Sekt, který svátek zamilovaných přivede k dokonalosti!

autor: | Led 8, 2013 | Novinky z Gastronomie

Svátek všech zamilovaných Valentýn se blíží. Čím jiným si tento kouzelný den zpříjemnit, než sklenkou dobrého sektu proslulé italské značky Martini, jež se vyznačuje především stylem, vyváženou chutí a kvalitními surovinami. Sekty Martini Prosecco a Martini Rosé jsou pro tuto příležitost ideální volbou. I v těch nejzatvrzelejších srdcích probudí romantiku a navodí tu správnou atmosféru. Pokud navíc chcete před svou drahou či drahým zazářit, nechte se inspirovat následujícími radami, jak s noblesou sekty otevřít či jak z nich namíchat jedinečné koktejly v pohodlí domova. Udělejte z valentýnského večera nezapomenutelnou chvilku!

Martini Prosecco je součástí portfolia šumivých vín proslulé italské značky Martini. Vyznačuje se jedinečným stylem, vyváženou chutí a kvalitními surovinami. Za nezaměnitelnou svěží a harmonickou chutí tohoto sektu se skrývá vinná odrůda Prosecco, pěstovaná na italských prosluněných kopcích v oblasti Veneto. Martini Prosecco, u nás nejprodávanější prémiový sekt dané značky, si lze vychutnat jednoduše samotný, nebo třeba jako součást vynikajícího drinku Martini Royale, jenž v sobě nese vyvážené propojení chuti Martini Prosecco a vermutu Martini Rosato.

Martini Prosecco je nejmladším sektem značky Martini. Kořeny šumivých vín této značky můžeme nalézt již v druhé polovině devatenáctého století. V průběhu času vznikla celá řada sektů Martini, ve které kromě Martini Prosecco zaujímá své čestné místo i Martini Asti, Martini Rosé a Martini Brut

Martini Prosecco

Je charakteristické svojí slámově žlutou barvou s jemně zelenými tóny a lehce aromatickou vůní se stopou zelených jablek a šalvěje. Jeho lahodná chuť, v níž je harmonicky vyvážena kyselost a ovocná chuť, se ideálně doplňuje se slanými předkrmy, pokrmy z kuřecího masa či ryb a kořeněnými jídly.

Martini Rosé

V růžové variantě sektu od Martini se harmonicky snoubí syté dřevité aroma s výraznou chutí ovocných vín. Základ tvoří kvalitní hrozny z italských oblastí Piedmont a Veneto. Martini Rosé je charakteristické příjemnou vůní se stopou citrusových plodů, šalvěje a broskví. Unikátní aroma dotváří tóny fialek a divokých růží.