Rekordní návštěvnost 8700 lidí na 12. Ročníku Skotských her Sychrov

autor: | Zář 6, 2012 | Novinky z Gastronomie

V;pátek 24. a 25. srpna se na státním Zámku Sychrov konaly již po dvanácté jedny z;největších skotských her ve střední a východní;Evropě – Skotské hry Sychrov.

Hry slavnostně zahájil pan Václav Rout, hlavní pořadatel akce společně s;Darylem Haldanem, global ambasadorem značky Highland Park.

Her se účastnilo rekordních 8;700 lidí nejen z;České republiky ale i zahraničí.
;
Pro návštěvníky byl připraven program již od pátečního večera. Sobotní program vyplnili především domácí i zahraniční hudební skupiny, včetně skotské, irské a keltské hudby.

V;rámci whisky festivalu mohli hosté navštívit stan Highland Park se;širokou nabídkou skotské, irské i japonské whisky. Součástí programu byly těžkoatletické soutěže, historické ukázky keltské vesnice či řemesel, výstava britských auto veteránů, sokolnické ukázky a další.

Hlavním partnerem akce byla značka a oblíbená skotská single malt whisky Highland Park, které se na akci vypilorekordních 2 200 panáků. Největší zájem byl o dvanáctiletou a osmnáctiletou whisky Highland Park.
Distributorem, whisky Highland Park na český trh, je společnost Rémy Cointreau Czech Republic – www.remy-cointreau.cz
;
SKOTSKÉ HRY SYCHROV

Skotské hry, stejně jako kilt, tartan, whisky a dudy, jsou nedílnou součástí skotské historie a skotského kulturního dědictví. V dnešní době se Skotské hry (nebo též Highland Games) pořádají prakticky po celém světě (kromě britských ostrovů také v USA, Kanadě, Austrálii, na Novém Zélandě, v Belgii a mnoha dalších zemích).

Dnes se však již nejedná o soutěže válečníků, ale o společenská setkání spojená se sportovním zápolením, vystoupením hudebníků a tanečníků, na která se sjíždějí lidé z;míst i několik set kilometrů vzdálených.
;
Skotské hry na státním zámku Sychrov se v roce 2001 pokusily navázat na staletou tradici Skotských her v;Evropě a uspořádat tradiční Skotské hry v takto širokém měřítku poprvé v;Evropě východní. Vzhledem k několikatisícové návštěvnosti v;prvním roce, se akce opakovala i v;letech následujících. Díky účasti amatérských i profesionálních závodníků, zájmu médií a pochvalným reakcím ze strany diváků, hry pokračují i letos.;