Rok uplynul jako voda a datum dalších BIOSLAVNOSTÍ společnosti PRO-BIO s.r.o. ve Starém Městě pod Sněžníkem se kvapem blíží.;

Datum letošního již 7. ročníku připadá na 14. 7. 2012 a ročník to bude více než velkolepý. Celá akce se ponese v;duchu oslav našeho 20. výročí od založení firmy, včetně slavnostního přípitku. Rovněž název letošního ročníku BIOSLAVNOSTÍ – Špaldové, napovídá, které plodině bude věnován velký prostor a s;níž bude provázán hlavní program.

Stejně jako v;letech předešlých bude na návštěvníky čekat od 10. hodiny ranní rozsáhlý trh, kde v;dřevěných stáncích bude možno zakoupit jak sortiment z;produkce PRO-BIO, s.r.o., tak i biovýrobky od dalších ekologických farmářů a výrobců. A přímo v;PRO-BIO obchůdku v;zadní části areálu zakoupíte většinu výrobků přímo z;našeho sortimentu

Po celý den budou k;dispozici stánky s;pestrým občerstvením a nápoji, tak aby si na své přišli nadšení masaři i nekompromisní vegani a vegetariáni. Chybět nebudou tradiční pohankové palačinky, tematické pokrmy ze špaldy, grilovaní pstruzi ani beran na rožni.

Malí návštěvníci naleznou radost a zábavu v;celodenním dětském koutku s;různými soutěžemi, hrami, úkoly a velkou trampolínou. Silným zážitkem pro ně jistě bude i divadelní představení divadélka KRAB – ;O udatném Špaldíkovi aneb jak zachránil království Bioharmonie. Pohádka, ve které vystupuje udatný Špaldík, princezna Hrašinka, chytrý Čočík a plno dalších obilnin a luštěnin, seznamuje děti s ekologickým zemědělstvím. Špaldík a jeho kamarádi musí procestovat celý svět, aby zachránili království Bioharmonie před zlým králem Aluminiusem a jeho tříhlavým drakem.

Dospěláci se mohou zase těšit na exkurzi na naši ekofarmu Agrisen či do prostor bio mlýna, na tombolu nebo rozhovory se zajímavými hosty například s Pavlem Maurerem vydavatelem populární ročenky Maurerův výběr – Grand Restaurant a popularizátorem kvalitní gastronomie nebo výživovou poradkyní Zdenkou Kolárikovou.

Nedílnou součástí celé akce jsou i hudební vystoupení, která budou BIOSLAVNOSTI provázet celým večerem až do pozdních nočních hodin. Odstartují ho Allstar Refjúdží Band – sdružení několika hudebníků nejrůznějších národností, náboženských vyznání i politických postojů. Následovat bude dnes už legenda – alternativní bigbeatová skupina Plastic Poeple of the Universe, kterou snad není ani třeba představovat. Swingovými rytmy se pak představí kapela Swing Band z;Tábora a punková kapela Peshata. V;rytmu regee se vystoupí skupina Švihadlo, která nás doprovodí až do samotného konce BIOSLAVNOSTÍ. Kromě toho bude letošním hostem stejně jako v loňském roce úspěšná sestava krásných děvčat – skupina Spálený Sušenky se svými bubny.

Oslavte 20 let PRO-BIO, s.r.o. a přijeďte si do Starého Města pod Sněžníkem užít jedinečný den plný zábavy, zajímavých lidí, dobrého jídla a pití a přátelské atmosféry.;

Zdroj: Bio-Info

;

Redakce Gastro&Hotel