fbpx
Domů » Rubriky » Novinka pro moderní cukrářský provoz – šoker

Novinka pro moderní cukrářský provoz – šoker

šoker

Kvalitní šokový zchlazovač (šoker) je pro cukrářskou výrobu naprostou nezbytností – pomůže vám zefektivnit výrobu a ušetří spoustu práce. Jak to dokáže?

Šokové zmražení

Mrazem je možné produkt poškodit stejně jako teplem v peci. Při pomalém mražení se tvoří krystaly ledu, které roztrhají strukturu potravin. Po rozmražení vám obvykle zůstane nevzhledná hmota připomínající bláto.

Při šokovém zmražení však nedojde k tvorbě velkých krystalů ledu. Je možné zmrazit téměř vše, protože se šokovým zmražením nemění vzhled, vůně, chuť, nezmenšuje se objem a nezhoršuje se kvalita. Ani ovoce jako jahody není možné po rozmražení poznat od čerstvého.

Využití šokeru v běžném provozu

Zatím si neumíte představit, k čemu je šoker dobrý? Můžete například vyrobit větší dávku těsta nebo krému, šokově jej zamrazit a každý den si rozmrazíte jen potřebné množství. Stejně můžete pracovat i s hotovými výrobky – vyrobíte jich víc a každý je podle potřeby regenerujete. Odpadne tak velké množství neefektivní práce. Velmi užitečné je šokové mražení odpalovaného těsta, které je velmi pracné na výrobu a je třeba pracovat vždy s čerstvým těstem.

Novinkou jsou multifunkční šokery

Hotový zázrak jsou pak multifunkční šokery, které kromě šokového chlazení a mrazení zvládnou i nízkoteplotní vaření a pečení, řízené regulované kynutí (včetně odloženého startu a zpomaleného kynutí) nebo udržování teploty pokrmu. Díky jednomu stroji zvládnete velké množství práce.

Večer můžete vložit do šokeru zmražené těsto, přes noc nastavit regeneraci, k ránu se zapne kynutí a po příchodu do práce máte připravené těsto k pečení. Dopoledne můžete nízkoteplotně péct – část produktů hned prodáte a část si šokově zamrazíte na později. Šoker je tedy pomocník, který bezpochyby najde využití celý den.

Jaký šoker vybrat?

Doporučujeme využít multifunkční šokový zchlazovač a zmrazovač Hiber The One F504TS s kapacitou 4 pekařských plechů 600×400 mm nebo Hiber The One H512TS s kapacitou 12 pekařských plechů. Šokery Hiber The One nabízí 5 funkcí (chlazení, mrazení, rozmrazování, kynutí, pomalé vaření) a až 300 přednastavených programů, které navíc můžete upravit podle vašich potřeb. Díky přehlednému displeji je ovládání stroje velmi jednoduché a intuitivní.

Pořízení šokeru zefektivňuje výrobu, umožní lepší plánování a přináší tak úspory. Vstupní investice se tedy brzy vrátí. Výběr šokeru byste však měli prokonzultovat s odborníky, kteří vám pomůžou s výběrem vhodné velikosti stroje a poradí vám, jak šoker správně a hlavně efektivně využívat.

Chcete vědět víc nebo potřebujete poradit? Ať už vybíráte jeden stroj nebo vybavujete celou provozovnu, prokonzultujte svůj záměr s odborníky ze společnosti CESK. Proberou s Vámi vaše požadavky a přání a pomůžou vám najít nejvhodnější řešení.

www.cesk.cz