reklama

“Skromná kuchyně” ukazuje, jak vařit levně, ale ne lacině

autor: | Říj 15, 2018 | Novinky z Gastronomie | 0 komentářů

Jídlo a skromnost. Jak to jde v dnešní době dohromady? Lze za 10 Kč připravit chutné, přitom neošizené jídlo?

Skromná kuchyně je nový projekt pana Cuketky, který ukazuje, jak na to. Věnuje se šetrnému vaření v každodenních podmínkách obyčejné domácnosti. Nabízí recepty, které jsou nenáročné na peníze, vložené úsilí a čas.

“Skromná kuchyně reaguje na přesycení trhu recepty, které jsou sice krásně nastylované na Instagram, ale vůbec neodpovídají běžnému domácímu vaření z obyčejných surovin,” komentuje svůj nový projekt Martin Kuciel alias pan Cuketka.

“Nejsou to jídla, co by ohromila vzhledem nebo luxusními ingrediencemi. Jídla ze skromné kuchyně vám ale udělají radost a pomůžou, když je zrovna ouvej. Ukazují zároveň, že se dá vařit levně, ale nemusí to být nutně lacině,” dodává.

Každý recept obsahuje cenovou kalkulaci, která ukazuje cenu za porci. Výpočet vychází z průměrných cen akčních surovin. Recepty mají krátký seznam ingrediencí, které člověk obstará v supermarketu nebo v obyčejných potravinách.

“Jídla Skromné kuchyně rozhodně nevyžadují, aby lidé kupovali prémiové potraviny s certifikací. Dokonalé fotky na Instagramu vytvářejí zbytečný tlak. Díky Skromné kuchyni chci ukázat, že i s minimálním rozpočtem lze rodinu nakrmit plnohodnotným, neošizeným jídlem, které udělá radost,” uzavírá Martin Kuciel.

Recepty skromné kuchyně vycházejí na webu www.skromnakuchyne.cz. Všechny videorecepty vycházejí na kanálech pana Cuketky – na Facebooku, Instagramu a na Youtube.