fbpx
Domů » Rubriky » Gastro & Drinks » Vína slavného vinařství Domaines Barons de Rothschild Lafite

Vína slavného vinařství Domaines Barons de Rothschild Lafite

Tipy společnosti Global Wines na vína slavného vinařství Domaines Barons de Rothschild Lafite. 

Château Peyre-Lebade, Cru Bourgeois 

Červené cuveé z francouzské oblasti Bordeaux vinařství Domaines Barons de Rothschild Lafite. Jílovito-vápencové podloží dominuje všem 55 ha vinic. Víno zraje 12-16 měsíců v dubových sudech. Má ovocnou vůni s tóny koření a tmavého ovoce jako třešní, černého rybízu a švestek. Po jemném začátku se chuť prezentuje plným tělem a pevnými tříslovinami s dlouhým ovocným závěrem. K dostání v maloobchodní síti, ve vybraných restauracích a na global-wines.cz za 525 Kč.

Los Vascos Chardonnay

Chilské bílé víno odrůdy Chardonnay z produkce Barona Rothschilda, které svojí svěžestí vyniká v dnešní masivní škále chilských vín. Víno má komplexní vůní po exotickém ovoci jako ananas, banány a grapefruit, a jeho chuť je díky dostatku kyselin velice svěží, ve středně plném těle je delikátně zakomponovaný tón vanilky. Aroma připomíná ovoce se špetkou pepře. K dostání v maloobchodní síti, ve vybraných restauracích a na global-wines.cz za 279 Kč.

Los Vascos Cabernet Sauvignon

Chilské červené víno vinařství Domaines Barons de Rothschild Lafite. Klasický, elegantní a typický Cabernet Sauvignon s jemným tónem dřeva, vanilky, s bujnou ovocností a kořeněným aroma. Má sametově hebkou a příjemnou ovocnou chuť. K dostání v maloobchodní síti, ve vybraných restauracích a na global-wines.cz za 279 Kč.

Text i foto: global-wines.cz