Vláda rozhodla o zmírnění prohibice. Spotřebitelé se tak mohou těšit, že se na pulty obchodů v první fázi dostanou bezpečné lihoviny vyrobené před rokem 2012

Mnoho dalších produktů však mají konzumenti přímo u sebe doma chtějí se ujistit o jejich pravosti. Spotřebitelé, kteří chtějí mít jistotu, získávají užitečného rádce a pomocníka v podobě internetových stránek www.pijbezpecne.cz.

Webová adresa, již spustila společnost Stock Plzeň, seznamuje spotřebitele s klíčovými identifikačními znaky, podle nichž mohou poznat legální a zdravotně nezávadné výrobky.

„Registrujeme řadu dotazů od spotřebitelů, kteří mají nějaký alkohol doma. Nové stránky informují o nejrůznějších ochranných prvcích, kterými jsou legální produkty opatřeny. Umožní tak obchodníkům, majitelům restaurací i běžným konzumentům jednoznačně identifikovat, zda drží v ruce poctivý výrobek od Stocku Plzeň,“ uvedla marketingová ředitelka Stocku Plzeň Kateřina Harris.

Internetové stránky www.pijbezpecne.cz tak obsahují nejen kompletní přehled portfolia Stocku Plzeň, ale velmi podrobně ukazují, na jaké znaky se zaměřit při vizuální kontrole lahve. Jedná se například o originální dlouhé uzávěry a jejich potisk, správné nalepení kolku a příslušné číselné označení, bezpečnostní prvky na etiketách a na samotném skle lahví. Stránky rovněž představují některá starší balení produktů Stock, která ještě mohou být ojediněle v oběhu.

Úplně nejdříve se dostane do oběhu alkohol vyrobený před rokem 2012, následovat budou i produkty vyrobené v letošním roce. Stránky přitom poskytují i návod, jak z čísla výrobní šarže poznat rok výroby produktu.

„Naše produkty mají tolik bezpečnostních prvků, že je prakticky nemožné je věrně napodobit,“ dodala Kateřina Harris. K nejvýznamnějším poznávacím znakům patří dlouhé uzávěry, etikety s plastickým písmem či lahve s vytlačenými nápisy. A samozřejmě také originální a neporušené kolky, které v případě Stocku Plzeň začínají čtyřčíslím 6085.

Prostřednictvím stránek lze navíc ověřit pravost a nezávadnost zcela konkrétní lahve. Spotřebitel může na emailovou adresu zkontroluj@pijbezpecne.cz zaslat číslo kolku a číslo výrobní šarže z lahve. Obratem bude číselná kombinace ověřena a zákazník dostane písemnou informaci o pravosti zakoupené lahve.

Stránky přitom budou průběžně akutalizovány a objeví se na nich řada dalších užitečných informací.;;

Redakce Gastro&Hotel