Sladká, krásně červená rajčata, která voní a chutnají přesně tak, jako byste si je sami před chvílí utrhli z keříku na zahrádce, díky  farmářskému družstvu ČERSTVĚ UTRŽENO nezmizí z našich stolů ani na podzim či v zimě.  Rozhodně se tak nemusíte vzdávat oblíbených letních salátů a dalších pokrmů plných vitamínů a živin z lokální zeleniny.

Hranáček, Strabena, Nelinka, Karkulka a Medunka. Odrůdy rajčat s logem ČERSTVĚ UTRŽENO pokrývají celý sortiment – od malých cherry rajčátek až po salátová rajčata. Každá z farem (Mutěnice, Velké Němčice, Kostelec na Hané a Smržice) se specializuje na konkrétní, jedinečnou odrůdu, pěstovanou poctivě, šetrně k přírodě i lidem a bez zbytečné chemie. Rajčata jsou sbírána v optimální fázi zralosti, takže nedozrávají  v autech a v ochranných atmosférách a k zákazníkům necestují tisíce kilometrů, ale třeba jen jeden, dva dny.

V ČERSTVĚ UTRŽENO je velký důraz kladen na nejvyšší hygienické standardy během celého procesu pěstování, včetně česání a balení rajčat. A to nejen nyní, v době přísných protiepidemických opatření. Bez nadsázky se tak dá říci, že mohou jít z keříku rovnou na talíř. Rajčata jsou sázená v kokosovém substrátu, pravidelně jsou monitorováni škůdci a používána přirozená biologická ochrana, jako jsou různé druhy dravého hmyzu, který škůdce požírá a stará se tak o křehkou rovnováhu ve skleníku. Díky striktním hygienickým zásadám je eliminována také možnost zanesení škůdců z vnějšího prostředí, třeba na oblečení.

Rajčata jsou celoročním a nejrozšířenějším produktem farmářského družstva ČERSTVĚ UTRŽENO, které vzniklo s cílem vrátit kvalitní lokální zeleninu a ovoce do českých kamenných i online obchodů.  Produkty s logem ČERSTVĚ UTRŽENO najdete v sítích Makro, Globus, Kaufland, Tesco, Albert a v online obchodech Košík.cz a Rohlík.cz. První tři kamenné prodejny ČERSTVĚ UTRŽENO letos vznikly v Brně – v OC Šumavská Market, OC Kaštanová a OC Perla. A v září přibyl Krámek ČERSTVĚ UTRŽENO i v ZC Slavkov u Brna.  V každém z těchto čtyř míst dostávají prodejní prostor také další menší domácí i zahraniční producenti kvalitních potravin.

Redakce Gastro&Hotel