Špičky světového UX přijedou do Prahy přednášet o úloze UX v byznyse

autor: | Čvn 13, 2013 | Novinky z Gastronomie

Dne 2. 10. 2013 se za podpory Prague Convention Bureau v Praze uskuteční konference UX Masterclass Prague. Bude se bezpochyby jednat o nejvýznamnější byznysově orientovanou User Experience (UX) konferenci ve střední a východní Evropě.

Začátkem října se vůbec poprvé v středoevropském regionu sejdou vrcholní představitelé nejúspěšnějších UX agentur z celého světa, aby se podělili o nejnovější UX a byznysové trendy, osvědčené postupy v přístupu k uživatelům a zákazníkům, ale především přivezli velkou porci inspirace a inovací.

„UX Masterclass je jedinečná šance setkat se s těmi nejlepšími světovými odborníky na UX a nasát tak jejich zkušenosti s inovacemi, které User Experience do firem přináší,“ říká Luboš Plotěný, ředitel pořadatelské agenturyExperienceU, a dodává: „Takto kvalitně obsazené akce se doposud konaly pouze na západ od našeho regionu a nebylo vůbec jednoduché UX Masterclass pro Prahu získat. Máme však mnoho signálů, že po konferenci podobného rozsahu a zaměření je zde velký hlad. Firmy si totiž stále častěji uvědomují, že zapojení UX do jejich byznysu pro ně může znamenat velký inovativní skok.“

Témata pražského UX Masterclass se budou točit zejména kolem obchodního významu UX ve firmách, návratnosti investic do UX, inovací, obchodních a produktových strategií, service designu, ale dojde i na mezinárodní výzkum a nejaktuálnější UX trendy, jako například měření zákaznické zkušenosti nebo přesvědčování a emoce v designu. Jedno však budou mít všechny příspěvky společné – velký důraz na skutečné příběhy a případové studie, které prozradí, jakou roli hraje UX ve firmách a korporacích v nejvyspělejších světových ekonomikách.

Na konferenci mimo jiné vystoupí:

· Robert Schummacher – Executive Vice President, GfK User Centric (USA)

· Gavin Lew – Executive Vice President, GfK User Centric (USA)

· Bruce Haldane – VP Consumer Products, Experience and Platform, AVG Technologies (Velká Británie)

· Frederic Gaillard – Managing Director, Axance (Francie)

· Simon Herd – Research Director, Serco ExperienceLab (Velká Británie)

· Francis Fung – International UX Business Manager, Mitsue-Links (Japonsko)

· Morgan McKeagney – Managing Director, iQ Content (Irsko)

· Thomas Snitker – CEO/Usability Specialist, SnitkerGroup (Dánsko)

· Marcio Leibovitch – User Experience Designer, YU Centrik (Kanada)

UX Masterclass je série mezinárodních konferencí, které se konají vždy v jiné světové metropoli a věnují se novým trendům v oblasti použitelnosti a uživatelského prožitku (UX). Konference jsou pořádány pod záštitou celosvětové sítě největších UX agentur UX Alliance a organizátorem UX Masterclass Prague je ExperienceU, specializovaná UX divize společnosti Dobrý web a jediný místní člen aliance. Předchozí UX Masterclass úspěšně hostili Nový Zéland, Kanada, Dánsko, Spojené státy americké, Jihoafrická republika, Rusko a Španělsko. Nyní se této akce ujala Česká republika, na kterou jsou kladena velká očekávání.