Česká hotelová síť PYTLOUN HOTELS (PH), která v současné době provozuje třináct designových, tradičních i apartmánových hotelů v ČR, oznámila, že od října 2021 rozšířila svou nabídku hotelů o luxusní 4* pražský hotel – Pytloun Kampa Garden Hotel Prague. Hotel se nachází v historickém centru Prahy na jednom z nejkrásnějších městských ostrovů světa – na Kampě. Hotel je díky své atraktivní poloze na Praze 1 jen pár kroků od významných pražských památek jako je Karlův most, Pražský hrad, Lichtenštejnský palác, Lennonova zeď, chrám sv. Mikuláše a dalších. Budova, ve které hotel sídlí, má navíc velmi zajímavou historii, byla postavena v roce 1932 jako ústav pro nevidomé dívky s názvem Seyvalterova útulna pro slepé dívky.

„Myslím, že tento hotel perfektně doplňuje portfolio našich hotelů. V Praze máme hotel na Václavském náměstí a na druhém břehu Vltavy vnímám jako skvělou lokaci právě Kampu. Osobně mám tuto část Prahy velmi rád,“ říká Lukáš Pytloun, generální ředitel a majitel sítě PYTLOUN HOTELS, a dodává: „Hotel provozujeme jako čtyřhvězdičkový a počítáme s dalšími investicemi, díky kterým se designem a vybavením přiblíží moderním trendům v hotelnictví. Je to malý romantický boutique hotel na břehu Čertovky sousedící s Werichovou vilou s výhledem do zahrad francouzského velvyslanectví.“

V loňském roce se již síť PH rozrostla o menší šestnáctipokojový horský penzion Union v Harrachově, který přímo sousedí se 4* hotelem Pytloun Wellness Hotel Harrachov, a jehož rekonstrukce je naplánována na příští rok. V plánu má PH další akvizice a pronájmy hotelů zejména v centru Prahy, v krajských městech a také na horách. „Aktuálně jednáme s dalším pětihvězdičkovým hotelem v centru Prahy a pokud jednání dopadnou, mohl by se stát součástí naší sítě v prvním čtvrtletí příštího roku,“ říká Lukáš Pytloun. „Další expanzi plánujeme financovat částečně z vlastních zdrojů, ale převážně z půjček od bank. Majitelům hotelů nabízíme jak možnost a variantu odkoupení jejich nemovitostí, tak i spolupráci ve formě managementu nebo nájemní smlouvy.“

Hotelová síť PH také postupně rozšiřuje své hotely o wellnessová zázemí. Aktuálně probíhá rekonstrukce a výstavba nového wellness se saunovým světem a krytým dvacetimetrovým bazénem v Pytloun Grand Hotelu Imperial v Liberci, která by měla být dokončena ve 4. čtvrtletí příštího roku. Nový patnáctimetrový bazén a zbrusu nové wellness se saunovým světem bude mít v příštím roce i Pytloun Wellness Hotel Harrachov.

U dvou hotelů sítě PH v Liberci (Pytloun Design Hotel Liberec **** a Pytloun Hotel Liberec ***) byl spuštěn nový koncept – plně digitální registrace příjezdu a odjezdu hostů. Přihlášení do hotelu a odhlášení z hotelu je bezkontaktní a prostřednictvím kiosku, popř. ještě před příjezdem prostřednictvím systému „MyAlfred“, který host obdrží na email a sms zprávou. Snídaně jsou formou bufetu. V Pytloun Hotelu Liberec je hostům od září nově k dispozici restaurace „U Králů“ s nabídkou snídaní, poledního menu, ale i á la carte nabídky.  V obou hotelech je klientům personál PH k dispozici po telefonu, emailem nebo přes WhatsApp, a to 24/7. Check-in a check-out lze provést přes mobilní aplikaci „MyAlfred“. Tento typ hotelů vyhledává a preferuje zejména korporátní klientela. „Do samoobslužných recepcí jsme za uplynulé dva roky investovali velké prostředky právě proto, kdyby se situace se zpřísněnými protikoronavirovými opatřeními opakovala, abychom na ni byly připraveni,“ dodává Lukáš Pytloun.

 

O společnosti PYTLOUN HOTELS

PYTLOUN HOTELS patří k ceněným českým hotelovým značkám, která v současné době provozuje celkem třináct designových i tradičních hotelů, z toho osm hotelů v Liberci, kde je její vlajkovou lodí designový Pytloun Grand Hotel Imperial, dva horské hotely v Harrachově v Krkonoších a v Krušných horách, a hotel v srdci hlavního města na Václavském náměstí v Praze. Díky důsledné diverzifikaci portfolia nabízí ubytování pro všechny typy hostů. Každý hotel sítě PYTLOUN HOTELS má svou vlastní osobitost a styl. Všechny ale sdílejí stejný závazek poskytovat hostům vynikající služby, moderní vybavení a výjimečný zážitek z pobytu.

Redakce Gastro&Hotel