fbpx
Domů » Rubriky » Novinky z Gastronomie » Šéfkuchař ostravského hotelu Mercure se zúčastnil finále prestižní kuchařské soutěže Olivier Roellinger Contest

Šéfkuchař ostravského hotelu Mercure se zúčastnil finále prestižní kuchařské soutěže Olivier Roellinger Contest

Šéfkuchař ostravského hotelu Mercure Jan Klimoszek byl vybrán, aby se zúčastnil devítičlenného pařížského finále prestižní evropské soutěže kuchařů – OLIVIER ROELLINGER CONTEST, která byla zaměřená na speciality připravené z mořských plodů a trvale udržitelný rybolov. Český šéfkuchař ostravského Jan Klimoszek porotě připravil dva vlastní recepty s platýsem a jak sám přiznal, nejtěžší bylo v neděli v Paříži sehnat rybu s certifikátem, že pochází z udržitelných zdrojů.

Olivier Roellinger Contest

Zájemce o účast na prestižní soutěži OLIVIER ROELLINGER CONTEST musel připravit dva vlastní recepty z ryb a zaslat je spolu s motivačním videem a dopisem porotě. Ta z desítek došlých uchazečů z 31 evropských zemí do soutěže vybrala devět nejlepších autorů receptů, kteří jí předvedli svůj kulinářský um v pařížském finále. Šéfkuchař ostravského hotelu Mercure ze skupiny AccorHotels Jan Klimoszek v přísném výběru uspěl a směl se svými dvěma recepty reprezentovat Českou republiku v této prestižní evropské soutěži v Paříži.

Český šéfkuchař je spokojen

„Jsem velice rád, že jsem si mohl vyzkoušet takto prestižní kuchařskou soutěž a vidět také umění ostatních zahraničních kolegů z oboru. Byla to vynikající zkušenost,“ říká šéfkuchař ostravského hotelu Mercure a dodává: „Ač jsem měl trochu problémy sehnat v neděli v Paříži rybu s certifikátem, že pochází u udržitelných zdrojů (měli zavřeno), nakonec se mi oba recepty podařily. Jedno menu bylo profesionální, na jeho přípravu jsme měli 2.30 minut, a druhý recept byl „domácí“, který měl být vytvořen v limitu 30 minut. Časové limity jsem dodržel a celkově jsem byl se svou prací spokojen, i porota má jídla velmi chválila.“

Co Jan Klimozsek vařil

Pro profesionální menu Jan Klimoszek vytvořil recept platýs s houbovou fáší připravovaný metodou sou-vide s bulgurem, květákovým pyré a krevetovým bisquem a zauzenými chipsy z fialových brambor. „Domácí“ recept sestával z platýsa s čerstvým špenátem, glazovanou mrkví a parmazánovým rizotem.

Soutěž proběhla v Paříži v nejlepší kuchařské škole Ferrandi a do finále byli vybráni 3 kuchaři z Francie, 1 z Polska, 1 z Maďarska, 1 z Portugalska, 1 ze Španělska, 1 z Itálie a 1 z České republiky.

 

Text i foto: Agentura Privilege PR