Sodexo Benefity chrání zdraví svých zaměstnanců a umožnilo jim práci z domova Vedení se zapojilo do Globálního programu na pomoc zaměstnancům Zaměstnanci Sodexo Benefity solidárně podporují zaměstnance partnerské firmy Sodexo Onsite

Sodexo Benefity za letošní rok nebude odvádět žádné dividendy do zahraničí a tyto prostředky bude investovat v České republice

Sodexo Benefity připravuje program finanční pomoci restauracím, v němž formou finančních záloh nabídne až 150 milionů Kč Marketingové podporuje rozvozy jídel a výdejní okénka v restauracích Finančně přispělo brněnské restauraci Jakoby, která vaří pro složky integrovaného záchranného systému

Od prvního výskytu COVID-19 v České republice dělá společnost Sodexo Benefity maximum proto, aby snížila jeho ekonomické dopady. Aktivně proto podporuje podnikatelskou činnost partnerských restaurací, které jsou aktuální situací nejvíce zasaženy, a nezapomíná ani na své zaměstnance. Kromě toho, že jim v maximální míře umožnila pracovat z domova, aby bylo zajištěno jejich zdraví, se rozhodla udržet platy v plné výši i těm, kteří nemohou pracovat naplno, ať už kvůli charakteru jejich práce nebo kvůli péči o děti.

„Nebudeme za letošní rok odvádět žádné dividendy do zahraničí a tyto finance budeme investovat do nových projektů v ČR, včetně pomoci restauracím,“ říká Daniel Čapek, generální ředitel Sodexo Benefity.

Partnerským restauracím, které po dobu nouzového stavu zachovaly výdejní okénka nebo nabízely rozvoz jídel, firma pomohla s propagací, aby se o nich zákazníci dozvěděli. Jakmile se restaurace otevřou, má pro ně Sodexo Benefity připravenou pomoc v podobě bezúročných finančních záloh. Celkem je na pomoc vyčleněno až 150 milionů korun.

Stejně jako současná krize zasáhla celý gastronomický sektor, nevyhnula se ani partnerské firmě Sodexo Onsite (Služby u klienta). Ta provozuje stravovací služby a musela zavřít řadu svých provozů a další výrazně omezit, část zaměstnanců se dočasně ocitla bez práce. Sodexo Benefity pro ně vytvořila solidární program. Zaměstnanci Sodexo Benefity mohou věnovat kolegům z partnerské firmy své body z Cafeterie. Tento jednoduchý způsob napomůže nejohroženějším zaměstnancům, aby překonali toto nelehké období.

Ve všech 67 zemích, kde Sodexo působí, věnuje vedení společnosti maximální úsilí tomu, aby se současná globální krize dotknula zaměstnanců co nejméně. V některých zemích se ale, bohužel, propouštění nevyhne. Proto Sodexo zřídilo Globální program na pomoc zaměstnancům. Dosahuje výše 30 milionů eur a přispívá do něj management firmy. Například předsedkyně představenstva Sodexo Sophie Bellon se v nadcházejícím období 6 měsíců vzdá 50 % svého platu, globální CEO Denis Machuel se v nadcházejícím období 6 měsíců vzdá 50 % svého fixního platu stejně jako bonusů za fiskální rok 2020, členové výkonného výboru skupiny se v nadcházejících 6 měsících vzdají 10 % své pevné mzdy a ročních bonusů a až 200 vedoucích pracovníků napříč všemi odděleními po celém světě, včetně České republiky, se vzdá svých ročních odměn.

Redakce Gastro&Hotel