Sirha Budapešť je nepochybně jedním z nejvýznamnějších odborných veletrhů potravinářského průmyslu a Horeca regionu střední a východní Evropy, účast na něm je pro účastníky dotčených průmyslových odvětví nevyhnutností.

 

Odborný veletrh v Maďarsku v Kongresovém a veletržním centru HUNGEXPO očekává odborné návštěvníky z oblastí hotelového a restauračního, potravinářského, pekařského, cukrářského a balícího průmyslu a také gastronomie. Návštěva veletrhu Sirha Budapešť je bezplatná, ale pro odborníky podléhá registraci, kterou lze provést na webové stránce veletrhu: www.sirha-budapest.com

Téměř 300 firem signalizovalo svou účast na čtvrtém veletrhu Sirha Budapešť na výstavní ploše s rozlohou 10.000 čtverečních metrů. 30% firem, které se na veletrhu představí, přijíždí z míst mimo Maďarska a veliká část firem se akce účastní poprvé. Vedle prezentace produktů a služeb vystavitelů, seznámení se s inovacemi, je Sirha Budapešť také důležitým centrem poznávání nejnovějších trendů, příkladů dobré praxe, ale i místem uzavírání obchodů.

Odborný veletrh i v roce 2020 nabízí odborníkům příští týden bohatý odborný program, soutěže a prezentace. Návštěvníci budou mít možnost během třídenní akce sledovat takové soutěže světové úrovně, jako je maďarské finále soutěže Bocused‘Or, nazývané i kuchařskou olympiádou, maďarské finále soutěže mladých kuchařů Jeunes Chefs Rôtisseurs, která se na letošním veletrhu uskuteční poprvé, soutěž Sirha Budapešť dezert, na které si své znalosti změří nejvýznamnější cukráři krajiny, nebo Mezinárodní soutěž kuchařů ve společném stravování. Vedle těchto programů budou probíhat konference, workshopy o nejdůležitějších otázkách veřejného stravování, pekařského a cukrářského průmyslu, kávy a baristiky.

Vytvoření možností pro uzavíraní obchodů podpořila Enterprise Europe Network, jediná agentura pro rozvoj malých a středních podniků v Evropské unii a zároveň největší agentura tohoto druhu na světě, zorganizováním mezinárodního střetnutí podnikatelů společně s nadací PRIMOM, na akci se po registraci mohou zájemci zúčastnit 20 minutových rapid business meetingů. Během předchozího veletrhu 138 účastníků absolvovalo celkem 93 setkání, z nichž 53% byly setkání mezinárodní.

Podrobný program, seznam konferencí, jakož i možnost bezplatné registrace odborníků najdete na webové stránce www.sirha-budapest.com. Strategickým odborným partnerem veletrhu je společnost METRO, strategickým mediálním sponzorem je magazín Trade.

Redakce Gastro&Hotel