fbpx
Domů » Rubriky » Management » Trendem v profesionální kuchyni jsou multifunkčních zařízení

Trendem v profesionální kuchyni jsou multifunkčních zařízení

V moderně pojaté kuchyni je brán zřetel na dostatek pracovního místa, maximální využití technologií a minimalizaci práce zaměstnanců. Trendem je proto využití multifunkčních zařízení, která jsou schopna šetřit čas, odběr energií i pracovní zátěž personálu.

Konvektomat

– díky širokému spektru využití by měl být jedním z prvních, o kterých bude restauratér přemýšlet. Konvektomat rozmrazuje, vaří, peče, griluje i smaží.

Multifunkční pánev

– nahradí kotel, klasickou pánev, grilovací desku i fritézu. Navíc umí vařit v tlaku a všechny zmíněné operace provádí rychleji a s nižšími náklady než klasická zařízení.

Termický mixér

– umožňuje kuchaři mixovat, míchat a zároveň vařit anebo mrazit suroviny. Pomáhá připravit omáčky, těsta, zmrzlinu, sorbety, redukce, krémy. Ulehčí práci a ušetří čas.

Šokový zchlazovač

– zařízení umožňuje zvýšit kapacitu kuchyně při nárazových akcích, kdy je potřeba navařit dopředu. Při dodržení technologického postupu máme 5 dnů na to, abychom pokrm zregenerovali a vydali. Regenerace trvá cca 5 až 10 minut.

Sous vide a Hold-o-Mat

– tyto přístroje umožňují pomalou tepelnou úpravu pokrmů ať už jde o vaření ve vakuu, nebo pomalé pečení v hold-o-matu. Restaurace tak může nabídnout špičkově a zajímavě připravené maso nebo zeleninu.