Rozhovor s Ondřejem Slezákem: Tork usnadňuje restauracím a hotelům život

autor: | Zář 25, 2017 | Osobnosti | 0 komentářů

Rozhovor s produkt managerem značky Tork společnosti Essity, Ondřejem Slezákem.

Jste odborníky na hygienu, jaký systém osoušení umytých rukou je nejhygieničtější?

Sušení rukou je velmi důležitým krokem v boji proti šíření mnoha infekčních onemocnění, pro zdraví pokožky a pohodlí. Pokud ruce nejsou důkladně osušeny, samotné mytí mýdlem a vodou přináší jen částečný užitek. Jednoznačně nejhygieničtější způsob sušení rukou je použít jednorázový papírový ručník. To potvrzuje i Světová zdravotnická organizace (WHO). Při sušení rukou by se mělo docílit k odstranění zbylých bakterií. Nejúčinnějším způsobem, jak toho dosáhnout, jsou jednorázové papírové ručníky, které dokáží odstranit až 70 % baktérií. Pro porovnání, dle průzkumu Světové zdravotnické organizace, který byl proveden v únoru 2009, horkovzdušné sušáky rukou naopak počet bakterií zvyšují, a to až o 254 %. Doporučení vhodného systému papírových ručníků vychází z individuálních potřeb dané provozovny. Zjednodušeně, ale můžeme říci, že se vybírá ze dvou typů. Papírové ručníky v roli volí tam, kde potřebují vysokokapacitní řešení nebo požadují senzorové zásobníky. Skládané papírové ručníky Multifold upřednostňují zákazníci, kteří chtějí ukázat nadstandardní péči a dopřát uživatelům vysoký komfort. Oba systémy zaručují bezproblémové dávkování po jednotlivých ručnících, které přináší vyšší úroveň hygieny, snížení spotřeby a méně odpadu.

Máte nějaké novinky sortimentu?

V prvním kvartálu roku 2017 jsme uvedli na trh modernizovanou řadu průmyslových utěrek z netkané textilie, kterou nazýváme exelClean®. Pomocí utěrek exelClean® dosáhnete profesionálních výsledků rychleji v porovnání s hadry nebo pronajímatelnými utěrkami. Ve stejném období jsme přidali do našeho portfolia novinku v podobě zásobníku skládané průmyslové utěrky v balení Small Pack. Novinkou roku je ale bezesporu nový systém papírových ručníků Tork PeakServe®, který stanovuje zcela nový standard pro toalety a umývárny s vysokou frekvencí návštěvnosti. Novinka je ideálním řešením pro letiště, školy, ZOO, zábavní parky, obchodní centra nebo sportovní stadiony a arény. Kapacita, která na trhu ještě nikdy nebyla.

Jaký výrobek z vašeho sortimentu je podle vás pro restaurace nepostradatelný?

Nabízí se snadná odpověď v podobě kvalitního ubrousku, ale restaurace je velmi komplexní zařízení, které potřebuje splnit více, aby byl zákazník opravdu spokojen a odcházel s dobrým zážitkem. Pořádek, čistota a chutné pokrmy jsou základem úspěchu. Vše začíná už v kuchyni, kde je spousta úkolů spojených s utíráním a čištěním, takže je dobré, aby měl personál kvalitní průmyslové utěrky neustále na dosah ruky. Samozřejmě hygiena rukou je vždy na prvních místě a ani zde tomu není jinak, takže jak v kuchyni, tak na toaletách pro návštěvníky je potřeba zajistit kvalitní výrobky pro mytí a sušení rukou. Bezoplachová alkoholová dezinfekce na ruce se pomalu stává standardem na toaletách v restauracích i u nás. Výrobky značky Tork až překvapivě usnadňují pracovní život a krásným příkladem toho je Tork Reflex přenosný zásobník na role se středovým odvíjením, který šetří personálu při úklidu drahocenný čas.

Přichází sezóna chřipek. Co byste doporučil na prevenci?

Hygiena rukou je jedním z hlavních a také nejsnazších způsobům, jak předcházet infekcím. Pro zařízení, kde je potřeba zachovat vysokou úroveň hygieny, nabízí Tork novou řadu dezinfekčních výrobků – Tork Alcohol gelové dezinfekční prostředky a Tork Alcohol tekuté dezinfekční prostředky. Tyto bezoplachové dezinfekce jsou vhodné pro časté užití a vyhovují normám EN 1500, EN 14476 a EN 12791. K dispozici jsou také v přenosné lahvi s pumpičkou, která lze flexibilně umístit a v kapesní verzi, díky které můžete mít dezinfekci neustále při sobě. Pro další zařízení, kde je hygiena rukou jednou z klíčových otázek, nabízí Tork mimo jiné praktické zásobníky v moderním designu s loketní pákou.

Značka Tork

Značka Tork vyrábí produkty a poskytuje služby pro profesionální hygienu zákazníkům, mezi které patří, mimo jiné restaurace, hotely, školská a zdravotnická zařízení, kanceláře  a průmyslové podniky. Mezi produkty patří dávkovače a zásobníky, toaletní papír, papírové ručníky, utěrky, ubrousky a utěrky pro průmyslové využití. Značka Tork je jedničkou na trhu díky svým dlouholetým zkušenostem v oblasti hygieny mimo domov, funkčnímu designu a praxi v oblasti travele udržitelného rozvoje. Tork je globální značkou společnosti Essity a poskytuje své služby ve více než 100 zemích Více na tork.cz.