Přesto, že Češi stále více objevujíexotické chutě v podobě thajské, indické, čínské či vietnamské kuchyně,srdcem jsou stále nejvíce v Itálii. To potvrzují i zákazníci naší největší gastro dovážkové služby Dámejídlo.cz. Pizza je zde nejoblíbenější položkou při objednávání, tvoří skoro polovinu všech měsíčních objednávek.

Pizza vede před Asii

„Měsíčně dovezeme přes 200 tisíc jídel. Z toho přes 100 tisíc jsou právě pizzy. Na druhém místě je pak asijská kuchyně. Zde rozvezeme přes 20 tisíc objednávek,“ říká Jan Matějů z DámeJídlo.cz. Podle průzkumů Češi každoročně sní přes 30 miliónů pizz. A to není malé číslo. „Co se týká chutí, tak naši zákazníci mají nejraději Quattro Formagi, poté Hawai a oblíbená je také Margharita a Capricciosa,“ dodává Jan Matějů.

Kde si nejlépe objednat v Praze?

U zákazníků Dámejídlo.cz patří k oblíbeným pražská restaurace Nominaza, kde si kromě klasických příchutí pizz můžete objednat i netradiční –  například s vepřovou panenkou nebo pizza burger s argentinským hovězím masem. Zákazníci DámeJídlo.cz  si velmi rádi objednávají i z Pizzerie Kmotra, která je populární již z dob kultovního filmu Šeptej, kde byla zmiňovaná.  Mezi oblíbené patří také restaurace Giallorossa, kde je specialitou například pizza Pippo s tyrolským špekem, hříbky a lanýžovým olejem.

Pizza made in Brno

V moravské metropoli je pak mezi zákazníky nejoblíbenější Don Antonio Pizza & Burger, která, jak i název ukazuje, nabízí výtečné burgery a pizzy. Objednat si můžete například netradiční BBQ Beef pizzu. Oblíbená je v Brně i Berfis Pizza, ta nabízí velký výběr pizz od klasických až například po tvarůžkovou či olivovou a brusinkovou. Pokud máte chuť na autentickou italskou pizzu, tak si zákazníci DámeJídlo.cz oblíbili restauraci La Canttina. Ta kromě mnoha druhů pizz nabízí na svém menu také italské těstoviny či oblíbené burgery.

 

Text i foto: Aspen.pr