Španělská vína s tradicí, vinařství Miguel Torres

autor: | Pro 27, 2016 | Gastro & Drinks | 0 komentářů

Španělsko zabírá největší vinařské území v Evropě. Vína ze Španělska jsou těmi nejlepšími víny v poměru cena a kvalita, i proto jsou u nás velmi oblíbená. Vinařství Miguel Torres se navíc řadí mezi nejstarší vinařství světa. Bylo založeno již v roce 1870 a v současné době řídí její chod již pátá generace. Závazek k půdě, lidem a vášni pro šíření vinařské kultury byl a stále je hlavní hodnotou tohoto vinařství.

Terres – největší španělské vinařství

Torres je největším vlastníkem vinic klasifikovaných v „Denomination of Origin (DO) of Penedès” a zároveň největší vinařskou společností ve Španělsku. Od roku 1979 vyrábí víno také v Chile a od roku 1986 také v Kalifornii (zde pod značkou Miramar). Ve Španělsku kromě Penedés vlastní vinice také v regionech Conca de Barbera, Toro, Jumilla, Ribera del Duero, Priorat a Rioja.

Svá vína exportuje do více než 140 zemí světa. Bez nadsázky se tak dá říct, že se jedná o jednu z nejvýznamnějších vinařských značek světa. I přes svou velikost si Torres udržuje rodinnou atmosféru – vedení společnosti je stále v rukou členů rodiny, kteří se aktivně podílejí na výrobě vína. Od roku 2012 celou společností řídí Miguel Torres Maczassek, kterému předal vedení jeho otec Miguell A. Torres – ten v současné době působí jako prezident společnosti.

Každý rok vinařství obdrží celou řadu ocenění – namátkou „Nejvýznamnější vinařství roku 2000″ nebo „Evropské vinařství roku 2006″, ale i „Nejobdivuhodnější vinařská značka světa 2015″. Ocenění získává i Miguel A. Torres osobně, zmiňme například „Muž roku 2002″, „Cena za celoživotní dílo 2010″, což zopakoval i v roce 2012.

Tipy na červená vína vinařství Torres:

Torres Altos Ibericos Crianza

Červené víno španělského vinařství Miguel Torres odrůdy Tempranillo. Zraje v dřevěných sudech a má neprůhlednou, třešňově červenou barvu. Víno má typickou odrůdovou vůni s aroma květin a ovoce, jako jsou jahody nebo maliny, doplněné o tóny koření a kouře, získaného ze zrání v sudech. Chuť je hladká a sametová s jemnými a šťavnatými tříslovinami. Hodí se k červeným masům, tučným rybám a sýru.

Jean Leon “3055”

Červené víno španělského vinařství Miguel Torres kombinace odrůd Merlot a Petit-Verdot. Zraje tři měsíce v sudech z francouzského dubu. Má zajímavou, červeno-fialovou barvu s namodralými okraji, která je důkazem mladosti tohoto vína. Vůně je intenzivní s aroma zralého červeného ovoce a černého pepře. Chuť je hedvábná, sametová s výraznými tříslovinami, téměř až s olejnatými tóny v dlouhém závěru. Hodí se jak k rybám, tak i k pokrmům z masa. Výborné je s treskou s rajčatovým pestem.

Torres Gran Coronas Reserva

Červené víno z vinařství Miguel Torres odrůdy Cabernet Sauvignon. Má intenzivní ovocnou vůni s aroma koření, lesního podrostu, balzamika a bobkového listu. Jemná chuť má velmi dobře zakomponované třísloviny a tóny černých třešní a toastu.

Torres Sangre de Toro

Červené víno vinařství Miguel Torres s atraktivní barvou červených třešní a čerstvým, expresivním a intenzivním aroma červeného ovoce s jasnými tóny po zrání v sudech. Sametová chuť ideálně navazuje na vůni.