První rok pražírny výběrové kávy Doubleshot: o kávu s původem je u nás zájem

autor: | Zář 16, 2011 | Novinky z Gastronomie

Po prvním roce existence pražírny kávy Doubleshot je jasné, že Češi si pomalu zvykají na chuť výběrové kávy a na to, že výběrová káva je jako kvalitní víno a nikoliv jen „spotřební materiál“. Do povědomí se po letech nadvlády espressa dostávají rovněž alternativní metody přípravy kávy.

;

;

;

;„Postupně se nám daří učit zákazníky, aby chtěli a vyžadovali kvalitní kávu s;jasným původem. Naprostá většina našich zákazníku se po ochutnání výběrové kávy nevrací k anonymním „supermarketovým“ směsím a i v;kavárnách více vyžadují informace o kávě, o jejím původu, odrůdě, chuťovém profilu. To je pro nás úspěch,“ hodnotí obecný trend Jaroslav Tuček, jeden ze zakladatelů pražírny Doubleshot.

;

Hlavními místy, kde je možné kávu Doubleshot potkat, jsou domácnosti. Za rok v e-shopu www.doubleshot.cz nakoupilo už více než 3000 zákazníků. Káva pochází z;Latinské Ameriky či Afriky, a to od malých farmářů, s;kterými se zástupci Doubleshotu osobně znají.

;

Kromě kávy tu lze koupit i příslušenství pro její domácí přípravu, jako jsou Frenchpressy, Vacuum Poty, Chemexy a jiné. „Snažíme se prosadit především alternativní metody přípravy kávy, takzvaně ,bez tlaku´. Na rozdíl od silného a chuťově intenzivního espressa může i obyčejný laik v;kvalitní a čerstvé kávě připravené alternativní metodou rozeznat rozličné chuťové tóny a nuance a navíc je tato metoda i výrazně levnější.

;

Naši zákazníci;si na doma oblíbili především kávový set Francouz (French Press, mlýnek a hrneček), díky kterému si udělají doma za pár minut kávu lepší než v;naprosté většině českých kaváren,“ vysvětluje důležitost přípravy kávy Jaroslav Tuček.

;

Během prvního roku navázal Doubleshot spolupráci s více než dvacítkou kaváren především v;Praze a Brně a mimo Česko v;Maďarsku, Polsku a Německu, kam nejen dodává svou výběrovou kávu, ale v;případě zájmu zde i školí personál a průběžně kontroluje, zda je káva připravována správně.

;

Dalším důkazem kvality kávy Doubleshot je i první místo letní směsi Tam Dem v;kategorii espresso na právě proběhlém Nordic Barista Cup.