
93 restaurací z 36 měst a ze všech 14 krajů, které byly vybrány z celostátní nezávislé ankety Maurerův výběr Grand Restaurant, připravovalo od poloviny ledna do konce února 2017 speciální degustační menu za zvýhodněnou cenu. Kuchaři z celé republiky se nechali inspirovat tématem letošního ročníku “Baroko na talíři”.
Celkový počet festivalových degustací vyšplhal na 33 189 a zapsal se tak do historie jako zatím nejúspěšnější ročník
Nejnavštěvovanější restaurací byl Marriott hotel, Midtown Grill (2321 degustací). Na druhém místě se umístila Francouzská restaurace Art Nouveau (2057 degustací) a na místě třetím Spices Restaurant and Bar (1698 degustací). Mezi nejnavštěvovanější mimopražské restaurace patří Piano Nobile, Chateau Mcely (785 degustací), brněnská Valoria (703 degustací) a Best Western hotel Vista, Buena Vista v Ostravě (462 degustací).
Mezi nejulítlejší barokní jídla festivalu patří košer rybí paštika v kapří kůži s křenovou řepou, celé sele na talíři, mléčný morek s ořechy, grilovaná chobotnice s pyré z římského hrachu nebo celé menu složené z předkrmu květák, květák, květák a květák, hlavního jídla s názvem prase, prase, prase a prase a dezertu jablko, jablko, jablko a jablko. Kreativita šéfkuchařů se tedy letos musí opravdu ocenit.
Nejprodávanější menu (Marriott hotel, Midtown Grill)
Pomalu pečené kachní prsíčko na šalvějovém tvarohu s červenou řepou
Grilované krevety na mandlovém gaspachiu se salsou verde
Top 20
- Marriott hotel, Midtown Grill (Praha)
2. Francouzská restaurace Art Nouveau (Praha)
3. Spices Restaurant and Bar (Praha)
4. Bellevue (Praha)
5. Le Grill, The Grand Mark Hotel (Praha)
6. Augustine Restaurant (Praha)
7. Villa Richter (Praha)
8. Aureole Fusion Restaurant & Lounge (Praha)
9. Four Seasons hotel, CottoCrudo (Praha)
10. V Zátiší (Praha)
11. Chateau Mcely, Piano Nobile (Mcely)
12. Terasa U Zlaté studně (Praha)
13. Valoria (Brno)
14. Mlýnec (Praha)
15. InterContinental hotel, Zlatá Praha (Praha)
16. Pot-au-feu (Praha)
17. Bílá kráva (Praha)
18. Grand Cru (Praha)
19. Aria Hotel, CODA Restaurant (Praha)
20. U Emy Destinnové (Praha)
Mňam Zážitky
Doprovodný program Grand Restaurant Festivalu nabídl dohromady 6 víkendových “Mňam Zážitků”, v rámci nichž měli hosté možnost navštívit hned několik restaurací během jednoho a více dní. K nejatraktivnějším bezesporu patřila “Mňam Limuzína”, se kterou jsme navštívili Francouzskou restauraci v Obecním domě, Aquarius Restaurant a smíchovský Prolog Bar. Neméně úspěšná byla “Barokní procházka” s Pavlem Maurerem po historickém centru Prahy se zastávkami v Augustine Restaurantu, Bellevue a v restauraci Le Grill nebo “Lázeňský Mňam Bus”, který zavítal do Karlových Varů a Mariánských Lázní. Vedle “Mňam Zážitků” se uskutečnil jeden kurz vaření, dále také “Mňam Brunch” V Zátiší a v Mlýnci. Zájem byl samozřejmě i o značné množství “Mňam Balíčků”, které pravidelně kromě festivalové degustace nabízejí pobyt v luxusních hotelových resortech.