Brněnské výstaviště bude od 20. do 23. dubna hostit největší tuzemský svátek potravinářství a navazujících oborů.

Premiéry nových produktů, nejmodernější technologie pro zpracování i balení, diskuse českých a zahraničních odborníků i zpětná vazba široké veřejnosti – to všechno se odehraje na již 32. ročníku Mezinárodního potravinářského veletrhu SALIMA. Jedná se o příležitost, která se opakuje jen jednou za dva roky!

Zájem o brněnské potravinářské veletrhy v posledních letech stoupá, což už minule potvrdily názory účastníků. „Letošní veletrh byl především o kvalitě. Běžných návštěvníků dorazilo z našeho pohledu méně, zato však přišli všichni zákazníci, se kterými jsme se potřebovali setkat, a potěšily nás obchodní úspěchy, které se nám tady podařilo vyjednat. V porovnání s rokem 2016 se úroveň veletrhu zlepšila – od podoby stánků přes návštěvníky až po celkově dobrou atmosféru, která v pavilonu vládla po celou dobu. Potěší mě, když si MBK bude svou atraktivitu zvyšovat i nadále,“ řekla Martina Kornfeilová, ředitelka marketingu a obchodu v rodinné firmě Kornfeil.
 
Spokojen byl i spolumajitel firmy Jarospol Technology František Jaroš: „Za naši společnost mohu říct, že jsme se vším plně spokojeni. Hlavní výhodnost účasti na veletrhu MBK vidím v tom, že je to ideální místo pro setkávání firem, které by se za normálních okolností setkávaly těžko. Veletrhu přeji, aby šel jen a jen dopředu.”
 
Martin Galla ze společnosti Hraspo, která dodává kvalitní technologie pro gastroprovozy, v roce 2018 ocenil obchodní přínos veletrhu G+H: „Vystavujeme zde každé dva roky a vždycky tu najdeme něco nového, nové kontakty.” Jiří Štursa na veletrhu SALIMA 2018 zastupoval italskou společnost Panini a vyzdvihl hlavně vysokou návštěvnost: „V průměru jsme navázali přibližně deset nových kontaktů denně a nadchly nás četné zahraniční návštěvy. Objevili se zde lidé z Polska, Ruska, Tuniska, Pákistánu nebo Libye.“

Redakce Gastro&Hotel