Ráj italských sýrů v samém srdci Prahy

autor: | Dub 15, 2013 | Novinky z Gastronomie

Největší značková prodejna La Formaggeria Gran Moravia v ČR byla otevřena v Praze na Václavském náměstí.

Skupina Brazzale, nejstarší italský rodinný podnik mlékařsko-sýrařského odvětví, slavnostně otevřel v samém srdci Prahy na Václavském náměstí (Palác Fénix) svou již devátou a největší prodejnu řetězce značkových obchodů s názvem “La Formaggeria Gran Moravia”. Nová vlajková prodejna s typicky italskou atmosférou nabízí na ploše více než 200 m2 kompletní sortiment čerstvých a zrajících sýrů, másla a mléčných výrobků jak z moravské sýrárny Gran Moravia v Litovli, tak z Itálie, Francie a Švýcarska. Sortiment doplňují italská vína, těstoviny, olej, krájené italské uzeniny a další převážně italské lahůdky. Nabídku prodejen sítě “La Formaggeria Gran Moravia” mohou v současné době kromě Prahy využívat také zákazníci v Brně, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Olomouci, Ostravě a v Liberci. V Praze bude v krátké době otevřena již desátá prodejna tohoto řetězce tentokrát na hlavní Vinohradské třídě a do konce roku je plánováno otevření dalších dvou prodejen v Brně a v Plzni.

“Většinu sortimentu sami vyrábíme nebo dovážíme, proto jej můžeme prodávat za velice příznivé ceny. V nabídce máme sýry z kravského, ovčího, kozího a buvolího mléka. Samozřejmostí je ochutnávka vybraného sýra, jeho správné nakrájení a vhodné zabalení. Také Vám doporučíme vhodné kombinace sýrů a vín a recepty,” doplňuje Claudio La Carbonara, ředitel sítě prodejen La Formaggeria Gran Moravia.

Rafinovaný prostor dvou set metrů čtverečních, navržený italským architektem Domenikem Roccou, byl od prvního okamžiku svého otevření brán doslova útokem početnou a různorodou klientelou, toužící ochutnat a koupit si některou z mnoha nabízených specialit. Více než 800 účtenek vystavených během prvního den otevření, deset prodavaček a dvě pokladny, které byly během osmihodinové otevírací doby v nepřetržitém provozu. Taková jsou čísla slavnostního otevření nového prodejního místa italské sýrárny La Formaggeria. Nejvíce Pražané nakupovali sýr Gran Moravia, máslo a čerstvé sýry.

Vzorec prodejen “La Formaggeria Gran Moravia” je jednoduchý: nabídnout za ceny rozumné a dostupné všem sociálním skupinám vysoce kvalitní výrobky jak ze sýrárny Gran Moravia v Litovli v České republice, tak z Itálie. V nabídce najdete všechny sýry ze skupiny Brazzale jako jsou Gran Moravia, Verena, Provolone, vedle dalších nejlepších italských sýrů jako Mozzarela, Asiago, Grana Padano, Gorgonzola, Pecorino, Taleggio nebo Parmiggiano Reggiano a všechny další ingredience italské kuchyně jako italská vína, těstoviny, uzeniny či sušená rajčata. “Efektivní organizací je možné dosáhnout výrazného snížení nákladů při udržení té nejvyšší kvality. Tuto výhodu chceme zcela poskytnout zákazníkovi,” říká Claudio La Carbonara.

Přímý kontakt bez zprostředkovatelů mezi sýrárnou a prodejnou umožňuje značnou úsporu nákladů a nabízí tak speciální a čerstvé produkty za ceny, které nemají konkurenci.

Atraktivní novinkou v nabídce prodejen “La Formaggeria Gran Moravia” je řada mléčných výrobků “Čerstvé z naší sýrárny”, která je v rámci trhu ojedinělá. Je to skupina čerstvých výrobků vlastní výroby, které každý den dodává sýrárna Litovel přímo do speciálně pro ně určené lednice, vyrobené na zakázku nábytkáři Pettina z Carré v provincii Vicenza. Výrobky jako ricotta, mozzarella, giuncata, caciotta, vážené čerstvé máslo, mléko, jogurty a ochucená syrovátka představují v České republice opravdu jedinečnou nabídku.

Skutečnými prodejními hity jsou však sýr Gran Moravia a čerstvé máslo, obojí krájené a balené přímo na prodejně. Zatímco spotřeba másla je pro středoevropské země obvyklá, zvláštní uspokojení a zájem vzbudilo uznání, jež se ze strany veškeré klientely dostalo Gran Moravii, sýru sladké a bohaté chuti, jehož vlastnosti dokonale ladí s každodenní českou kuchyní. Nabídku doplňuje celá řada sýrů italské výroby, italských uzenin a široký výběr ingrediencí italské kuchyně, vybraných firmou Brazzale tak, aby byl zajištěn dobrý poměr kvality a ceny. V prodejně “La Formaggeria Gran Moravia” je proto možné zásobit se vším, co potřebujete k přípravě široké škály tradičních italských jídel. Širokou nabídku pochutin doplňují krásné obrazové publikace vyprávějící o italských regionech a jejich gastronomických specialitách a přinášející recepty dostupné všem. Prodavači v prodejnách jsou neustále školeni a mohou tak zákazníkům poskytnout veškeré informace o výrobcích a jejich úpravě.

Roberto Brazzale, odpovědný za tento projekt, komentuje: “Každý den činíme šťastnými tisíce zákazníků, kteří objevují kouzlo čerstvých a zralých výrobků z naší sýrárny, i dalších ingrediencí tradiční italské gastronomie, které pro ně vybíráme. Díky přímému kontaktu výrobce a zákazníka jsou naše vysoce kvalitní výrobky přístupné všem peněženkám a nejsou tak drahé jak obvykle italské výrobky bývají. Každý den ze sýrárny v Litovli dovážíme ty nejčerstvější výrobky, které vynikají svou jedinečností. Italové umí vytvářet dobré věci všude a kvalita tak nemusí být privilegiem jen několika nejbohatších. Naše výrobky jsou vhodné pro každodenní stravu, jsou lehké a zdravé a jejich příprava je snadná. Český národ je vzdělaný, pozorný a zvědavý a reaguje opravdu velmi pozitivně a s důvěrou na naše nabídky plné chutí. Jsme s tímto projektem vskutku spokojeni a budeme pokračovat v otvírání prodejen bez přestávky až pokryjeme celou Českou republiku.”