Vládní opatření v souvislosti s prevencí proti šíření koronaviru nám neumožnila pořádat všechny akce v původních plánovaných termínech. Nevěšíme ale hlavu. Naopak! Přinášíme nové termíny, které si pevně zapište do kalendářů. Sledujte nás na webu a sociálních sítích, ať vám nové termíny neuniknou. Těšíme se na vás!

„Rok 2020 je pro 20 vinařů spolku VOC Znojmo i přes pandemickou krizi nabitý. Je tedy se na co těšit a zážitky s vinaři a víny VOC Znojmo nepřijdete ani letos,“ říká František Koudela, předseda spolku VOC Znojmo.

Informační centrum VOC Znojmo ve Vlkově věži se speciálním vinným barem je již od května v plném provozu a těší se vysoké návštěvnosti. Mnohem vyšší než ve stejném období loňského roku.  Od 1. července se vydává pravidelně na trasu po vinicích a vinařství náš speciální a jedinečný Vinobus a můžete si s ním udělat například výlet i v době, kdy se mělo konat tradiční zářijové Znojemské historické vinobraní, které muselo být zrušeno,“ sděluje František Koudela.

Do Znojma se po dvou letech opět vrátí Nominační výstava vín. Ochutnávka vín ze Znojemské podoblasti s více než 250 víny bude v pátek 4. září v klášteře Dominikánů na Dolní České.

„Na Nominační výstavu vín naváže 5. září tradiční květnový Festival vína VOC Znojmo, již 12. ročník, který se odehraje v centru města Znojma v upraveném formátu, který bude velmi atraktivní. Kouzlo krásných míst města Znojma se bude skvěle snoubit s víny VOC Znojmo. Těšte se,“ prozrazuje předseda spolku VOC Znojmo.

Dále se spolek VOC Znojmo zúčastní v termínu 4. – 5. listopadu veletrhu Wine Prague na výstavišti PVA Expo Praha Letňany.

„Novinku v podobě festivale vína v metropoli – v Praze, přesouváme na 17. června 2021,“ doplňuje Koudela. Ochutnávka nově certifikovaných vín se uskuteční v Grébovce v Havlíčkových sadech.

Vrchol akcí, tradiční ochutnávka našich vín na Znojemském historickém vinobraní na scéně u rotundy sv. Kateřiny a znojemského hradu, se uskuteční také až v roce 2021,  a to v pátek 10. září a v sobotu 11. září.

O detailech jednotlivých událostí budeme ještě informovat. Doporučujeme sledovat náš web a naše sociální sítě.

Redakce Gastro&Hotel