Gran Moravia je extra tvrdý, přírodní dlouho zrající sýr, který patří do prestižní rodiny sýrů grana. Vyrábí se v litovelské sýrárně ručně z kvalitního českého mléka podle starobylých italských receptur.

Díky použití syřidla rostlinného původu je vhodný také pro vegetariány. Originál poznáte podle pečeti Gran Moravia a korunky vlisované do kůrky sýru po celém jeho obvodu. Prodejny La Formaggeria Gran Moravia nabízí tento sýr nejen v široké škále balení, ale také čerstvě krájený z bochníku přímo v prodejnách. Hodí se k servírování jako stolní sýr i ke strouhání. Vychutnat si ho můžete jako předkrm nalámaný či nakrájený na kostičky spolu s aperitivem nebo jako závěrečnou tečku v kombinaci se sezónním ovocem.

Homepage

Sýr Tre Corti
Tre Corti (v překladu Tři Dvory) je tvrdý sýr vyrobený v litovelské sýrárně Brazzale Moravia podle originální receptury z kravského plnotučného mléka. Bochníky sýru mají typický kulatý tvar, chuť a barva závisí na stupni zrání. Ručně vyráběný sýr se hodí k vínu, vhodný je ale i do sýrových fondue či zapékaných pokrmů. Servírovat ho můžete s marmeládami. Sýr Tre Corti byl vyhlášen Mlékárenským výrobkem roku 2018.

Homepage

Montepulciano D’Abruzzo DOC Zaccagnini
Purpurové víno s ovocným aroma lesních plodů a tmavých džemů. Hřejivá a intenzivní chuť s jemnou tříslovinou.

Homepage

Leverano Bianco DOP
Italské vinařství Cantina Vecchia Torre produkuje prvotřídní vína již od roku 1959. Vyznačuje se pečlivým výběrem hroznů a jejich následným zpracováním s úctou k tradicím a současně s použitím nejmodernějších technologií. Bílé suché víno Leverano Bianco DOP má slámově žlutou barvu se zelenkavými odlesky, svěží a déle přetrvávající chuť a v buketu ucítíte jemnou a lahodnou vůni s tóny zeleného jablka. Skvěle se k němu hodí mladší sýry, jako například sýr Verena dolce doplněný citronovou marmeládou.

Homepage

Prosecco Treviso Galie Astoria
Bílé šumivé víno s velmi elegantní perlivostí. Ovocná vůně, zejména broskve a meruňky. V chuti osvěžující a plné života. Velmi příjemné víno pro všechny příležitosti s velmi jemným a hebkým perlením.

Homepage

Cri Cri Gran Moravia Tyto pečené kousky sýru Gran Moravia jistě oceníte při posezení u sklenky vína. Vhodné i pro vegetariány. Nejen, že dodají potřebnou energii do nového roku, ale zároveň zajistí přísun vápníku a bílkovin důležitých pro regeneraci svalů. Chutná nejen samotný, ale také jako ingredience do polévek, salátů či jednohubek.

Homepage

Speciality Scyavuru
Připravujete doma obložená sýrová prkénka? Pak nezapomeňte na marmeládky a vinná želé značky Scyavuru, která se k sýrům podávají. Elegantní malé skleničky navíc sýrové prkénko elegantně dozdobí a vy na své hosty uděláte ještě větší dojem. Doporučujeme zejména k sýrům Verena dolce, Provolone piccante či Gran Moravia.

Homepage

Italské krémy Parente
Rodinná firma Parente z jihoitalské Apulie vyrábí kromě marmelád, které jsou v sortimentu prodejen La Formaggeria Gran Moravia již déle, také zeleninové krémy a paté. Pro jejich výrobu používá pečlivě vybrané suroviny pěstované v blízkém okolí, aby tak zaručila jejich kvalitu i zpracování v co nejkratší době od sklizně. Vyzkoušejte artyčokový a feferonkový krém či olivové paté, lahodné jsou třeba na grilovanou bruschettu, ale také do těstovin, panin a na pšeničnou placku piadinu. Skvěle nahradí pomazánku na jednohubku či chlebíček. Fantazii se při použití těchto specialit meze nekladou.

Homepage

Mozzarella ciliegine
Obalovaná kuličky Mozzarella ciliegine jsou skvělým silvestrovským pohoštěním, jsou velmi chutné a hodí se k vínu i pivu.

Homepage

Redakce Gastro&Hotel