Společnost RATIONAL si tradičně zakládá na tom, že koncový zákazník dostane vždy tu nejlepší péči a odborné rady, aby byl výsledek co nejefektivnější. Před své obchodní partnery klade stále nové výzvy a větší nároky na kvalitu. Po několika letech se společnost rozhodla přehodnotit stávající program, na základě kterého probíhá spolupráce s jejími distributory. Proto vznikl nový DEAL Premium program určený pro ty partnery, kteří nabízí ten nejlepší servis v oblasti kompletního produktového poradenství, technické podpory a projekčních služeb. 

 Dne 6.9.2021 společnost RATIONAL k této příležitosti uspořádala ve svém showroomu v Praze slavnostní předání ocenění DEAL Premium Partner 2021 pro ty obchodní partnery, kteří dosáhli těch nejvyšších kvalitativních parametrů. „V dnešní době jsou obchodní partneři, na které se můžete spolehnout, stále důležitější. Úroveň péče o zákazníky, promyšlené koncepty a efektivní řešení jsou kvality, díky kterým vyčnívají z davu, a proto je chceme ocenit a vyzdvihnout,“ shrnuje Vladan Jesenský, jednatel RATIONAL Czech Republic s.r.o. Nyní je celkem 8 obchodních partnerů z České republiky certifikováno Premium úrovní. Těchto 8 distributorů dokáže kvalitou a rozsahem svých služeb pokrýt všechny regiony ČR. A jaké služby může koncový zákazník očekávat od prémiových dealerů?

Každý zájemce o profesionální kuchyňské zařízení RATIONAL si může na webových stránkách společnosti vyhledat obchodníka dle místa bydliště a podle daných ikon ihned vidí, jestli je daný obchodník prémiový, případně jaké služby nabízí. Premium partner dosáhl celkem 5 ikon, které reprezentují prakticky celé spektrum služeb, které koncový zákazník potřebuje od začátku do konce, tedy od konzultace, technického řešení a jeho realizace, až po následný servis a údržbu zařízení.

Ikony konvektomatu a multifunkční pánve jsou jasným symbolem, že daný distributor je přímým autorizovaným dealerem zařízení RATIONAL. Poskytuje kompletní produktové poradenství k zařízení, příslušenství a čisticím prostředkům RATIONAL. Tento partner se pravidelně vzdělává a poskytuje své znalosti zdarma. Ikony kuchaře a konvektomatu s rotorem uvnitř značí, že ve svých prostorách má dealer instalovaná zařízení RATIONAL a nabízí akce živého vaření, kde si zájemci mohou zařízení zdarma vyzkoušet, ochutnat připravené pokrmy a poznají špičkovou kvalitu procesů v zařízeních RATIONAL. Distributor nabízí také digitální služby ConnectedCooking, tedy síťové řešení od RATIONAL na bázi cloudu určené pro celkový digitální management kuchyně. Své předváděcí zařízení má ke ConnectedCooking připojeno a názorně dokáže ukázat a vysvětlit výhody takového řešení. V neposlední řadě je vybaven aktuálními marketingovými materiály k varným systémům, příslušenství a prostředkům údržby. Další důležitou službou je technická podpora pod ikonou nástrojů. Znamená to, že partner je auditovaným servisním střediskem s certifikací RATIONAL Service Partner a je dobře připraven poskytnout koncovým zákazníkům plnou předprodejní i poprodejní technickou podporu, produktové informace a záruční a pozáruční servis, včetně rychlého dodání náhradních a servisních dílů. Nabízí také servisní balíčky RATIONAL a pravidelnou preventivní údržbu. Služby, bez kterých by portfolio nebylo kompletní, jsou projekční služby pod ikonou kružítka. To znamená, že distributor má zkušenosti s tvorbou návrhů a projektováním profesionální kuchyně v moderních 3D projekčních aplikacích a používá projekční data z portálu RATIONAL. Dealer je schopný vnést svůj zkušený pohled na renovaci i novou výstavbu kuchyně a poradí, jaké řešení je to nejvhodnější.

RATIONAL jako společnost s globálním významem si zakládá na tom, aby síť autorizovaných obchodních partnerů byla na té nejvyšší úrovni a koncoví zákazníci dostali odbornou péči a praktické rady. S novým DEAL programem se o totéž snaží i česká a slovenská pobočka společnosti. V brzké době se očekává připojení také slovenských distributorů do programu DEAL Premium. Přehled všech českých a slovenských partnerů a jejich kvalitativní úrovně je k dispozici na webu www.rational-online.com.

Redakce Gastro&Hotel