fbpx
Domů » Rubriky » Osobnosti » Jens Zimmer Christensen (Dánsko) byl zvolen Prezidentem HOTREC

Jens Zimmer Christensen (Dánsko) byl zvolen Prezidentem HOTREC

Česká republika se stala poprvé členem Výkonného výboru

Krakov, 77. Valné shromáždění HOTREC, 18. října 2018 – HOTREC, konfederace zastřešující asociace hotelů, restaurací a kaváren v Evropě, zvolila svého nového Prezidenta a Výkonný výbor (ExCom) s dvouletým mandátem, jenž započne dnem 1. ledna 2019. Česká republika má poprvé od svého působení v HOTREC člena ve Výkonném výboru, byl jím zvolen Václav Stárek, prezident AHR ČR.

„Cílem nově zvoleného Výkonného výboru bude podporovat inovace a prosazovat investice do 1,9 milionu podniků v našem sektoru, a také prosazovat rozumnější regulace EU. Rok 2019 se bude vyznačovat evropskými volbami a novým obsazováním Evropského parlamentu i Evropské komise. Naším úkolem bude přesvědčit legislativce EU, aby evropský zákonný rámec uvolnil růstový potenciál malých, středních i mikro-podniků a podpořil podnikání“, uvedl Zimmer Christensen.

Nově zvolený Prezident a Výkonný výbor budou zastupovat vysoce kompetentní společenství, jež se skládá ze 44 národních asociací působících ve 30 evropských zemích, a nabízí tak jedinečnou platformu pro sdílení osvědčených postupů a znalostí.

Václav Stárek, prezident AHR ČR a nově zvolený člen výkonného výboru HOTREC k tomu dodal: „HOTREC pro nás udělal a stále dělá velmi mnoho dobré práce a my jako dlouholetí členové ji rádi využíváme. Proto se domnívám, že je načase, aby také Česká republika vracela něco této organizaci zpět. Bude mi ctí se zapojit aktivně to tvorby strategií a spolupracovat v rámci  řídícího týmu naší evropské organizace. Myslím, že je třeba jasně formulovat naše požadavky na tvorbu zdravého podnikatelského prostředí a jednoznačně se vymezit proti další, mnohdy nadbytečné, administrativní zátěži, která na nás poslední léta stále více dopadá a brzdí rozvoj podnikání. 

Nový Výkonný výbor HOTREC se nyní skládá z Prezidenta Jense Zimmera Christensena (Dánsko), Viceprezidenta Marca Van Muylderse (Belgie), Finančního ředitele Adriana Cumminse (Irsko), Juliana Bystrzanowského (Polsko), Ramóna Estalelly (Španělsko); Antonia Flaminiho (Itálie); Samuela Lacomba (Francie); Markuse Lutheho (Německo); Václava Stárka (Česká republika), Mortena Thorvaldsena (Norsko) a Alexandrose Vassilikose (Řecko).

Co je to HOTREC?

Konfederace HOTREC zastupuje odvětví hotelů, restaurací a kaváren na evropské úrovni. Sektor se skládá z celkem přibližně 1,9 milionu podniků, z nichž 99,5% představují podniky malé a střední velikosti (90% tvoří mikro-podniky, které zaměstnávají méně než 10 osob). Tyto podniky vytvářejí přibližně 60% přidané hodnoty. Odvětví jen v samotné EU zajišťuje přibližně 11,1 milionů pracovních míst. Společně s ostatními turistickými odvětvími je tento sektor třetím největším odvětvím v Evropě. Konfederace HOTREC sdružuje 44 národních asociací, které zastupují zájmy odvětví ve 30 různých evropských zemích.

Pro více informací navštivte: www.hotrec.eu