Společnost WG&S má nového distribučního partnera pro Českou republiku a Slovensko

autor: | Čvc 23, 2013 | Novinky z Gastronomie

WILLIAM GRANT & SONS USTANOVIL RÉMY COINTREAU JAKO VÝHRADNÍHO DISTRIBUTORA TULLAMORE D.E.W. A VŠECH OSTATNÍCH ZNAČEK WILLIAM GRANT & SONS PRO KLÍČOVÉ TRHY V ČESKÉ REPUBLICE A NA SLOVENSKU

Společnost William Grant & Sons, globální hráč v prodeji prémiových destilátů a nezávislá rodinná destilérie, oznámila změnu uspořádání své distribuční sítě v České republice a na Slovensku.

Od září 2013 společnost William Grant & Sons přesune celé své portfolio, které zahrnuje irskou whisky Tullamore D.E.W, skotské whisky Grants, Glenfiddich a Balvenie, gin Hendrick´s a spiced rum Sailor Jerry, k jedinému výhradnímu distributorovi – společnosti Rémy Cointreau, která bude pokrývat jak český, tak i slovenský trh. Tento krok navazuje na rozhodnutí o sjednocení distribuce značky Tullamore D.E.W, získané v roce 2010 od C&C International, a zbytku portfolia společnosti William Grant & Sons k jednomu distributorovi.

Rémy Cointreau má v obou zemích vlastní distribuční společnosti se společným zázemím v Praze, které zajišťují plynulé, transparentní a nákladově efektivní dodávky.

Společnost Stock, dosavadní distributor značky Tullamore D.E.W. v České republice a na Slovensku, měla výrazný podíl na vybudování současné pozice nejprodávanější whisky na trhu s 29,9% podílem na trhu.

Značkám Grants a Glenfiddich distribuovaným Brown-Forman (ČR) a KOFT (SR), stejně jako značkám Balvenie, Hendrick´s a Sailor Jerry distribuovaným v ČR i SR společností UPB, se podařilo dosáhnout významného dvouciferného růstu v posledních letech. Jsou tak na obou trzích dobře etablovány a připraveny na další pozitivní rozvoj ve velmi konkurenčním místním prostředí.

Francois Sommer, ředitel William Grant & Sons Evropa k tomu uvádí: „Chceme poděkovat všem našim dosavadním distributorům za jejich osobní nasazení a profesionalitu, které nám pomohly získat pro naše značky významné pozice na obou trzích. Věříme, že Rémy Cointreau má po konsolidaci našeho portfolia kapacitu k dalšímu posilování těchto pozic a plně využije sílu našeho jedinečného portfolia v České a Slovenské republice.”

Spyros Ghikas, generální ředitel společnosti Rémy Cointreau pro oblast Evropy, Afriky a Středního východu dodává: „Věříme, že silné značky William Grant & Sons spolu s našimi profesionálními distribučními firmami a stávajícím komplexním portfoliem značek distribuovaným našimi místními dceřinými společnostmi, zajistí pokračování úspěšného rozvoje William Grant & Sons v České republice i na Slovensku.”

Jiří Štětina, generální ředitel společností Remy Cointreau Czech Republic s.r.o. a Remy Cointreau Slovakia s.r.o. doplňuje: „Rozhodnutím společnosti William Grant & Sons svěřit své značky distribučním společnostem Rémy Cointreau v Čechách a na Slovensku jsme mimořádně poctěni. Důvěra společnosti WGS je odrazem mimořádných úspěchů, kterých se distribučním společnostem Rémy Cointreau v budování značek z jejich portfolia daří dlouhodobě a konzistentně dosahovat jak na českém, tak i slovenském trhu. Akvizicí značkového portfolia společnosti William Grant & Sons se Rémy Cointreau stane v Čechách i na Slovensku nejvýznamnějším hráčem v kategorii prémiových dovozových lihovin s komplexním portfoliem nejprodávanějších importovaných značek na obou trzích. V příštích dvou měsících se budeme intenzivně věnovat profesionálnímu převzetí značek William Grant & Sons od stávajících distributorů, tak abychom byli na 100 % připraveni využít jejich potenciálu od září do závěru roku 2013.“