Ruská dceřiná společnost Organic Vodka Group finského výrobce alkoholických a nealkoholických nápojů Saimaa Beverages plánuje vyčlenit 76 milionů eur na nákup nového vybavení a propagaci výrobků společnosti v;Rusku v;roce 2012.

Společnost Organic Vodka Group také oznámila, že se chystá vyhlásit tender na nákup výrobního nápojového závodu v;Rusku v;březnu roku 2012 a tím tak do konce téhož roku obsadit 2 procenta ruského trhu s;vodkou.

Organic Vodka Group byla založena v;březnu loňského roku, zatímco s;výrobou vodky společnost začala až v;červnu v;závodě Nizhnelomovsky v;regionu Penza v;centrálním Rusku.
Mateřská společnost Saimaa Beverages již na začátku roku 2011 oznámila, že do rozvoje ruské dceřiné společnosti do konce roku 2013 hodlá investovat 217 milionů eur.

Ačkoliv ruský trh s;biopotravinami má malou základnu, rozšiřuje se velice rychle. Díky investicím do výrobního zařízení v;Rusku získá společnost Organic Vodka Group značnou výhodu oproti stávajícím konkurentům. Většina značek biopotravin je totiž dnes do Ruska dovážena především ze Západní Evropy, Japonska a USA a prodávají se za obzvláště vysoké ceny. Organic Vodka Group se rozhodla pro prodej vodky, která uspokojuje chutě ruské kultury.

Zdroj: Organic Monitor a Bio-Info; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ;;

Redakce Gastro&Hotel