Zvolte si své nejoblíbenější vinařství a ochutnejte vína z nabídky hypermarketů INTERSPAR.

Společnost SPAR ČOS, jejíž strategií je nabídka kvalitního sortimentu pro celou rodinu, se stala hlavním partnerem třetího ročníku projektu Vinařství roku 2011. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne 12. dubna 2012 v;pražské Lucerně, kde Cenu veřejnosti – Vindemia Publica 2011 – předá generální ředitel společnosti SPAR ČOS Martin Ditmar. Prestižní vinařská soutěž o titul Vinařství roku 2011 jako jediná v České republice posuzuje vinařské společnosti komplexně. A to nejen na základě kvality vyráběného vína, ale také podle toho, jak svým podnikáním přispívají k pozvednutí, rozvoji a modernizaci oboru vinařství. Soutěže Vinařství roku 2011 se mohou zúčastnit pouze česká a moravská vinařství. Hlasování veřejnosti, které je podpořeno možností výhry zájezdu na Madeiru, probíhá až do 5.;dubna 2012 dle pravidel organizátora soutěže. Je podpořeno komunikací v;letáku a in-storu obchodní sítě SPAR ČOS. Vína z;top vinařství, která se kvalifikovala do finále, je možné zakoupit ve všech hypermarketech Interspar.

;

„Nabídka společnosti SPAR ČOS je opravdu pestrá, zahrnuje jak tuzemská, tak i;zahraniční vína,“ uvádí Vlastimil Vávra, nákupčí vína a alkoholických nápojů, sommelier společnosti SPAR ČOS. „Snažíme se sortiment neustále přizpůsobovat dle přání zákazníků a;nabízet jim každý týden odborný Tip sommeliera; a také zajímavé akční nabídky. To, že je naše zaměření na kvalitu sortimentu prioritou, potvrzuje také skutečnost, že jsem spolu s;nejlepšími degustátory v;ČR usedl v;komisi Národní soutěže Salon vín, “ dodává Vlastimil Vávra.

;

„Ze statistik je patrné, že průměrná roční spotřeba vína na osobu a rok se v;České republice zvyšuje,“ uvádí Martin Ditmar, generální ředitel společnosti SPAR ČOS. „S;tím souvisí rostoucí oblíbenost vín nejen u znalců, ale i široké veřejnosti. Z;tohoto důvodu jsou do soutěže o nejlepší vinařství zapojeni všichni a;my jsme velice potěšeni, že můžeme být partnerem tohoto projektu. Soutěž podpoříme v;našem letáku a in-store komunikaci a následně ihned představíme vítězné vinařství zákazníkům v;našich prodejnách,“ dodává Martin Ditmar.

;

Projekt Vinařství roku a Cena veřejnosti

;

Ocenění Vinařství roku mělo svou premiéru v;roce 2010 a stalo se nejprestižnější soutěží v;hodnocení vinařství. Nejlepší tuzemské vinařské firmy si tak letos mohou vybojovat titul za svou snahu v průběhu uplynulého kalendářního roku. Ti nejúspěšnější získají následující ocenění: Vinařství roku 2011, Vindemia publica 2011 – cena veřejnosti, Vindemia libri 2011 – cena za nejlepší literaturu propagující víno a Vindemia acta 2011 – cena za kvalitní novinářskou práci. Novinkou letošního ročníku je finanční odměna pro vítěze hlavní ceny Vinařství roku 2011 ve výši 100;000 Kč a vstup do síně slávy v;Národním vinařském centru ve Valticích. Organizátorem projektu Vinařství roku 2011 je Svaz vinařů České republiky.

;

Cena veřejnosti Vindemia Publica 2011 je vyhlášena v;rámci prestižní soutěže Vinařství roku na návrh Vinařského institutu v;letošním roce již podruhé. O vítězi rozhodují svými hlasy milovníci vína z;řad laické veřejnosti. Vybrané vinařství je možno podpořit z;webových stránek www.vindemiapublica.cz až do 5. dubna 2012. Titul Cena veřejnosti Vinařství roku 2011 tak získá vinařství s;největším počtem udělených hlasů. Vítězné vinařství bude vyhlášeno 12. dubna 2012 v;pražské Lucerně v;rámci vyhlášení ocenění Vinařství roku 2011.

Redakce Gastro&Hotel