fbpx
Domů » Rubriky » Technologie » Jak odstranit z chladicího zařízení nepříjemný zápach?

Jak odstranit z chladicího zařízení nepříjemný zápach?

Jak už jsme se zmiňovali v minulých článcích, nefungující lednička může celkem mírumilovného kuchaře rozpálit do běla. Stejného výsledku se dobereme, když se z ledničky začne linout nevábný zápach. Někdo z personálu rozlil mléko v lednici těsně před zavírací hodinou a už byl líný to po sobě uklidit? Zapomněli jste v lednici na starou zeleninu či dokonce brambory? Pojďme si připomenou základní pravidla, jak se zápachem v lednici bojovat.

  1. Vypněte ledničku a odstraňte všechny uložené potraviny

Dokonce i když jste již páchnoucího viníka identifikovali a odstranili, je důležité ledničku vypnout a vyprázdnit. Nedělejte očistu poloviční, není k ničemu. Pokud máte k dispozici druhou chladničku, pomůže vám to uchovat položky, které podléhají rychlé zkáze. Pokud tomu tak není, musíte se pokusit potraviny co nejrychleji spotřebovat.

  1. Umyjte všechny police i zásuvky

Odstraňte všechny vyjímatelné části a umyjte je důkladně v horkém saponátu. Pro komponenty obzvláště zasažené nepříjemným zápachem použijte silnou chemii a popřípadě slabý roztok s octem či jedlou sodou. Všechny komponenty musejí být před jejich opětovným uložením na původní místo zcela suché. Nikdy nedávejte do ledničky komponenty vlhké.

  1. Umyjte kompletně interiér ledničky

Jakmile se postaráte o vyjímatelné komponenty, je potřeba umýt celý interiér chladicího zařízení. Opět saponátem, popřípadě ještě saponátem s rozpuštěnou jedlou sodou.

  1. Nechte ledničku větrat

Jakmile ledničku umyjete, je potřeba nechat ji alespoň den vyvětrat. Jestliže odér zcela nezmizel, je potřeba celý postup zopakovat.

 

Text: S.T. Horn Foto: Archiv