fbpx
Domů » Rubriky » Ve Spálené vznikla pobočka bistra Sisters, tentokrát zaměřená na rohlíčky

Ve Spálené vznikla pobočka bistra Sisters, tentokrát zaměřená na rohlíčky

Sisters.

Kousek od Národní třídy ve Spálené ulici č.p. 16 otevřeli majitelé gastronomické aliance TOGETHER David Petřík a Viktor Kaplan druhé bistro Sisters.

Na rozdíl od Dlouhé, kde prodávají moderní chlebíčky severského typu, ve Spálené jsou k dostání domácí rohlíčky vycházející z tradičního Paukertovského základu studené kuchyně. Zákazníci se mohou vedle legendárního vlašského salátu, celé škály klasických pomazánek a studených pěn těšit i na retro vzhled prodejny z rukou architekta Václava Červenky inspirovaný 70. a 80. léty.

 

Kouzlo studené kuchyně trochu jinak

Stejně jako v bistru Sisters v ulici Dlouhá je i tady šéfkuchařem s bohatými zkušenostmi Vladimír Čech. Základem rohlíčků je poctivá domácí majonéza z vajíček a na místě připravované majonézové, rybí nebo tvarohové saláty. Uzeniny, jako je například čabajka  nebo uherák, rostbífy,  debrecínskou pečeni, sýry, pomazánky, čerstvou i nakládanou zeleninu podávají na křupavém rohlíčku. „Baví a láká nás kouzlo studené kuchyně, která je v posledních letech zanedbávána. Chtěli bychom zákazníkům představit klasické pěny, saláty a pomazánky zábavnou a nápaditou formou. Zároveň chceme poukázat na pracnost studené kuchyně a náročnost techniky zdobení,“ vysvětluje David Petřík.

 

„V interiéru, který dává vyniknout takovým materiálům, jako je třeba umakart, nabízíme klasiku 70. a 80. let, kterou starší generace pamatuje a mladší o ní minimálně slyšela. Naším cílem je vrátit studené kuchyni její zašlou slávu a společně objevit novou generaci zákazníků, kteří nedají dopustit na vlašský salát nebo škvarkovou pomazánku,“ doplňuje majitele šéfkuchař Vladimír Čech.

 

Rok 2019 ve znamení budování a rekonstrukcí

Viktor Kaplan a David Petřík usadili během roku 2019 ke stolům 1 150 000 hostů, nejvíc jich přichází do Vinohradského Parlamentu, a to kolem 30 000 měsíčně. Bistro Sisters ve Spálené ulici je po dvou továrnách Cukrář Skála, restauraci Sia, dvou Potrefených Husách, Bruxxu, Vinohradském Parlamentu, bistru Sisters v Dlouhé a Food Way Cateringu jubilejním desátým podnikem sítě TOGETHER. Během roku 2019 prošel rozsáhlou rekonstrukcí Vinohradský Parlament, v Bruxxu vznikla nová otevřená mušlárna, bistro Sisters v Dlouhé změnilo svou podobu a navíc se propojilo se sousedním Cukrářem Skálou. Významným krokem bylo i vybudování moderního cateringového centra na 1000 m2 v pražských Kbelích.  Celkově nyní zaměstnávají kolem 350 lidí, v dalším roce plánují otevření další cukrárny a nové koncepty.