7. dubna 2020, Praha – Společnost STOCK Plzeň – Božkov spojila své síly s advokátní kanceláří CEE Attorneys a Storyous, aby podpořila gastronomické provozy v nelehké době vládních omezení, kdy mohou fungovat velice omezeně. Startuje projekty zaměřené na právní pomoc, generování zisků provozoven i motivaci české barmanské komunity.

Pro gastronomické podniky vzniká pod záštitou STOCK Plzeň – Božkov projekt zajišťující právní podporu ve spolupráci s advokátní kanceláří CEE Attorneys, který má přispět k lepší orientaci v aktuálních vládních opatřeních. Prostřednictvím živého webináře, který proběhne 9. dubna od 14 hodin, a komplexního manuálu se tak mohou podnikatelé bezplatně dotazovat a získávat praktické informace v problematice v pracovněprávního odvětví, smluvních vztazích a uplatnění nároků vůči státu. „Snažíme se podnikatelům v gastronomii zprostředkovat co nejvíce praktických informací, díky nimž se snáze zorientují v rozsáhlých vládních ujednáních. Cílem poradenství je podpořit podnikatele v tomto složitém období a pomoci jim se zorientovat v tom, na jakou podporu mají nárok a jak konkrétně ji mohou využít, aby co nejsnáze překlenuli toto složité období,“ komentuje projekt Tomáš Hejkal, marketingový ředitel STOCK Plzeň – Božkov. „Velmi nás těší, že nás společnost STOCK oslovila s tímto skvělým projektem. Jako jedna z mála advokátních kanceláří na trhu se oblasti gastronomie věnujeme dlouhodobě a jsme proto rádi, že i my můžeme pomoci gastronomickým provozům v této složité době, doplňuje Martina Schützová, Partnera advokátní kanceláře CEE Attorneys a vedoucí její gastronomické sekce.Všechny právní informace a video z webináře budou následně zveřejněné na webové stránce www.fernetstock.cz/webinar.

Vedle poradenství se STOCK Plzeň – Božkov zaměřil na schopnost inovativně generovat zisky v době, kdy nemají provozovny možnost generovat profit standardně. Společnost podporuje partnera projektu Storyous, který spouští platformu lunchnext.com/cz/, na němž budou spotřebitelé moct nakupovat vouchery na konzumaci do zapojených podniků. „Prodej voucherů má za úkol zmírnit negativní finanční dopady pro podniky. Zakoupením voucherů pomohou spotřebitelé jednak podpořit restaurace, bary a další gastronomické zařízení, zároveň tak mají příležitost darovat někomu zážitek v podobě volné konzumace ve vybraném podniku,“ vysvětluje princip nákupu Alexander Suja, Group Brand Manažer STOCK Plzeň – Božkov. Podnikatelé v gastronomii jsou po registraci do platformy schopni jednoduše generovat a sdílet vouchery přes své on-line kanály. Po nákupu získá zákazník unikátní kód a peníze se přes Stripe, externí platební řešení, převedou přímo na účet podnikatelského subjektu. 

Dalším krokem ke zmírnění finančních dopadů gastronomických provozoven je podpora těch, které jsou schopny vydávat objednávky přes „okýnkový prodej“ anebo přímým doručováním zákazníkům. Iniciativa vytvořená také ve spolupráci se Storyous s názvem #zachrangastro zviditelňuje podniky na webových stránkách kde-se-najim.cz. Na tyto stránky zavede uživatele zároveň prolink z informačního webu zachrangastro.cz. Webový portál propojuje informace určené jak pro odborníky v gastronomii, tak pro zákazníky provozoven hledající tipy, jak podpořit své oblíbené podniky.

Na podporu barmanské komunity připravuje STOCK Plzeň – Božkov pravidelné videorozhovory se světovými barmany. „Ve spolupráci s portálem www.atbars.com se chystáme rozjet pravidelné videorozhovory s ikonami barmanské branže, které nám pomohou pozvednout a namotivovat místní barmanskou komunitu.  Moderátor Víťa Cirok povede rozhovory odlehčenou formou a zaměří se na doporučení v této nelehké situaci a obecně predikci dalšího vývoje barmanství. Prozatím máme vytipovaných 12 špičkových barmanů,“ vysvětluje podrobnosti k iniciativě organizátor videorozhovorů, Whisky Ambassador STOCK Plzeň – Božkov Michal Marešovský.

O Stock Plzeň – Božkov:

Společnost STOCK Plzeň-Božkov je jedničkou na českém trhu, která svým zákazníkům přináší tradiční a oblíbené značky lihovin již téměř 100 let. S portfoliem čítajícím více než 100 značek je lídrem na trhu. Prodává populární výrobky značky Božkov, Fernet Stock a oblíbené vodky Amundsen a Pražská vodka. Dále distribuuje úspěšné značky jako nejprodávanější importovaný rum v Česku Captain Morgan, nejsilnější značku skotské whisky na světě Johnnie Walker, oblíbený krémový likér Baileys, nejprodávanější bourbon Jim Beam, koňak Courvoisier a mnohé další. Koupí společnosti BARTIDA v červnu 2019 doplnila společnost Stock Plzeň- Božkov své portfolio zejména o prémiové značky lihovin. BARTIDA je v Česku mimo jiné distributorem kubánského rumu Legendario, producentem vlastních ovocných a bylinných likérů Bartida Original a obchoduje s destiláty a rumy z mnoha zemí.

Redakce Gastro&Hotel