Soutěž Ceny Kudy z nudy 2012 startuje

autor: | Čvc 11, 2012 | Novinky z Gastronomie

Internetový portál Kudy z;nudy, který provozujeagentura CzechTourism, vyhlašuje již čtvrtý ročník populární soutěže Ceny Kudy z;nudy 2012. Cílem této soutěže je především podpora domácího cestovního ruchu a přiblížení turisticky zajímavých míst a novinek sezóny turistům. Pro každý ze 17 cestovatelských regionů bylo do soutěže nominováno 10 atraktivních míst, které vycházely z;doporučení regionálních partnerů.

Celkem 170 atraktivních nabídek ze 17 regionů je rozděleno do tří kategorií – tradiční turistický cíl, novinka turistické sezóny a originální podnikatelský počin. V;každém regionu byly vybrány ty nejzajímavější a nejatraktivnější místa tak, aby se neopakovaly nabídky z;loňských let. Finální nominace byly stanoveny redakcí portálu www.kudyznudy.cz ve spolupráci s;regionálními partnery.
;
Hlasování v;letošním ročníku soutěže Ceny Kudy z;nudy 2012 bude probíhat od 1. července do 30. září 2012 na internetovém portálu www.cenykudyznudy.cz. Do soutěže se může zapojit každý uživatel, který může hlasovat maximálně pro 20 aktivit. Hlasováním se všichni účastníci dostávají do soutěže o atraktivní ceny.
;
Praha letos vytáhla do boje hned s;několika muzei. Těmi nejzajímavějšími budou zcela jistě Muzeum gastronomie, kde vás provedou historií přípravy pokrmů, a Muzeum Káji Saudka, které zachycuje život a dílo českého komiksového velikána, jehož kresby u nás zná úplně každý. Ve středních Čechách mají letos premiéru večery na sedleckém opatství, jejichž hlavní součástí je noční prohlídka opraveného a na seznam UNESCO zapsaného chrámu Nanebevzetí Panny Marie a světoznámé kostnice hřbitovního kostelíka Všech svatých.
;
Jižní Čechy nabízejí jako žhavou novinku zastřešený zábavní park Hopsárium v Českých Budějovicích pro děti i dospělé. K;dispozici je například osm metrů vysoká prolézací věž, skluzavka a zejména maxitrampolíny. Turistický region Šumava má na vítězství velmi slušně našlápnuto díky první Stezce v;korunách stromů v;Česku. Celá rodina se může projít lesem u Lipna ve výšce až 24 metrů nad zemí a vidět zblízka svět, ve kterém žijí ptáci.
;
Region Plzeňsko a Český les přináší také celou řadu soutěžních aktivit, mezi premiérami naleznete třeba jubilejní prohlídky;pivovarů Pilsner Urquell. Západočeské lázně představují rodinnou vilu Becherů. Architektonicky hodnotná stavba majitelů světoznámé likérky zapsaná na seznamu kulturních památek je dnes upravena na interaktivní galerii pro mladé výtvarníky.
;
Ve Šluknově v;regionu Severozápadní Čechy je letos po dvaceti letech pro veřejnost opět zpřístupněn zrekonstruovaný zámek. Novinky na tomto poli nejsou tak časté, takže milovníci renesančních staveb si dozajista přijdou na své. Českolipsko a Jizerské hory nasazují do klání muzeum další české legendy. Muzeum Čtyřlístku v;Doksech ocení zcela jistě všechny generace. Legenda trvající od 60. let má konečně důstojný svatostánek.
;
Královéhradecko přichází s;Muzeem papírových modelů v;Polici nad Metují. Další muzeum, tentokrát věnované řeznictví, naleznete nově v;Náměšti nad Oslavou.
;
Jednoho z;favoritů má v;soutěži i Brno, které konečně otevřelo zrekonstruovaný skvost funkcionalistické architektury – vilu Tugendhat. V;Jeseníku sází na krajovou historii a otevřeli expozici o nechvalně známých čarodějnických procesech. Šanci na turistický hit má ale také Severní Morava a Slezsko s;areálem Dolních Vítkovic, který je národní kulturní památkou a má rozhodně co nabídnout.;