fbpx
Domů » Rubriky » Palírna U Zeleného stromu přichází s novým francouzským rumem

Palírna U Zeleného stromu přichází s novým francouzským rumem

Palírna U Zeleného stromu

Palírna U Zeleného stromu se stala tuzemským distributorem francouzských destilátů značky MOKO rum. Původní francouzská značka rumu s téměř stopadesátiletou tradicí si dováží ingredience z Martiniku a Jamajky.

 Charakter destilátu vytváří pomalá klasická destilace fermentované třtinové šťávy. Výsledná chuť a aroma rumu dozrává v dubových sudech po prémiovém koňaku 8 – 20 let, které zanechají v destilátu jemnost, typické vanilkové aroma a kořeněný nádech. Nejzralejší rum vyniká doznívajícími tóny fíků, bourbonu a grilovaných oříšků. Etiketa rumu byla navržena tak, aby připomínala cestování, odpočinek a návrat do 50. let minulého století. Papírové krytí zátky odkazuje na dřívější pokrývání hrdla lahví banánovými listy.

Rumy získávají v České republice na popularitě nejen u mužů, ale i u žen. V posledních letech spotřeba prémiových rumů značně stoupla. MOKO rum rozšíří nabídku aktuálně námi distribuovaných prémiových zahraničních značek jako jsou Dictador či Koval,“ uvádí k novému produktu generální ředitel Palírny U Zeleného stromu, Pavel Kadlec.

Historie

Bratři Lasserreovi, výrobci prémiových rumů, založili vlastní značku rumů MOKO roku 1869. Při výběru ingrediencí dovážených z Martiniku a Jamajky pro ně vždy byla na prvním místě kvalita a tradice. V každé lahvi značky MOKO se promítly bohaté zkušenosti s výrobou rumu, které vedly k rychlému vybudování dobrého jména a zisku mnoha prestižních ocenění. V 60. letech výroba rumů MOKO ustala. V roce 2017 ji však uvedli přímí potomci zakladatelů, rodina Peyratových, zpátky na trh.

Palírna U Zeleného stromu a.s.

Palírna U Zeleného stromu a.s. má ojedinělou historii, která začala již v roce 1518. Jde o unikát nejen v Česku, ale v rámci celé Evropy. S největší pravděpodobností v Evropě neexistuje palírna, která by měla delší historii. Palírna U Zeleného stromu a.s. je přímým nástupcem českých likérek GRANETTE a Starorežná Prostějov. Palírna U Zeleného stromu je 2. největším výrobcem lihovin v České republice. Zároveň je největším ryze českým výrobcem lihovin na domácím trhu. Do výrobního portfolia firmy patří více než stovka produktů. Mezi nejznámější značky patří Stará myslivecká, Blend 42 Vodka, Hanácká vodka, či prémiové pálenky Kleiner. Své značky firma také úspěšně vyváží. S produkty pocházejícími z výrobních linek Palírny U Zeleného stromu a.s. se zákazníci mohou setkat v dalších dvaceti zemích pěti světových kontinentů. Na domácím trhu pak firma také distribuuje značky Dictador, Jose Cuervo, Pushkin, Berentzen, Garrone, Koval a další.