Sladké sny v hotelech Ibis

autor: | Dub 9, 2013 | Novinky z Gastronomie

Síť hotelů Ibis patřící do mezinárodní skupiny Accor nabízí svým hostům v ceně běžného pokoje nadstandardní požitek ze spánku. V rámci rebrandingu celého řetězce, k němuž došlo v minulých měsících, jsou teď pokoje sítě Ibis vybaveny novými lůžky poskytujícími komfort srovnatelný s hotely pětihvězdičkové kategorie.

Je to úplně poprvé, kdy nějaká světová hotelová síť přišla s vlastním konceptem lůžka. K tomuto řešení přivedl skupinu Accor nedávný výzkum, z nějž vyplynulo, že při volbě hotelu ekonomické třídy považuje kvalitu lůžka za nejdůležitější faktor více než sedmdesát procent hostů. Po konzultacích s týmem odborníků, v němž byli mimo jiné také sociologové a lékaři, se skpuina rozhodla, že nechá navrhnout úplně nové hotelové lůžko.

Jeho tvůrcem je Jacques Bolze, produktový manažer oddělení Research and Style skupiny Accor, kde se zabývá designem zařízení hotelových pokojů a koupelen. Nová lůžka sítě Ibis označená názvem Sweet Bed jsou vybavena pérovou matrací na níž je položena sedmicentimetrová matracová pěnová podložka. “Tento typ podložky byl vůbec poprvé použit v lůžku určeném pro hotely ekonomické třídy,” říká designér.

Lůžka Sweet Bed jsou pochopitelně dražší, než lůžka standardní. Mathieu Perrin, ředitel produktového oddělení sítě Ibis, říká: “Původně jsme počítali s rozpočtem 400 euro na jedno lůžko. Ale protože naším cílem bylo, abychom nabídli našim hostům opravdu novou zkušenost, nakonec se jejich cena téměř zdvojnásobila.” S ohledem na to, že jde celkem asi o sto tisíc nových lůžek, šlo o značnou investici. Celkové náklady na nová lůžka, společné prostory, rozšíření nabídky jídel a nápojů a nové technologie si v síti hotelů Ibis skupiny Accor vyžádala 150 miliónů Euro.

V České republice byla kompletně vyměněna lůžka ve čtyřech hotelech sítě Ibis (Ibis Old Town, Ibis Wenceslas Sq., Ibis Malá Strana a Ibis Plzeň), celkem v 807 pokojích. Společně s výměnou lůžek došlo i k výměně polštářů. Zajímavostí je, že polštáře pro celou Evropu vyrobila společnost Kamyk Daunen s.r.o. z Kamýku nad Vltavou.