fbpx
Domů » Rubriky » Osobnosti » Zeptali jsme se: Daniela Poláka, šéfkuchaře restaurace Siddharta Café, Buddha Bar Hotel Prague

Zeptali jsme se: Daniela Poláka, šéfkuchaře restaurace Siddharta Café, Buddha Bar Hotel Prague

Říká se, že člověk by měl dát přednost ovoci vypěstovanému v pásmu, ve kterém žije. Také se řídíte tímto pravidlem?

Ano, samozřejmě, ale v Čechách jsme bohužel značně limitováni druhy ovoce oproti zbytku světa, který nám nabízí ovocné skvosty, které seženeme už ve špičkové kvalitě, sice dražší, ale téměř autentické chuti jako v jejich domácím prostředí. Takže rád používám jak místní, tak exotické ovoce.

Není škoda, že se většina z nás brání ochutnávat méně známé druhy exotického ovoce?

Já si myslím, že se situace mění, hlavně mladí lidé už hodně cestují a náš domácí trh nám již nabízí širokou nabídku těchto exotických specialit.

Jaký druh exotického ovoce máte nejraději vy a co z něj připravujete?

Já mám rád mango, jím ho jen tak, tak je nejlepší. Kromě toho je typické pro mou oblíbenou asijskou kuchyni, hlavně thajskou. Někdy tuto surovinu používám i jako exotickou sladkou aromatickou tečku, která doladí a ozvláštní jídlo, v letním menu jsme například měli Tofu burger s nakládanou ředkví, rukolou, mangem a limetkovou salsou v domácí housce se sýrem Comte.

Jak se snoubí exotické ovoce s masitými pokrmy?

V karibských zemích je to normální, pro nás je to nezvyklé a mnozí to rádi nemají, ale proč ne. Co třeba zkusit grilované krevety s chilli-mango salsou, sójovými klíčky a křupavou gyozou?

 

Text: Stáňa Krejčová Foto: Archiv