fbpx
Domů » Rubriky » Gastro & Travel » Nový pražský hotel Novotel přivítá první hosty již v roce 2021

Nový pražský hotel Novotel přivítá první hosty již v roce 2021

Hotelová skupina Orbis Group (jediný poskytovatel licence značek AccorHotels) podepsala smlouvu s developerskou společností GEONE Real Estate o výstavbě nového hotelu Novotel v Praze – Holešovicích. Nový hotel nabídne 221 pokojů umístěných ve dvou věžích, rozsáhlé konferenční prostory, včetně tanečního sálu a unikátní lodi s exkluzivním MICE vybavením. Hotel je součástí jednoho z největších multifunkčních komplexů v Praze – PORT 7, který je v současné době budován společností Skanska a má celkovou plochu cca 36.000 m2 kanceláří. Dalších 13.000 m2 je určeno pro spolupráci mezi společnostmi Skanska a GEONE Real Estate, kde se GEONE chystá vybudovat nový hotel Novotel.

GEONE Real Estate připravuje také projekt „Rivery“ s celkovou plochou téměř 6.000 m2, včetně říční tramvaje, cyklostezky, spa a maríny. Hotelové věže se nacházejí v jedné z nejrychleji se rozvíjejících částí Prahy – v Holešovicích, na meandru řeky Vltavy. Otevření hotelu, ale i celého objektu, je plánováno na rok 2021.

“Požádali jsme inženýry a designéry, aby spojili své síly a vytvořili jedinečné místo na břehu řeky Vltavy. Obě části hotelu nabízejí prosvětlené a prostorné pokoje s výjimečným výhledem na řeku s přístupem k přístavišti. Novotel je přední světová značka hotelů a dokonale odpovídá modernímu charakteru tohoto multifunkčního projektu. Orbis a AccorHotels mají jedinečné know-how a tržní zkušenosti v oblasti střední a východní Evropy, proto jsme si je vybrali pro správu tohoto hotelu.”- vysvětluje Milan Janků, Managing Partner společnosti GEONE Real Estate.

Praha je jedním z nejnavštěvovanějších měst z celého světa s velmi dynamickým a konkurenčním trhem pohostinství a tak jsme velmi hrdí na to, že společnost GEONE Real Estate důvěřuje naší značce Novotel. Bude se jednat o sedmý hotel AccorHotels s pražskou adresou (Praha má již tři hotely ibis, Novotel Wenceslas Square, Mama Shelter a ikonický hotel Century Old Town MGallery by Sofitel).” – komentuje Gilles Clavie, President of the Management Board & CEO of Orbis, partner skupiny AccorHotels ve východní Evropě.

Strategická je také pozice hotelu – nový Novotel bude umístěn v docházkové vzdálenosti od metra, tramvajové zastávky, autobusové stanice a vlakového nádraží Holešovice a také nedaleko tunelu Blanka.

Tento developerský projekt se nám velice líbí a jsme nesmírně potěšeni, že na něm spolupracujeme právě s GEONE Real Estate.” – dodává Frank Reul, Head of Development of Orbis & AccorHotels Eastern Europe.