Do Národní soutěže vín mikulovské podoblasti bylo přihlášeno celkem 704 vín od 85 vinařů a vinařských firem, které 11. a 12. srpna v Centru Excelence ve Valticích hodnotilo 16 odborných komisí. Společnost BOHEMIA SEKT získala za svá šumivá a tichá vína, patřící do skupiny, celkem 12 zlatých medailí. Velkou zlatou medaili, která náleží pouze vínům mimořádné kvality, si vysloužil sekt vyráběný tradiční metodou Bohemia Sekt Prestige Chardonnay brut a Rulandské šedé 2018 pozdní sběr z Vinařství Pavlov.

Skupina BOHEMIA SEKT uspěla s tichými víny značek Vinařství Pavlov, Habánské sklepy a Víno Mikulov. Odborná porota rovněž ocenila sekty Louis Girardot, Chateau Radyně a prémiový Bohemia Sekt Prestige Chardonnay.Snažíme se o to, aby každý sekt z řady Bohemia Sekt Prestige dokázal zaujmout svou jedinečností. Bohemia Sekt Prestige Chardonnay brut je vyrobený pouze z jedné odrůdy, Chardonnay, a naplno tak odhaluje její ušlechtilý charakter. Hrozny vyzrávají ve slunném, a přesto vlhkém podnebí Moravy a vytvářejí základ tohoto sektu charakterizovaný svěží chutí připomínající limetku a grapefruit a elegantní vůní citrusového a sadového ovoce, s tóny bílých květů v pozadí,“ říká hlavní sklepmistr společnosti BOHEMIA SEKT Josef Švéda.

Také Ctibor Čech, sklepmistr Vinařství Pavlov popisuje víno, které získalo velkou zlatou medaili: „Rulandské šedé z Vinařství Pavlov pochází z proslulé viniční tratě Slunný vrch. Ta je vystavena slunečním paprskům celý den bez jediného přerušení. Tyto podmínky vytvářejí u zdejšího Rulandského šedého krásnou šťavnatou a harmonickou chuť, světle žlutou barvu a typicky odrůdovou vůní s chlebnatými či ovocnými tóny.“

Všech 12 oceněných vín zároveň postupuje do celostátního kola Salonu vín, kde budou spolu s nominovanými víny ze Slovácké, Velkopavlovické a Znojemské vinařské podoblasti a vinařské oblasti Čechy soutěžit o postup do finále a o titul absolutního Šampiona a umístění v Salonu vín ČR, celoroční degustační expozici vín ve Valticích.

Všechna vína, která se zúčastnila prvního kola Mikulovské vinařské podoblasti, mohou zájemci také ochutnat, a to od 11. do 13. září na zámku v Mikulově.

Produktové tipy:

Bohemia Sekt Prestige Chardonnay brut

Jednoodrůdové sekty jsou výjimečné tím, že v sobě naplno odhalují charakter odrůdy, ze které vznikají. Bohemia Sekt Prestige Chardonnay si vás ihned získá svou zlatavě žlutou barvou a jemným perlením, které tvoří po obvodu hladiny bohatou korunu. Vůně je elegantní, s aroma citrusového a sadového ovoce, v pozadí s tóny bílých květů. Chuť je šťavnatá, medově hebká, připomínající sušené ovoce. Sekt vzniká tradiční metodou zráním v lahvi s dobou ležení na kvasinkách 15 až 18 měsíců. Prémiovou kvalitu sektu potvrzují i četná ocenění z prestižních soutěží jako je Concours Mondial de Bruxelles 2019, Vinalies Internationales 2019 nebo Národní soutěž vín „Salon vín“ 2019, kde všude posbíral zlaté medaile.

DMOC: 239 Kč

Vinařství Pavlov Rulandské šedé 2018 pozdní sběr

Rulandské šedé pocházející s Vinařství Pavlov vyzrává na svazích viniční tratě Slunný vrch na Mikulovsku. Celodenní přísun slunečních paprsků i středně těžká jílovitě hlinitá půda utváří jedinečný charakter zdejšího vína. To se vyznačuje světle žlutou barvou, typicky odrůdovou vůní s chlebnatými či ovocnými tóny a velmi pěknou šťavnatou harmonickou chutí. Víno, které si do svých nabídek vybírají prestižní restaurace, se výborně snoubí se zaječí paštikou, grilovanými rybami a smetanovým ragú. Rovněž se pyšní oceněním z mnoha soutěží, například Prague Wine Trophy 2020 či GRAND PRIX VINEX 2020.

DMOC: 215 Kč

Produkty jsou dostupné na www.osobnivinoteka.cz.

Redakce Gastro&Hotel