palírna U Zeleného stromu a.s.

Palírna U Zeleného stromu a.s. má ojedinělou historii, která začala již v roce 1518 udělením práva vařit pivo a pálit pálenku domu U Zeleného stromu v Prostějově. Jde o unikát nejen v Česku, ale i v rámci celé Evropy, kde neexistuje palírna s delší historií. Palírna U Zeleného stromu a.s. (též známá podle jednoho ze svých výrobků jako Starorežná Prostějov) je ryze česká firma, která je i bez cizího kapitálu druhým největším výrobcem lihovin v České republice. Mezi nejznámější značky patří Starorežná, Blend 42 Vodka, Heffron či Hanácká vodka a zejména výjimečná česká žitná whisky „Stará žitná myslivecká“. Výrobky firmy jsou oceňovány pro svou chuťovou kvalitu medailemi na významných světových soutěžích a díky tomu firma své značky úspěšně vyváží. S produkty Palírny U Zeleného stromu a.s. se zákazníci mohou setkat v dalších dvaceti zemích pěti kontinentů. Na domácím trhu pak s firmou spolupracují při distribuci svých výrobků značky s nejvyššími společenskými ambicemi, jako jsou Koval, Dictador, NAUD, Pushkin, Berentzen, a další.